Szamanizm

Wpadła do mnie matka z córką. Dziewczyna 13 lat. Pół roku temu ojciec jadąc z młodą mieli wypadek. Rozbił samochód ale poza tym nic sie nie stalo bo to byla bardziej stłuczka na skrzyzowaniu. Od tej pory wg matki dziewczyna zrobiła sie bardziej nerwowa, gorszy apetyt. Poszli do psychologa. Dzisi...

01-09-2021 17:50

Spółka POZ

Witam, dostałam propozycję od mojej dotychczasowej szefowej, abym weszła z nią w spółkę. Do tej pory byłam zatrudniona prowadząc działalność gospodarczą. Jestem zielona jesli chodzi o zarządzanie i wiem, że temat b...

24-08-2021 16:04

komisja do spraw poprawiania NPL

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Minister-zdrowia-powolal-nowy-zespol-Ma-usprawnic-nocna-i-swiateczna-opieke,223757,14.html myślę, że dosypanie kasy by wystarczyło, i zwiększenie obsady w NPL, żeby je...

05-08-2021 09:38

Od 1.10.2021 U lekarzy rodzinnych będzie kierownik pacjenta

https://www.politykazdrowotna.com/74699,u-lekarzy-rodzinnych-bedzie-kierownik-pacjenta " Przychodnie lekarzy rodzinnych od pierwszego października muszą zatrudnić koordynatorów leczenia pacjenta. Na razie nie ma skąd ich wziąć i nie wiadomo kto zapłaci za ich pensje. W Ministerstwie Zdrowia...

24-07-2021 12:04

Lekarz POZ będzie zobowiązany...do bieżącego monitorowania stanu klinicznego pacjenta.

Kolejny pomysł Ministerstwa Zdrowia w ramach parcia na innowacje: https://www.medexpress.pl/lekarze-poz-beda-monitorowac-pacjentow-po-covid-19-za-pomoca-opasek-telemedycznych/82283 Podmioty lecznicze będące realiza...

21-07-2021 09:46

Czy lekarz POZ musi być dostępny codziennie?

Mam pytanie odnośnie obowiązków lekarza POZ, "na którego" zbierane są deklaracje- czy musi być on dostępny dla pacjentów codziennie? Czy w sytuacji kiedy w danym NZOZie zatrudniony jest inny lekarz z uprawnieniami do zbier...

28-02-2012 21:41

recepty dl pacjentów spoza listy POZ

Dzień dobry! Czy pacjentom spoza listy aktywnej danego POZ (wczasowiczom) można wys...

17-07-2021 14:42

płace pielęgniarek bez Zembalowego

Co zmieni się kwotowo w finansowaniu pielęgniarki POZ, po ukazaniu się aktualnych rozporządzeń na temat finansowania podwyżek dla pielęgniarek, licząc średnią kra...

09-07-2021 12:38

POZ leczy teleporadami

Pacjent lat 44. Dotychczas nieleczony z powodu chsn. Ma maloplytkowosc samoistną. Zabrany ode mnie RM 30.06 z OZW. LD krytycznie zwężony, T high. Dzisiaj wypisany. W zaleceniach standardowa terapia. Poza tym kontrolna ...

06-07-2021 17:08

Koszt badania USG dla POZ - w ramach NFZ

Cześć, Pytanie kieruję do właścicieli / kierowników POZ : Czy możecie podzielić się informacją, ile płacicie za 1 badanie USG swoim podwykonawcom ...

26-06-2021 20:48

Zaświadczenia dla wolontariusz na kolonii

Czy piszecie zaswiadczenia, że dorosły ...

24-06-2021 12:54

zwolnienie bez badanai osobistego

czy nadal można wystawiać zwolnienie lekarskie bez osobistego ...

15-06-2021 17:51

System numerków w POZ

Czy ktoś spotkał się z wydawaniem "numerków" na pobra...

18-06-2021 16:58

brugmansja, oleander post na inny temat

niby rośliny ozdobne, a bardzo trujące, ta pierwsza to te piękne trąby anielskie, wysoko trujące każdą częścią, a oleander-pr...

18-06-2021 11:03

Covid w poz

Pracuję w poz. Od czasu do czasu pacjenci z obj covid przychodzą do przychodni. Oczywiście ich przyjmuję, zbieram wywiad badam(jestem szczepiona). Jednak nie podoba mi sie to, bo potencjalnie zakaźni chorzy czekaja na kor...

10-06-2021 15:22

zlecenie badania na COVID dla potrzeb opieki społecznej

Opieka społeczna często zwraca się o wypisywanie skierowań na bad w kier COVID, bo są im potrzebne dla swoich podopiecznych, których kierują do DPS ...

10-06-2021 10:19

Poprawienie rp

Pacjentka przyszła do POZ i prosi o poprawienie rp od ginekologa. W aptece jej powiedzieli, że da sie to tak poprawić, żeby zapłaciła mniej ...

26-05-2021 09:04

Recepta dla pacjenta z kartą EKUZ

Chciałabym zapytać czy pacjentowi z kartą Ekuz , na wizycie bez zaostrzenia choroby przewlekłej czy nagłego zachorowania w poz mogę wystawić receptę na leki na najbliższe 6 m-cy ? Ze str...

31-05-2021 21:31

antybiotyk na 100%

https://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Refundacja-antybiotykow-tylko-wtedy-gdy-stosowane-sa-s...

31-05-2021 13:12

drEryk- grupa użytkowników na pejsbuku.

https://www.facebook....

26-05-2021 12:04

Zaświadczenia w POZ -c.d.

Pacjent prosi o zaświadczenie, że nie ma p/wskazań do testów sprawnościowych do służb mundurowych. Odmówiłam, skierowałam do ...

25-05-2021 12:38

Gdzie znaleźć lekarza do pracy? Lekarz POZ

Od miesiąca poszukuję lekarza do pracy w swojej przychodni POZ. Oferuję dobre warunki, a pomimo tego nie ma chętnych. Macie jakieś rady, gdz...

04-05-2021 18:29

POZ plus bis

https://www.prawo.pl/zdrowie/swiadczenia-med...

22-02-2021 09:04

elektroniczny stetoskop w POZ/DOM

Elektroniczny stetoskop w czasie teleporady Program pilotażowy przewiduje realizację wykonywanych za pomocą elektronicznych stetoskopów świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, w ramach teleporady. Podmioty lecznicze będące realizatorami programu, otrzymają od mini...

18-04-2021 10:11

Program MMedica -czy ktoś z Was korzysta?

Koledzy, Czy ktoś z Was korzysta może w POZ z programu MMedica i mógłby mi powiedzieć co mam tam wprowadzać podczas wizyty? Czytałam instrukcję, ale nada...

05-04-2021 18:54

Luźne przemyślenia ad POZ.

Zdarza mi się czasem zamyśleć, spodobało mi się, więc zamyśliłem się ponownie. I z tego nadmiaru myślenia przyszła refleksja: właściwie izolatki w POZ można od jutrzejszego dnia zlikwidować. Po co one komu, skoro od jutra właściwie każdy ze wszystkim będzie siedzieć w poczekalni? Kolejna spra...

14-03-2021 21:26

Zrobili u nas badanie satysfakcji pacjentów :(

Dla tych, którzy nie kojarzą - pracuję w sieciówce udzielając teleporad na czacie (dorośli, dzieci, od niedawna też po angielsku). Robię to już od 7 lat, z tym, że dopiero od 2 wystawiamy na czacie recepty, a od ok. roku doszło wystawianie zwolnień. Zależy mi na tej pracy, bo z powodu niepełnospr...

05-03-2021 09:01

Katarki i biegunki należy badać osobiście

Miłościwie nam panujący min. Niedzielski postanowił ograniczyć teleporady. Jedną z zasad ma być, że pierwsza wizyta MUSI być wizytą osobistą. Jeśli jest to w miarę zrozumiałe dla AOS, to POZ czeka znowu tłum osób z banalnymi infekcjami układu oddechowego i nieżytami żołądkowo-jelitowymi. Które c...

05-03-2021 15:44

Badania w POZ na potrzeby prywatnych gabinetów.

Witam Pracuje w POZ już 2 lata ale nadal nie udało mi się wyrobić jakiegoś skutecznego postępowania na pacjentów którzy zasadniczo nie zgłaszają swojego problemu u mnie, przychodzą od lekarza z wizyty prywatnej i zgłasza...

01-03-2021 19:39

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej