Porady codzienne

Lekarz musi się codziennie mierzyć z zagadnieniami etycznymi, nieprzewidywalnymi zachowaniami pacjentów i całym morzem skomplikowanych formalności. Dyskusje na różne tematy związane z wykonywaniem zawodu lekarza.

Znaleziono ofiary eutanazji zatopione w jeziorze

2010-05-06 o godzinie 06:06:43

Urny były opatrzone logo zakładu zajmującego się kremacją zmarłych pacjentów kliniki - informuje internetowe wydanie brytyjskiej gazety "Daily Mail".Według byłej pracownicy kliniki Dignitas, urny były zatapiane w jeziorze na polecenie założyciela Dignitas. Ludwig Minelli kazał to robić, gdy zabra...

Porady codzienne | komentarzy: 6

Lekarze w Polsce to...

2010-05-01 o godzinie 13:44:08

Dobrej prasy to w ostatnich dniach nie mamy:==============================Polski lekarz ma większe problemy w porozumiewaniu się z otoczeniem niż przeciętny obywatel, wynika z badań wrocławskich naukowców, na które powołuje się "Dziennik Polski".- To niepokojąca obserwacja, mówi dr Agnieszka Czer...

Porady codzienne | komentarzy: 40

komputery w poz

2010-05-01 o godzinie 12:17:59

Jeśli ktoś z Was pracuje w poz,chciałabym prosić o wypełnienie krótkiej ankiety oceniającej przydatność programów komputerowych używanych w gabinecie...

Porady codzienne | komentarzy: 4

Broń palna a pacjent.

2010-04-30 o godzinie 23:54:07

Mam pytanie czy do karetki z pacjentem  mają prawo wejść funkcjonariusze ZK z bronią palna ? Czy na IP szpitala i na oddziale mogą prz...

Porady codzienne | komentarzy: 8

Eurobarometr: 69% Polaków uważa, że w polskim szpitalu może im się stać krzywda

2010-04-27 o godzinie 10:43:19

Zaledwie co trzeci polski pacjent jest zadowolony ze służby zdrowia w swoim kraju. Dominuje w nas brak wiary, że lekarz w porę rozpozna chorobę i nas wyleczy. Jak podaje dziennik eMetro, ankieterzy badania Eurobarometr „Bezpieczeństwo pacjentów i jakość służby zdrowia” pytali pacjentów ze wszystk...

Porady codzienne | komentarzy: 32

Rząd może legalnie przekupywać lekarza - orzekła UE

2010-04-22 o godzinie 20:54:45

Władze mogą zachęcać lekarzy za pomocą korzyści finansowych do przepisywania tańszych leków zastępczych - zdecydował Trybunał Sprawiedliwości UE. W ten sposób odniósł się do pytania brytyjskiego sądu o zgodność tamtejszego systemu zachęt z dyrektywą UE z 2001 roku.Brytyjski sąd zwrócił się do Try...

Porady codzienne | komentarzy: 12

ubezpieczenie AOK

2010-04-17 o godzinie 21:02:53

Mam pytanie o ubezpiecznie pacjenta AOK(niemieckie) , pacjent posiada kartę europejskiego ubezpieczenia społecznego. Jak rozliczyć wizyty w poz i jak wypisywać recepty. Właściwie od ponad pół roku zamieszkuje na terenie Polski i praktycznie ko...

Porady codzienne | komentarzy: 1

Rewolucyjne pomysły NIL?????!!!!!!!

2010-04-14 o godzinie 22:50:31

"Pomysłem, który miejmy nadzieję doczeka się kiedyś realizacji, jest zakup przez NIL dwóch obiektów: jednego nad morzem i drugiego w górach, które mogłyby służyć zarówno jako obiekty wypoczynkowe, jak i szkoleniowe. Stanowimy grupę zawodową liczącą ponad 150 tys. osób, myślę, że te obiekty nie st...

Porady codzienne | komentarzy: 38

Lekarz prezydenta, płk. Jerzy Smoszna: ".... to niestety nie ja, lecz Wojtek zginął"

2010-04-13 o godzinie 22:10:43

Lekarz prezydenta, płk. Jerzy Smoszna: ".... to niestety nie ja, lecz Wojtek zginął"Lekarzy prezydenckich było tylko trzech. Teraz jest dwóch. Doktor Wojciech Lubiński zginął. - Nie mogłem uwierzyć w tę wiadomość. On tam poleciał za mnie. Wysłałem go na śmierć... - mówi doktor Jerzy Smoszna.Wojsk...

Porady codzienne | komentarzy: 3

Bardzo ciekawy pomnik

2010-04-13 o godzinie 16:54:31

Znacie jakieś pomniki lekarzy? Ale takie ...

Porady codzienne | komentarzy: 6

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij