otrzymałem odpowiedź od samego prezesa?

wysłałem do NIL maila Szanowny Panie Doktorze ! z wielkim zdziwieniem i oburzeniem odnotowuję Pańskie stanowisko w konflikcie pomiędzy lekarzami a ministerstwem zwanym ministerstwem zdrowie oraz NFZ w sprawie obligowania lekarzy do pracy jako kontrolerów ubezpieczeń zdrowotnych i restrykcyjne...

02-11-2011 00:31

Pytanie do Prezesa NIL! W sprawie ustawy tzw. refundacyjnej-proszę o publiczną odpowiedź!

Szanowny Panie Doktorze,Prezesie NIL Dopiero,być może się mylę,po protestach kolegów lekarzy na konsylium24 wypowiedział się Pan Prezes w sprawie tzw ustawy refundacyjnej. Ale wg istniejących przepisów prawa każdy proj...

30-10-2011 20:34

Rozmawiałem z Hamankiewiczem

Zadzwoniłem dziś ok. 11 do Prezesa M. Hamankiweicza w sprawie protestu. Niestety po pierwsze dowiedziałem się że zaplanowane od tygodnia na dzień jutrzejszy spotkanie w sprawie bojkotu recept nie odbedzie się ze względu na zmianę kalendarza p. Prezesa. Po drugie poinformowałem o bardzo negatywnej...

27-10-2011 12:28

Czy NIL podda się i porozumie z MZ i NFZ?

Na stronie MZ pojawiła się informacja o spotkaniu RL, MZ i NFZ które ma "ucywilizować" kontrole i uspokoić środowisko. Czyżby chcieli nam naoliwić kajdany? No passaran! ...

25-10-2011 12:26

Oświadczenie NIL - "Nie opiniowaliśmy pozytywnie ustawy"

http://www.nil.org.pl/aktualnosc...

24-10-2011 20:00

Komunikat na stronie MZ 21.10.2011

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q101&ms=&ml=pl&mi=&mx=0&mt=&my=0&ma=018544 super sprawa. Kochane MZ podaje m.in ,że "Przepisy zawarte w ustawie refundacyjnej zostały wprowadzone na wniosek i w porozumieniu z Naczelną Radę Lekarską. Obecne brzmienie przepisu ar...

21-10-2011 14:25

Wujek dobra rada ,czyli co wywieszono na stronie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w sprawie refundustawy?

WNIOSEK: Wobec braku w Polsce systemu identyfikacji osób ubezpieczonych, dokumentem potwierdzającym ubezpieczenie jest każdy dokument, który potwierdza uprawnienia do świadczeń opieki zdrowotnej, czyli m.in. legitymacja ubezpieczeniowa z aktualnym wpisem i pieczątką pracodawcy, aktualne zaświ...

20-10-2011 18:01

Fakty TVN

Było o ustawie ref w faktach TVN. Kordel wypowiadał się, że ...

18-10-2011 20:45

"Samorządy lekarzy za bojkotem recept refundowanych"

"Konwent Prezesów Okręgowych Izb Lekarskich przyjął stanowisko, w którym rekomenduje niewypisywanie od 1 stycznia 2012 r. recept na leki refundowane, w proteście przeciwko zapisom ustawy refundacyjnej. - Lekarz będzie m...

18-10-2011 14:51

Plagiat naszej petycji :)

Beskidzka OIL zajęła stanowisko w sprawie recept refundowanych. Czy nie przy...

12-10-2011 11:47

w sprawie składek no izbę lekarską - proszę o radę

Bardzo proszę kolezanki i kolegów o pomoc, bo nie wiem jak mam postąpić. Wczoraj z Izby Olsztyńskiej dostalam upomnienie o kilku niezapłaconych składkach w 2004 roku. Pracowalam wtedy oficjalnie na rezydenturze i nic nie...

08-09-2011 10:00

Więcej o skardze Izb do Trybunału Konstytucyjnego

Skoro rodzące mają prawo do darmowego znieczulenia, dlaczego otrzymuje je tylko co setna? Bo przepisy są tak niejasne, że nie wiadomo, co się komu n...

08-09-2011 07:55

OIL Koszalin-Pomożecie???? A z jakiej racji?????????

Wypadek wykluczył mnie z życia na dłużej. Pozostałem na miesiące bez dochodów. Jakiś Pan w OIL w Koszalinie poinformował mnie telefonicznie o możliwości udzielenia wsparcia materialnego na okres choroby. Przełamując dum...

02-08-2011 15:07

Samorząd lekarski wstawia się za stażystami

26 sierpnia br. wiceprezes NRL Romuald Krajewski wystosował list do Ministra Zdrowia Ewy Kopacz z uwagami dotyczącymi projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie stażu podyplomowego lekarza i lekarz...

30-08-2011 14:32

Góra urodziła mysz

http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/NRL-przemeczony-lekar...

23-08-2011 12:52

Izba lekarska walczy z niedorzecznościami...

Odpowiedni rejestr działa na stronie: http://www.nil.org.pl/xml/nil/tematy/kinoz Prezes NIL sam podał przykłady głupoty i...

17-08-2011 00:09

orzekanie w/s niezdolności do wykonywania zawodu lekarza

Nowe przepisy ws. orzekania o niezdolności do wykonywania zawodu lekarza Tryb powoływania i organizacji komisji orzekającej w przedmiocie niezdolności lekarza do wykonywania zawodu albo ograniczenia w wykonywaniu ściśle określonych czynności medycznych oraz tryb orzekania o niezdolności do wy...

16-08-2011 10:25

Czy warto "odwieszać" składki Izbowe

Będąc przez jakiś czas na bezrobociu zawiesiłam oczywiście naliczanie składek członkowskich, z przykazem natychmiastowego poinformowania o rozpoczęciu pracy- oczywiście by móc mi zacząć znów naliczać. Niedługo zacznę...

01-08-2011 18:44

dlaczego musimy płacić za zaświadczenie dla OIL?

mam takie pytanie... rozumiem że istnieją prywatne gabinety, kto chce tam przyjmuje, kto chce tam idzie i płaci. ale zawsze jest alternatywa dla innych którzy nie chcą. ale dlaczego OIL wymaga od nas, i to po raz drugi (przed stażem i na koniec stażu) by przynosić zaświadczenia od lekarza med...

20-10-2010 00:53

praktyka w miejscu wezwania

Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak powinna brzmiec umowa-oświadczenie o udostępnieniu miejsca na taka dzialal...

07-05-2011 22:12

Nowa forma praktyki lekarskiej?

Z niemałym zdziwieniem przeczytałem w najnowszym numerze Naszej Najwspanialszej Gazetki Za 40zł (w dziale "okiem prezesa") że powstaje nowy rodzaj praktyki lekarskiej "tylko w szpitalu" a dotychczasowa "tylko w miejscu wezwania" będzie miała zakaz pracy w szpitalu. Nie ma tam żadnych szczegółów a...

05-03-2011 10:41

Divide et impera po kielecku

Kielecka interna zawieszona Szpital Kielecki Sp. z o.o. NZOZ Św. Aleksandra w Kielcach od 22 kwietnia wstrzymał przyjęcia pacjentów na hospitalizacje w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, a 27 kwietnia rozpoczął ewakuację pacjentów z interny, której działalność została zawieszona, ...

28-04-2011 16:45

Rekomendacja

http://www.mp.pl/kurier/index.php?aid=59119&l=1140&u=36342605&_tc=9A926A6B01224B329792FE83FF15CA78 XXX Okręgowy Zjazd Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie przyjął (zdecydowaną większością głosów, ...

15-04-2011 15:31

Tytułomania?

NRL chce wprowadzenia zmian w tytułowaniu osób kończących studia medyczne. Jak na antenie TOK FM mówił dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, to w systemie sowieckim zmieniono tytuł doktora na „wracz...

10-11-2010 11:26

My też możemy się kłócić i okupować

"Podczas prac w Senacie nad ustawą o działalności leczniczej wystąpimy o wysłuchanie publiczne - oświadczyła przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias" ja postuluje aby OZZ...

21-03-2011 16:22

NIL został zaskarżony do UOKiK

Na wniosek Izby Gospodarczej "Farmacja Polska" Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Naczelnej Izbie Lekarskiej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To odpowiedź m.in. na stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej z 4 kwietnia 2008 r. w sprawie stosowania homeopatii i ...

24-02-2011 11:50

Apel

Witam Z przerażeniem oglądamy w telewizji kolejne zdarzenia o błędach lekarskich. Jeszcze większym przerażeniem jest fakt, iż niektórzy lekarze opiniują zdarzenia na podstawie faktów zebranych przez dziennikarzy. ...

10-02-2011 12:09

Koledzy z Izby Lekarskiej w Krakowie - gratulujemy...

Znowu sobie po nas w Gazecie Wyborczej jeżdżą jak chcą...====================================207 delegatów podczas 27 Okręgowego Zjazdu Lekarzy w Krakowie przegłosowało uchwałę, że kolejki do usług medycznych są upokarzające dla lekarzy i dlatego należy przyjmować "poza kolejnością i bezpłatnie K...

23-04-2010 21:06

Dług wobec Izby

Dostałam właśnie pismo zawiadamiające mnie iż jestem dłużna wobec Izby Lekarskiej... 560 zł. Rzecz wygląda tak, że byłam na długim zwolnieniu z powodu zagrożonej ciąży, potem macierzyński i wychowawczy. Nie mam pojęcia ...

05-11-2010 08:05

Koledzy z Izby Lekarskiej w Warszawie - trzymamy kciuki

Medycy chcą zmienić swój wizerunek i powołać do tego specjalny zespół. – To zamiatanie problemów pod dywan – uważa Adam Sandauer. Lekarze, którzy wzięli udział w sobotnim zjeździe Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, skarżyli się na fatalny wizerunek ich zawodu w mediach. – Wszędzie słysz...

17-05-2010 21:51

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej