Medycyna rodzinna vs interna vs pediatria

Witam, lada moment będę musiała zdecydować, na jaką specjalizację złożyć dokumenty. Gdy kończyłam studia, byłam zdecydowana na internę, po stażu, zaczynam mieć wątpliwości. Każda ze specjalizacji w temacie ma swoje pl...

04-07-2014 13:44

Radiologia oddział covidowy.

Czy ktoś tu z obecnych rezydentów radiologii został wysłany przez szpital do pełnienia samodzieln...

26-03-2021 19:09

Zmiana specjalizacji

Cześć :) Chciałam Was prosić o pomoc. Myślę o zmianie specjalizacji z modułowej internistycznej na medycynę rodzinną i mam w związku z tym dwa pytania: 1. Ile orientacyjnie trwa cała procedura tzn. od momentu rezygnacji z dotychczasowej rezydentury (wobec przeciwwskazań zaświadczonych przez lek...

26-05-2020 17:41

Nie lubię swojego miejsca specjalizacji :(

Cześć Wszystkim, zaczęłam niedawno rezydenturę w dużym mieście. Niestety chyba źle trafiłam... Staż zrealizowałam na prowincji i mam wrażenie, że lekarze tam byli o wiele bardziej solidni w porównaniu z obecnym oddziałem. Tutaj nie ma odpraw, obchodów z więcej niż jednym lekarzem, ordynator zjaw...

18-03-2021 22:19

"Porzucenie" rezydentury

Cześć Wszystkim, mam do Was pytanie (z góry przepraszam, jeśli odpowiedź pojawiła się już na forum, ale nie znalazłam jednoznacznej i aktualnej odpowiedzi na moje pytanie). Czy mogę zrezygnować po kilku miesią...

16-03-2021 17:24

Specjalizacja w ramach "płatnego" urlopu szkoleniowego

Czy można będąc pediatrą zatrudnionym (na umowie o pracę) lub ewentualnie współpracując (kontrakt) z POZ, np. w wymiarze części etatu np.2-3dni w tygodniu, robić specjalizację np. z chorób płuc dzieci czy gastroenterolo...

04-03-2021 17:27

Skrócenie czasu trwania szkolenia specjalizacyjnego z kardiologii

Cześć, Jestem na pierwszym roku kardiologii (specjalizacja modułowa, 3-letnia). Posiadam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych (specjalizacja odbywana starym trybem). Internę robiłem na oddziale kardiologii (także z p...

24-02-2021 20:41

Kurs RSU Zamość 15-19 marca

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się na kurs RSU do Zamościa 15-19.03.2021 "Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych. Kurs praktyczny." Poszukuje osoby z k...

20-02-2021 16:54

Tryb pozarezydencki - umowa cywilno-prawna

Cześć, mam pytanie do osób, które robią specjalizację w trybie pozarezydenckim na umowie cywilno-prawnej, jak macie zapisaną w umowie ilość godzin pracy? Według program...

15-02-2021 09:07

przedłużenie rezydentury

Moi Drodzy, Kończy mi się rezydentura. W zasadzie skończyła z dniem 30.06 a teraz mam przedłużenie umowy o zwolnienia które miałam do 20 lipca (w tym 3 tyg niewykorzystanego u...

03-07-2016 21:36

Interna Śląsk

W jakiej placówce polecacie Państwo robić specjalizację z chorób wewnętrznych n...

27-01-2021 20:07

Dlaczego ktoś zamknął mój wątek pt Amoralność...?

Dotychczas autor decydował o kontynuowaniu dyskusji. Nagle zauważyłam, ...

21-01-2021 00:16

rozpoczęcie specjalizacji

Witam, potrzebuję podstawowych informacji na temat rozpoczęcia rezydentury. Do kiedy mam podpisać umo...

14-01-2021 10:54

SMK przerwa techniczno-konserwacyjna systemu

Od wczoraj trwa przerwa techniczna. Mam dzień wolny i chciałam uzupełnić EKS. Napisa...

13-01-2021 08:58

Onkologia Poznań

Drodzy Koleżanki i Koledzy Bardzo proszę o Waszą opinię, w którym z ośrodków/klinik w Poznaniu polecacie realizację spec...

05-01-2021 22:53

Tryb pozarezydencki a działalność gospodarcza

Czy zaczynając specjalizacje w trybie pozarezydenckim mogę podpisać umowę cywilno...

29-11-2020 15:46

Dolny Śląsk- praca w oddziale wewnętrznym- szukam namiarów.

Za miesiąc kończę rezydenturę z chorób wewnętrznych w macierzystym szpitalu. PES zdany. Jak to bywa w dużych miastach- na etat nie m...

09-11-2020 09:21

Dodatkowy urlop wypoczynkowy a wydłużenie rezydentury

Witam,czy w sytuacji gdy np jesteśmy nieobecni na L4 lub urlopie rodzicielskim to czy urlop wypoczynk...

02-12-2020 13:20

Radiologia Kraków

Witam Czy ktoś z kolegów jest w stanie polecić jakieś fajne miejsce w Krakowie do odbyci...

10-11-2020 09:24

Czy musicie przedłużyć specjalizację w związku z COVID

Cześć, mam pytanie do rezydentów. Czy w związku z epidemią musicie przedłużyć swoje specjalizacje? Czy możecie swobodnie robić st...

08-11-2020 16:46

Indeks procedur interna dolnośląskie

kończę specjalizację z interny, przyszedł czas wypełniania papierologii :) Czy mo...

21-10-2020 10:56

Staż zagraniczny na rezydenturze

Witam, chciałbym zapytać bardziej zorientowanych kolegów i koleżanki o staż zagraniczny. Czy jest jakieś ograniczenie, że można się o niego starać dopiero od któregoś roku, czy można na niego jechać np. już w pierwszym roku? Czy jest jakiś klucz wg którego do jednego szpitala można jechać a do in...

22-10-2012 15:03

zmiana miejsca odbywania specjalizacji przed upływem roku

czy orientuje się ktoś czy w uzasadnionych przypadkach można zmienić miejsce odby...

02-08-2016 17:50

Intensywna terapia w ramach specjalizacji z neurologii

Mam pytanie dotyczące stażu kierunkowego w zakresie intensywnej opieki medycznej. W programie specjalizacji napisano o 4 tygodniach w szkolenia w zakresie in...

08-10-2020 21:35

Koniec rezydentury a brak stazu

Witam Czy ktoś wie jak to dalej wygląda... Kończy się rezedentura...

29-09-2020 23:11

specjalizacja z psychiatrii

Witam, jestem specjalistą w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Zastanawiam się nad zrobieniem drugiej specjalizacji w dziedzinie ps...

29-09-2020 18:29

Specjalizacja z radiologii w trybie pozarezydenckim - woj. kuj.-pom.

Cześć. Planuję rozpocząć specjalizację z radiologii w trybie pozarezydenckim w województwie kujawsko-pomorskim. Najchętniej w Bydgoszczy lub okolicy. Możecie polecić mi jakieś miejsce do odbywania albo po prostu napisać pl...

29-09-2020 16:52

Specjalizacja z radiologii w trybie pozarezydenckim - woj. kuj.-pom.

Cześć. Planuję rozpocząć specjalizację z radiologii w trybie pozarezydenckim w województwie kujawsko-pomorskim. Najchętniej w Bydgoszczy lub okolicy. Możecie polecić mi jakieś miejsce do odbywania albo po prostu napisać pl...

29-09-2020 16:52

Karta procedur - psychiatria

W jaki sposób wpisać procedury (współudział w pisaniu opinii, konsultacjach, EW, itd.) do karty procedur? Nie mam pomysłu, w jaki sposób pouzupełniać te tabelki. A może...

26-09-2020 07:01

Czy robienie rezydentury z alergologii w trybie modułowym jako jedyna specjalizacja ma sens?

Alergologia. Czy robienie rezydentury z alergologii w trybie modułowym jako jedyna specjalizacja ...

22-09-2020 23:34

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej