Jurny Bosacki i oszczędny Lubczyk, czyli koalicja PO-PSL w działaniu

W środę (9 sierpnia) media obiegła informacja, że 53-letni senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki rozstał się z żoną Katarzyną Bosacką, popularną telewizyjną dziennikarką znaną z programu "Wiem, co jem", z którą ma 4 dzieci. Decyzję miał podjąć z dnia na dzień i wyprowadzić się do innej ko...

11-08-2023 10:25

Brak sprzeciwu w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów a pobranie narządów wbrew woli rodziny

Ostatnio kiedy stwierdzaliśmy śmierć pnia mózgu młodej, 22letniej dziewczyny, chorującej od 10 lat na cukrzycę typu 1, która wyrażała wcześniej myśli samobójcze i finalnie przedawkowała insulinę, rodzina zaproszona na rozmowę, a zwłaszcza ojciec kobiety wpadli do dyżurki z postawą roszczeniową, ż...

07-08-2023 14:12

Quo vadis , Evropská unie , pod vedením dosazené Ursuly v.d.L.?

"Nepostižitelná Ursula Ursula von der Leyenová. Předsedkyně Evropské komise, nad níž se snášejíi přímo mraky otazníků. Jak je vúbec možné, že tak neschopná politička stoji včele EU? Je to jen proto, že je Němka, příslušnice velkého evropského náro- da? Nebo je to spíše žena zahalená do vlaj...

09-08-2023 07:49

Mentzen: nie leczcie się u lekarzy, tylko sami

Mentzen mówi żeby nie leczyć się u lekarzy. Jego brat złamał rękę i wyleczyła go "babka". Trepanację czaszki robiono bez wykształcenia już w starożytności. To przykłady, dlaczego lekarze są zbędni. Wg niego jeśli kupujes...

07-08-2023 19:01

Harry Potter wersja lewacka

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1606143%2Cnazwisko-jk-rowling-zostalo-usuniete-z-muzeum-popkultury...

09-08-2023 15:28

Wincyj warunkowców z Ukrainy, wincyj!

https://www.google.com/amp/s/www.newsweek.com/zelensky-fires-heads-ukraines-military-call-centers-1819140%3famp=1 Jak widać to naprawdę europejski kraj o wysokich standardach i nie wiem jak ...

11-08-2023 18:02

Ja ciągle sprzątam...

Zdałam sobie sprawę, że ja ciągle sprzątam. Nie, nie chodzi o OCD ( zaburzenie obsesyjno - kompulsywne ) ani o żadne uczucie przymusu sprzątania. Chodzi o to, że ja "całe" moje życie coś czyszczę i sprzątam. Czyszczę "brudy rodziny", porządkuję rodzinne emocje. Sprzątam historie nagromadzone pr...

05-08-2023 21:31

Patent pod namiot

Na woodstocku ogarnęliśmy z kolegą mega pomysł zaczerpnięty oczywiście z grupek na facebooku na temat ilozacji pod namiotem. Otóż super patent i za zarazem bardzo tani i lekki to folia izolacyjna pod płytki np....

07-08-2023 19:04

Tak samorządowcy bawią się za nasze pieniądze

Rybnik KUPIŁ 20 autobusów wodorowych za 66 mln zł, a Gdańsk WYPOŻYCZYŁ na 10 lat 10 takich autobusów, od tej samej firmy, za 171 mln! Czyli 5x drożej! Za...

15-07-2023 10:45

Eksperymenty na ludziach już się zaczęły. Na razie w Warszawie

Partia Tuska jeszcze (oby nigdy) nie przejęła władzy w Polsce, ale w Warszawie zarządzanej przez PO trwa już wielki eksperyment na mieszkańcach. Stolica Polski jest w sieci miast C40, których władze podejmują działania w celu stawienia czoła kryzysowi klimatycznemu. Jakie cele do 2030 r.? Nie wię...

23-01-2023 10:07

Początek mojej przygody z "receptomatem" (c.d. raczej nie nastąpi)

Będąc zdesperowana zdecydowałam aplikować do firm typu "receptomat", bo uznałam, że tylko w ten sposób dam radę zarobić jeszcze teraz w sierpniu, to, co stracę na okrojonych godzinach w głównej pracy. Myślałam, że jakoś się przemogę, nie zostanę tam długo, tyle, żeby uratować budżet rodziny, zan...

29-07-2023 15:34

Owsiak zaprasza na wiec wyborczy PO

Młodzież zawsze była ważna dla partii. W tym roku festiwal Poland Rock finansowan...

03-08-2023 12:59

NIEpobieranie zapłaty od lekarza-pacjenta w prywatnym gabinecie

Czy przyjmując kolegę lekarza w gabinecie lekarskim trzeba od niego pobrać opłatę?. Jakie jest stanowisko US w tej sprawie?. Wg ...

20-07-2023 21:13

Ubezpieczenie grupowe kontynuacja?

Zrezygnowałam z pracy w poradni w której byłam zatrudniona na umowę o pracę miałam tam ubezpieczenie grupowe w PZU ( również dla mojego męża). Atakują mnie Telefonami panie z pzu ...

04-08-2023 22:34

Od jutra piszemy recepty tylko na papierze!!!

https://wyborcza.pl/7,75398,30045295,znow-problemy-z-wystawianiem-recept-minister-bierze-odwet-na.html#S....-K.C-B.1-L.1.duzy Zaczeli k...

04-08-2023 20:26

Jeden lekarz poszedł na L4 i wszystko się zawaliło

Problemy kadrowe pojawiły się, gdy jeden z dwóch internistów musiał skorzystać z urlopu zdrowotnego. - Oddziałem opiekowało się dwóch lekarzy. Jeden - notabene emeryt - poszedł na nieplanowane L4 i wszystko się zawaliło. Mamy jeszcze co prawda rezydentów, ale na nich nie da się opierać pracy oddz...

03-08-2023 19:02

Dlaczego Ola "wygrała" przychylność forum?

Ciekawi mnie pewne zjawisko. W przeciwieństwie do @Medususa trudno mi znajdywać słowa, aby to opisać, ale spróbuję. Niedawno była tu u nas @Isiaa, młoda dziewczyna, lekarka (jeszcze młodsza od Oli) z BMI 14,3, na granicy śmierci, bo nie mogła połykać. Przestała się odzywać, nie wiadomo, czy jesz...

01-08-2023 11:04

Skandal w krakowskim szpitalu - Ukryte kamery rejestrowały pracowników i pacjentów!

"Prawo zezwala na instalowanie kamer na oddziałach szpitalnych, o czym wielu pacjentów zapewne nie wie. Nie wolno jednak robić tego potajemnie ani rejestrować głosów. Jak było w krakowskim Ujastku?". "Pracuję w krakowskim szpitalu Ujastek na oddziale intensywnej terapii i patologii noworodka. ...

03-08-2023 14:12

Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED

Zastanawiam się, czy istnieje jakieś magiczne, prymitywne urządzenie, niebędące pełnowymiarowym USG, które może z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić/wykluczyć zakrzepicę żył głębokich. I na tej podstawie dopiero kierować na prawdziwego Dopplera. W moim Oddziale Reh. praktycznie 100% pacjentów t...

03-08-2023 14:34

Znowu sekretarka specjalisty

Powoli dekompensuję się przed urlopem. Mimo miłego tonu, konsultację wkleję poniżej, to jednak doktor okulista stwierdził, że jestem za głupia żeby wiedzieć jak się wyklucza niewydolność nerek. Poza tym to jego obowiązek ...

24-07-2023 09:50

Sieć Lekarzy Innowatorów

Cześć i czołem, To mój pierwszy post od dawna na Konsylium, więc proszę o koleżeńską wyrozumiałość. Czy słyszeliście może o aktywności Izby Lekarskiej w zakresie innowacji medycznych? Działamy (bo nie będe ukrywał, ż...

31-07-2023 09:37

Wagnerowcy przy granicy z Polską

Do Grodna na Białorusi, w okolicę "przesmyku suwalskiego", przybyło ok. 100 najemników rosyjskiej Grupy Wagnera, by organizować prowokacje na granicy z Polską i Litwą - pisze w piątek portal Sprotyw, utworzony przez Siły Operacji Specjalnych Ukrainy. Grupa Wagnera to formacja która dopuszczała si...

30-07-2023 13:12

"Zażyła tabletkę aborcyjną, powiedziała o tym lekarce. W szpitalu czekali już na nią policjanci"."

"Pani Joanna mówiła policjantom, że nikt jej do aborcji nie zmuszał, sama zamówiła tabletki i zdecydowała o ich zażyciu, co w Polsce nie podlega karze. Nie pomogło. Czterech mundurowych pilnowało w szpitalu jednej przestraszonej kobiety. O jej historii dowiedzieliśmy się w "Faktach" TVN. - Polic...

19-07-2023 08:37

Wybór jest klarowny: Polska albo Niemcy

"Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce i poprowadzić ten kraj z powrotem do Europy" – powiedział przewodniczący EPL Manfred Weber w wywiadzie dla „Frankfu...

26-06-2023 19:25

a może coś po angielsku

an onion a day keep the doctor away czyli cebula dziennie utrzymuje nas w zdrowiu.Jest to w wersji z jabłkiem ( an apple) ...

18-05-2023 14:31

Niemcy domagają się zalania Polski ukraińskim zbożem

Niemcy żądają zalania polskiego rynku ukraińskim zbożem przed wyborami, licząc że elektorat wiejski odwróci się od PiS. Francja i Niemcy sprzeciwiają się przedłużeniu zakazu eksportu ukraińskiej pszenicy, kukurydzy, rzep...

25-07-2023 23:04

Zdelegalizować PTU.

Jako że od lat poprawiam po różnego rodzaju internistach i rodzinnych dumnie prezentujących "Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego" na pieczątce, to już naprawdę mało mnie jest w stanie zaskoczyć - nad brakiem znajomości podstaw opisu topografii wątroby, "guzami" lewej nerki będą...

14-10-2022 10:03

Ryczałt a pełnienie funkcji kierownika specjalizacji

Pytanie do kierowników specjalizacji, którzy jednocześnie rozliczają się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Jaką stawkę ryczał...

15-07-2023 18:02

Słuchajta!!! Paździochwa mnie zablokowała!!! Na wieść o tym,że 24 jest większe od 4!

Nie wiem, jak dam radę znieść ten afront(???!!!), czyje doniesienia z powiatu podkarpackiego będą mi aktualizowały upadek obyczajów,degrengoladę i niedouctwo tzw. służby zdrowia, kto dostarczy mię wieści o dziadach dyżu...

20-07-2023 15:45

"Ola poroniła. Do szpitala zjechała policja. Prokuratorka kazała opróżnić szambo i w ściekach szukać płodu."

"Ola (imię bohaterki zostało zmienione) na początku naszej rozmowy zaznacza: - Proszę napisać, że zgodziłam się opowiedzieć swoją historię dzięki Joannie. To jej odwaga sprawiła, że chcę głośno mówić o tym, co mnie spotkało, jak zostałam potraktowana przede wszystkim przez prokuratorkę. Ola ma...

26-07-2023 19:20

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej