Karta DiLO

Dlaczego lekarze POZ szczególnie ci starsi nie są chętni do zakładania karty DiLO? Dziś przyszedł do mnie pacjent lat 30 z nowotworem złośliwym, mięsak Ewinga... od kwietnia buja się po lekarzach. Diagnostyke ma, wstępne...

22-11-2023 19:38

Leczenie bólu u pacjentów z niewydolną wątrobą

Hej jakie leki najczęściej wybieracie u pacjentów z chorobami wątroby, alat i aspat powyżej 2x gnn. Stosowałam metamizol bez większego polepszenia, zdecydował...

13-11-2023 10:24

Recepta na syrop ...

Jak powinna wyglądać poprawn...

09-11-2023 10:58

Aparat usg do POZ

Dzień dobry, planujemy zakup aparatu usg do POZ. Większość badań to jama brzuszna, tarczyca, węzły. Raczej nie planujemy serca ani piersi, jeżeli już to w dalszej, odległej perspektywie. Badania będziemy wykonywać sami, ...

02-11-2023 09:28

Pomoc naukowa w POZ

Cześć korzystacie z jakiś pomocy podczas pracy w POZ jak np pozycja pierwsza? Polecacie t...

30-10-2023 09:37

IgE i TK tętnic wieńcowych u lekarza POZ

kolejne zmiany do 1 listopada. https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Zmia...

18-10-2023 11:50

SSRI czy TLPD na zaburzenia lękowe

Hej, zgłosiła się do mnie pacjentka, lat 65, która po 2 miesiącach ciężkiej sytuacji życiowej nie dawała już rady i koleżanka dała jej TLPD na zaburzenia lękowe. Typowo… Objawiało się to u niej uczuciem silnego lęku...

12-10-2023 17:55

Balkonik out of limit

Pacjentka z SM i orzeczeniem o niepełnosprawności znacznego stopnia. Chce nowy balkoni...

03-10-2023 10:34

Czy AI w medycynie zredukuje etaty lekarzy?

Tak dzisiaj napisała AI: AI i automatyzacja mogą mieć wpływ na liczbę etatów w niektórych dziedzinach, w tym w opiece zdrowotnej. W przypadku lekarzy rodzinnych, AI może być wykorzystywane do wsparcia pracy lekarza, takiego jak diagnozowanie chorób, udzielanie rad i wystawianie recept, co pozwal...

07-02-2023 19:26

Refundacja Kreonu

65 + i lata nowa grupa pacjentów, bo chce leki za darmo. Obecnie boksuję się z Kreonem, i nie jest to bynajmniej król Teb, a popularny lek na trzustkę, któy ma dwa wskazania refundacyjne -mukowiscydoza _stan po resekc...

19-09-2023 16:35

Blokada wystawiania Rp w POZ

Witam!Dzis w połowie dnia pracy nie miałam mozliwosci wystawienia Rp.Nie zrobiłam połowy powtórek leków ,nie mogłam wystawić Rp z wizyt do...

21-09-2023 17:42

Co moze lekarz?

Co waszym zdaniem moze robić lekarz rodzinny lub lekarz bez specjalizacji? Czy usg bioderek, diagnostyka vojty, iniekcje okolostawowe, szycie drobnych ran, czy gipsowanie sa...

17-09-2023 10:12

centra zdrowia 75+

https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Ekspertka-ZPP-powiaty-juz-teraz-powinny-m...

14-09-2023 13:20

Wysyp poradni POZ

Po wyborach ma wzrosnąć liczba poradni POZ, zastanawiam się, czy szpitale będą otwierać, czy duże firmy. https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Program-PiS-wiecej-poradni-P...

11-09-2023 14:37

m-medica -leki dla dzieci i seniorów

Od dwóch dni borykam się w POZ z problemem który już wywołuje pomruki suwerena. Na wypisywanych receptach (a miewam ich do 70) zdarzyło mi się przeoczyć, że młodzian ma dopiero 17 lat i 9 m-cy i trzeba mu wpisać DZ alb...

05-09-2023 21:32

Społeczne koszty kiełbasy wyborczej

Gdyby tak lekarze byli społeczeństwem.... Mam prawdziwy zalew pacjentów, którzy wprawdzie mieli wypisane recepty za zapas miesiąc temu, tydzień temu ale ...... w telewizji powiedzieli, że tera bedą darmowe!!! No i prz...

06-09-2023 08:57

Zlecanie kontrastu MR

Dostałem propozycje pracy w POZ, jednak zostałem poinformowany, ze w ramach moich obowiązków będzie zlecanie związków gadolinu jako kontrastu do prywatnych badań MR wykonywanych w budynku przychodni (co godzinę na 15 min ...

02-09-2023 23:19

Lekarka-drukarka, czyli jak lekarz AOS widzi lekarza POZ

Nie chcę się przechwalać, ale moim zdaniem mam tu hit. Przerywam wobec tego chwilowy odpoczynek od postowania na k24. Dzisiaj w pracy przyjęłam pacjentkę X, pani poprosiła o recepty na leki stałe, zbadałam ją, chwilę porozmawiałyśmy, po czym pani poprosiła o wydruk zlecenia na badania, jakie otrz...

07-08-2023 17:37

Karta DiLO

Mam pytanie, jak to wyglada w praktyce, bo jeszcze mi się nie przytrafił pacjent onkologiczny w POZ, któremu musiałabym założyć kartę… Natomiast mój tato dostał informacje od swojego lekarza POZ, ze mimo wyniku hist-pa...

12-08-2023 13:25

współczynnik za krążeniówkę

zmienią ten współczynnik ? Na razie promują chuk. jak ja od 30 lat wszystkim mierzę ciśnienia, to tego chuku nie mam już komu robić. Premia za CHUK, dalej w planach co roku badanie kompleksowe, i to ma być premiowane ,za...

27-07-2022 09:57

E-skierowanie do sanatorium

Czy ktoś spotkał się z błędem w kodzie pocztowym podczas wystawiania e-skierowania do sanatorium...

13-07-2023 08:44

i co, przekroczyliście limit ?

https://www.rynekzdrowia.pl/E-zdrowie/Limit-na-recepty-juz-dziala-Sa-przychodnie-gdzie-zostal-wyczerpany,247430,7.html ja chyba jakiś leniwy jestem, do limitu mi chyba daleko. A może czas pogadać o zdrowiu lekarza.10 ...

12-07-2023 09:49

La Serenissima rozpaczliwie wzywa!

"Doktorze najpiękniejsze miasto na świecie czeka na Ciebie!" Tym hasłem próbuje się zachęcić lekarzy rodzinnych do pracy w mieście Św. Marka Ponoć brakuje we Włoszech lekarzy. 42,1% lekarzy POZ ma pod swoją opieką po...

09-07-2023 16:39

Doczekamy sie limitu górnego przyjęc

Wreszcie będzie można ograniczyć przyjęcia , badać dokładniej, nie spieszyć się, i nie stresować się, że 101 pacjent w poz poleci naskarżyć do pani ,ze mnie nie psyjeli po łosiemnastej ?? https://www.rynekzdr...

29-06-2023 09:57

Reforma POz 3- teraz NPL

cd wielkich przemian w POZ, teraz demontaż NPL, a potem przekształcenie w centra medyczne. Powoli, aczkolwiek stanowczo realizowane wszelakie wiosenne zał...

16-08-2022 08:17

zaświadczenia nieustannie...

Dziś zgłosiła się pacjentka po "zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywan...

23-06-2023 09:15

Lekarz POZ

Witam, chciałem zapytać bardziej doświadczonych w systemie kolegów i koleżanek, jak rozumieć aktualne zmiany w ustawie POZ dotyczących definicji "lekarza POZ": "Zgodnie z ustawą docelowo lekarzem POZ będzie specjalista w dziedzinie medycyny rodzinnej (lub lekarz w trakcie specjalizacji) oraz ...

12-11-2017 19:01

Ukraińskie bomisie

Ukraińcy z ostatniego importu jeszcze do mnie nie trafili. Tzn dzisiaj ich opiekunka dzwoniła, zeby zamówić wizyte domową do dwóch przeziębionych roczniaków. Była strasznie obra...

21-03-2022 19:01

kolejna reforma POZ 2025 r

do 2025 r. jeszcze daleko, ale szybko zleci, i znowu kombinują.jak rozumiem, będą płacić na zespół poz, czyli inaczej niż do tej pory , i piszę to dla ciekawości, nie ...

04-05-2023 14:16

Opieka nad matką

Pacjentka z guzem pęcherza moczowego, wozi ja córka nauczycielka na wlewy ... kilka razy będzie to.w roku szkolnym nie ma urlopu, zatem żąda ode mnie opieki. A dlaczego ja? Kobieta starsza, sama nie poj...

03-05-2023 17:35

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej