Czy ktoś z Was był w Uzbekistanie / Taszkient w październiku?

Pytanie jak w tytule. Jeśli tak, to jak było? Jakie odczucie temperatur? Czy były jeszcze świeże , lokalne owoce na targach? a or...

16-09-2023 14:42

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

A może swoje znacie. Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego ( Bochnia ). Nowy Wiśnicz - m.in. Zamek Lubomirskich, Klasztor Karmelitów zamieniony na więzi...

09-09-2023 21:41

Góry Izerskie- najłatwiejszy początek

Wracam tu, kiedy tylko mogę. Górki niewymagajace, chodzi się po dobrze przygotowanych trasach, z niestety , z roku na rok, gorszym oznakowaniem, czego efektem bywa pomylenie/ nadlozenie drogi. Z racji niepewnej pogody, wczoraj wybrałyśmy wjazd gondolą na Stog Izerski i stamtąd traskę do legend...

29-08-2023 09:05

Szlaki dla początkujących

Cześć, poszukuje polecenia szlaków na weekendowe wędrówki. Na początek coś prostszego, żeby się rozruszać, ale też nie taka wyprawa po której przez kolejne 3 dni nie będę mogła ruszyć...

20-08-2023 19:03

Jak w Zakopanem?

Hej, jak w tym roku w sezonie wygląda Zakopane? Jeszcze więcej turystów niż rok temu czy do...

19-08-2023 20:10

Wybuch Etny!

Sycylia w tym roku ma ciekawie zjawiska Pożary a teraz ...

15-08-2023 14:26

Co do podróżnej apteczki?

Głównie mam na myśli co na ukąszenia komarów/meszek? Gdzieś na forum przewinęło się info o tym, że ... jest już passe. Na mnie nigdy nie dzialał, macie jakąś dobrą przetestowaną alternatywę? Niestety należę do frakcji o...

17-07-2023 15:33

Kolor życia Frida Kahlo

Nie bardzo miałam ochotę na tę wystawę, lecz zostałam nań wyciągnięta. Zdawało mi się, że wystarczy mi to, co wiem z netu... Staliśmy ponad godzinę w kolejce, bo dziś za darmo. Nie żałuję. 3 niepozorne obrazki, niewielka...

11-08-2023 19:10

Pol'and'Rock Festival czyli dawny Przystanek Woodstock

Wczoraj wystartował 29. Pol'and'Rock Festiwal, który w tym roku odbywa się w Czaplinku. Na tegorocznym " najpiękniejszym festiwalu świata' wystąpi 19 artystów na Dużej i Małej Scenie, ponadto jak w latach poprzednich ni...

04-08-2023 15:36

Limburgia i malownicze miejsca

Wioska Mechelen - kilka miejsc do jedzenia, picia. Automat z sokami tłoczonymi ze świeżych owoców. Automat ze świeżym mlekiem i jego przetworami. Co do pieczywa - jest sklep z rzemieślniczym ;-) pieczywem, ale dość późno...

03-08-2023 21:57

PKP again

Wagon 12, IC 26100, jbco. Okłamali ...

07-07-2023 11:11

Wakacyjny mode on

Sezon urlopowy w pełni… Jak lubicie spędzać urlop? Aktywnie z plecakiem, zmieniając każdego dnia miejsce? Czy może doskonale odnajdujecie się podczas wyjazdu na all inclusive leżąc nad hotelowym basenem...

22-07-2023 08:07

Belgia "Fietsen door de bomen" - Park Narodowy De Lage Kempen

Polecam Las Trasy piesze i rowerowe, miejsca, by usiąć, odpocząć, zjeść własny prowiant, miejsca, by obserwować ptasie życie. Trasa rowerowa na wysokości koron drzew. Rowery można wypożyczyć w poblikiej knajpce. Ja...

22-07-2023 16:18

Jak on to przetrwał?

Facet ( 51 letni Australijczyk) wypłynął z Meksyku, z La Paz, podczas sztormu stracił całkowicie prąd, możliwość komunikowania się i odpalenia motoru łodzi. Dryfował od kwietnia do teraz po wodach Oceanu Spokojnego. Zosta...

16-07-2023 17:44

Trasa dotrzymanego słowa: otwarcie tunelu do Świnoujścia!

Dzisiaj nastąpi oficjalne otwarcie długo oczekiwanego przez mieszkańców i turystów tunelu do Świnoujścia, najdłuższej tego typu przeprawy w Polsce. Za Tuska...

30-06-2023 09:30

Ważne zmiany dla kierowców! Od 1 lipca nowe przepisy!

Dobre wieści! Od 1 lipca wchodzą ważne zmiany dla kierowców: W skrócie: - wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania się ciężarówek na trasach szybkiego ruchu; ** - przepisy znoszą opłaty za przejazd państwowymi autostradami dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 ton...

30-06-2023 13:17

Corso 2023

Tegoroczne wydanie tzw. płynącego Corso. Łodzie, ba...

23-06-2023 18:06

Z serii ciekawe wydarzenie, tym razem w Lublinie. PASSION FOR WATCHES – Antoni N. Patek”

No proszę jaka ciekawa wystawa w Lublinie! Ale tylko przez 3 dni :( https://radio.lublin.pl/20...

16-06-2023 12:01

Abonament na loty

Cześć, od jakiegoś czasu w sieci napływały informację, że WizzAir planuje ruszyć z propozycją abonamentu na loty. W tym tygodniu ogłosili ceny opcji abonamentu jakie mają istnieć w ramach usługi Multipass - sześciomiesięcznego planu abonamentowego. Wybierając opcję jednego lotu miesięcznie opłaty...

17-05-2023 14:42

Knajpy Kraków

Witam, mam prośbę o polecenie fajnych knajp w Krakowie na: - na obiad rodzinny z nastolatkami - oraz kafejek z dobrą kawą i pysznymi deserami ): Co do knajp- lubimy - włoskie, meksykańskie, a ponieważ będzie z nami znajomy z Danii to mogą być też z polskim dobrym regionalnym jedzeniem. ...

24-05-2023 18:01

Cudze chwalicie, swoje też znacie

Naszła mnie po ostatnim wojażu zagranicznym chęć jednak, żeby coś więcej zobaczyć we własnym kraju. No tak, człowiek włóczy się po zagranicy, a niektórych miast...

07-05-2023 20:38

Spido w Rotterdam

Jak ktoś będzie w Rotterdamie, lubi wodę, oglądanie miasta z innej perspektywy niż pozwala na nią ląd to polecam a pogoda będzie ładna to bardzo bardzo polecam Na podkładzie najwyższym pi...jak podobno, w kieleckim. Nawet jak słoneczko smaży, to tam wieje i może być dużo chłodniej niż odczucie ...

20-05-2023 15:49

Szwajcaria - raj utracony?

Czas odczarować tą Szwajcarię zanim NWO nadejdzie w pełni. Zaczynam od Basel. Lot Wawa-Zurich - 800 w obie strony Bilet na pociąg Zurich-Basel plus dniówka ...

13-05-2023 21:41

Tam pojade

A tak sobie, zeby zobaczyc:...

23-03-2023 12:38

„Powidoki” cz.3, czyli czy ktoś z Was znał Nikę Strzemińską?

Ponieważ jest tu, na forum dużo psychiatrów, są szanse, że ktoś z Was ją znał i bardzo chciałabym żeby coś napisał o niej, o rodzicach. Łatwiej mi będzie operować słowem pisząc o „ Powidokach” Wajdy, bo jest szansa, że więcej osób widziało film, niż udało się do Muzeum Sztuki miasta Łodzi ;) ...

06-05-2023 20:20

Kupię sobie elektryczny samolot

Czyli tanio już było. https://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/koniec-eldorado-dla-linii-lotniczych-bilety-p%C3%B3jd%C4%85-mocno-...

22-04-2023 00:15

polecane biura podróży - małe grupy i dobrzy przewodnicy

Wpiszcie ludkowie, jakie biura polecacie , chodzi mi podróże w małych grupach , w ciekawe miejsca Ja dotąd jeździłem najczęściej z Logos , zawsze bylem zadowolony z prze...

31-01-2023 20:22

Beskidy, wiosna

Ostatnia zaprawa przed Teneryfą, ok 17km w słońcu i całkiem sporym , jak na porę roku i wysokość , śniegu, trochę już kaszowatym. Wyciąg na Jaworzynę Krymicką jeszcze czynny, dobre warunki do jazdy, sporo lud...

19-03-2023 22:45

Patricia Piccinini

Konkrety: https://www.kunsthal.nl/en/plan-your-visit/exhibitions/patricia-piccinini/ Wystawa australijskiej artystki Patricia Puccinini. Większość jej prac wykonana jest z takimi szczegółami, że gdyby spojrzeć na s...

14-03-2023 11:43

Wisła kajakiem

Autorzy: blog love-krowe Wyprawa kajakiem 90 km Wislą To musiało być ...

12-03-2023 22:55

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej