Pakiet onkologiczny w AOS czyli wszyscy zostaniemi onkologami.

W ramach ISPL mam kontrakt z NFZ na Poradnię Diabetologiczną.W aneksie do umowy na 2015 pojawiła się pozycja pacjenci pierwszorazowi skojarzeni i stanowiła ona 20% kontraktu.Wartość kontraktu identyczna jak w bieżącym roku.Poczułam niepokój jak się potem okazało -słusznie.Nikt z kolegów nie wiedz...

12-12-2014 08:48

Pakiet onkologiczny w AOS

Moi szanowni koledzy czy wiecie jaki nam pasztet przygotował NFZ W PAKIECIE ONKOLOGICZNYM- trzeba zdiagnozować nowotwór i TYLKO ZŁOŚLIWY w 2 tygodnie , za wszystkie badania płaci świadczeniodawca AOS KTÓRY MA PAKIET ON...

07-12-2014 14:52

Pakiet onkologiczny

Historia z dzisiaj, Instytut Onkologii w Warszawie. Przychodzi lekarka do onkologa ze swoim ojcem. Znamie na plecach, niepodejrzane, usuniete przez chirurga w przychodni. Histpat melanoma malignum. Onkolog daje Kolezance kartke A4 z wydrukowana informacją co ma robic: chirurg w ambulatorium zabi...

12-12-2014 18:35

BA a pakiet onkologiczny w POZ

http://www.tvn24.pl/bartosz-arlukowicz-nowe-z...

11-12-2014 13:21

pakiet onkologiczny, limity pacjentów na przyjęcia pierwszorazowe oraz kolejne

Mam pytanie, pracuję w AOS. Wprowadzają ten "pakiet". Jak to ma być - zakładamy, że pacjent ma tu. Robię CT/MR - wychodzi krwiak przewlekły, albo nic. Czy wówczas NFZ płaci za zleco...

03-12-2014 21:33

Pakiet onkologiczny w AOS

Dlaczego nic nie piszecie w temacie pakietu onkologicznego w AOS , przecież to ś gorsze pomysły niz w POZ-czy wiecie ze za badani szybkiej sciezki zoz płaci sam a sa to m.in - b...

06-12-2014 19:32

Opolskie szpitale biorą pakiet onkologiczny w ciemno

Na razie, na spotkaniu w opolskim NFZ, szefowie tych placówek dostali do podpisania aneksy do umów na przyszły rok. Bez żadnych kwot. - Mieliśmy w nich najpierw zadeklarować, czy przystępujemy od 1 stycznia do pakietu ...

04-12-2014 11:19

Ruszył specjalny serwis internetowy MZ i NFZ o pakiecie onkologicznym.

Pod adresem pakietonkologiczny.gov.pl resort zdrowia uruchomił serwis internetowy poświęcony tzw. pakietowi onkol...

01-12-2014 17:53

Pakiet onkologiczny z poważnymi lukami

Zieloną kartę, która ma uprawniać do nielimitowanych badań. Tymczasem podejrzenie nowotworu może się pojawić na różnych szczeblach służby zdrowia – np. w poradni specjalistycznej czy szpitalu. ...

03-12-2014 16:10

Ministerstwo obniża wyceny świadczeń onkologicznych

http://www.termedia.pl/Ministerstwo-obniza-wyceny-swiadczen-onkologicznych,15294.html#.VHdYQ_bhVH4.facebook "NFZ obniża wycenę diagnostyki raka. Resort zdrowia tłumaczy: placówki będą lepiej zarządzać pieniędzmi. Bo do szpitala ma trafić już przebadany pacjent. A mniejsza wycena ma skłonić pla...

28-11-2014 01:55

Dlaczego należy wprowadzić bezzwłocznie pakiet kolejkowo – onkologiczny.

Jeśli popatrzeć na historię PRL, to nietrudno zauważyć, że składa się ona z kilku etapów.  Pojawienie się następnego  etapu uwarunkowane było ostrym kryzysem, który prowadził do zmiany władzy i  większym (przynajmniej początkowo) otwarciem rządzących na głos społeczeństwa i zdrowy rozsądek. Ten s...

29-11-2014 18:06

Negocjacje 2015 w specjalistyce - czyli wpływ pakietu onkologicznego na miejsca, gdzie go nie będzie.

Wyszłam z NFZ zdołowana po tak zwanych negocjacjach. Chociaż prawdę mówiąc - czego ja się spodziewałam, po 15 latach doświadczeń ? Ale takiej deprecjacji porady specjalistycznej jeszcze nie było. Skasowano porady kompleksowe, czyli te za 6 pkt. Mojej poradni nie dotyczą "porady pierwszorazowe", p...

28-11-2014 13:57

pakiet onkologiczny w aos

NFZ rozesłał oświadczenie do świadczeniodawców pismo w którym mamy podpisać zgodę ( lub jej nie podpisać ) na świadczenie diagnostyki onkologicznej na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego w poradniach specjalistycznych oraz spełniać wymogi określone w obowiązujących przepisach : ...

24-11-2014 19:42

Kopacz wstrzyma pakiet onkologiczny

Pakiet onkologiczny, który od 1 stycznia 2015 r. miał zrewolucjonizować leczenie chorych na raka, może w ogóle nie wejść w życie! Doradcy premier Ewy Kopacz (58 l.) uważają, że wstrzymanie reformy...

20-11-2014 13:41

Wyniki wyborów wstrzymają pakiet onkologiczny ?

Co wspólnego mają wybory do sejmików wojewódzkich i rad gmin z pakietem onkologicznym? Na pierwszy rzut oka – nic. A jednak, mogą mieć, i to bardzo dużo. Już kilka godzin po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prominentni politycy Platformy Obywatelskiej zaczęli mówić o konieczności pilnego pr...

18-11-2014 14:35

Nauczymy się całej onkologii w kilka godzin!

Bezpłatne szkolenia z zakresu onkologii przeprowadzane przez COI w ramach tzw. Pakietu ...(nie)logicznego. Ramowy program: http://www.coi.pl/userfiles/files/Program%20-%20Szkolenie%20dla%20Lekarzy%20POZ.pdf 20 minut na: Leczenie (ogólne zasady – leczenie chirurgiczne, radioterapia, leczeni...

15-11-2014 19:55

Kopacz: pakiet onkologiczny może zostać sfinansowany z rezerwy NFZ

Tzw. pakiet onkologiczny może zostać sfinansowany z rezerwy Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedziała w czwartek premier Ewa Kopacz. Zmiany zwiększające rolę lekarza podstawowej ...

14-11-2014 11:01

pakiet onkologiczny w SOR :o)

Czy pakiet onkologiczny jest skierowany do lekarzy rodzinnych? Znaczy- tylko lekarz rodzinny będzie dysponował zielonymi książeczkami? Co ja zrobię...

05-11-2014 22:18

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej