IPL,Grupowa praktyka lekarska. prośba o pomoc ;)

Proszę o pomoc ;) Będę zatrudniona na umowę o pracę- specjalizacja w ramach rezydentury. Planuję podjęcie dodatkowej pracy i tu zaczynają się schody. Jeśli mój pracodawca ma IPL to z tego co udało mi się dowiedzieć: mogę ...

08-11-2012 11:02

refundacja okularów

dziś dowiedziałem się że w szpitalu klinicznym we Wrocławiu ustawowa refundacja od pracodawcy na okulary do pracy przy komputerze przysługuje pracownikom z administracji, ale pie...

20-10-2012 09:02

proszę o pomoc w sprawie agresywnego zachowania położnej.

Jestem teraz na stazu z ginekologii. Do moich obowiazkow nalezy m.in. robienie wypisow, obserwacji, wywiadów (chociaz nie tylko ja i reszta stazystow to robimy na oddziale, jest tez sekretarka na pol godziny tylko do wypisow). Wczoraj rano do pokoju lekarskiego wpadla (doslownie wpadla) z piana n...

11-10-2012 13:02

Nie(do końca)uczciwy pracodawca.

Proszę o podawanie w tym miejscu informacji o nieuczciwych pracodawcach. Celem jest przestrzeżenie innych lekarzy przed niesolidnymi przedsiębiorcami. Podawanie tego typu informacji jest ryzykowne pod względem prawnym. Na ...

03-11-2012 14:23

Czy to norma?

Jestem parę dni po stażu i kilka ostatnich wydarzeń w związku z moim (na szczęście) byłym pracodawcą przelało czarę goryczy i muszę dać temu upust, a przy okazji poradzić się starszych Koleżanek i Kolegów, a także zapytać czy to norma, czy może tylko mój szpital tak ma? Po pierwsze - wypłata wyn...

02-11-2012 13:28

rozwój zawodowy

W tym miesiącu dwukrotnie straciłam pracę- nfz wypowiedział mojemu pracodawcy umowę.Zmieniłam dużo w życiu żeby się jeszcze rozwijać zawodowo, a obecnie zostałam na przysłowiowym lodzie.Nie wiem ja...

31-10-2012 20:32

ważność badań a nowa praca

Zaistniała taka sytuacja-rok temu zaczynając staż podyplomowy miałam zrobione badania przed rozpoczęciem pracy, był to cały zestaw: morfologia, mocz, rtg klatki, okulista, laryngolog itp. Termin ważności tych badań upływa dopiero w październiku 2013, tymczasem dowiedziałam się od nowego pracodaw...

30-10-2012 16:11

REZYDENT POCO ON SZPITALOWI ??????

czy zna ktoś uzasadnienie istnien...

10-02-2011 23:45

Praca w RCKiK po stażu???

Witam Właśnie kończę staż podyplomowy, niestety z powodów niezależnych ode mnie nie mogłem złozyc papierów na specjalizację. W zwiazku z tym że jakos do kwalifikacji marcowej utrzymać się trzeba, postanowiłem znaleźć źródło utrzymania. Kolega polecił mi pracę w RCKiK - jako dobrą na początek...

25-10-2012 20:59

Praca świeżutko po stażu.

Witam. Mam pytanie do starszych kolegów: Jakie są obecnie możliwości pracy dla lekarza świeżo po stażu?? Czy to dodatkowo na pierwszych latach rezydentury, czy też jeśli się tej rezydentury w ogóle nie dostało? ...

18-10-2012 12:06

Dlaczego nie lubicie" sieciówek"?

Czytałam kiedyś wątek, w którym narzekano na prace w różnych "med"- ach. Nie mogę go z...

02-10-2012 18:56

wyrzucenie z AOS bo "NFZ sie nie zgodził"

Zostałam poinformowana przez dyrektora ze niestety nie moge pracowac w Poradni Specjalist bo NFZ nie wyraził zgody.Fakty: -jestem w trakcie 3 letniej specjalizacji (zaczetej 12.04.2010) - od sierpnia 2011 jestem zatrudniona w Por Specjal na 1/2 etatu lekarza specjalisty - sytuacja ta była bard...

11-09-2012 19:05

"Papierologia wynika z braku zaufania do lekarzy" - To szpital czy okienko na poczcie?

"Wypełnianie papierów - do NFZ, resortu zdrowia, lekarzy rodzinnych, specjalistów, konsultantów - zajmuje mi już ponad połowę czasu, jaki spędzam w szpitalu" - mówi "Gazecie Wyborczej" dr Szczepan Coft...

19-09-2012 20:19

Zaniżanie wypłaty za dyżury

Witam W moim obecnym miejscu pracy dyżuruję od kwietnia bieżącego roku. Niedawno zorientowałam się że coś jest nie tak z wypłatami. Po kilku wizytach w rachubie płac okazało się że wyliczają mi stawkę dyzurową z innej p...

19-09-2012 12:26

kiedy przepada urlop?

Witam, obecnie jestem na urlopie macierzyńskim. Chcę zostać z dzieckiem jak najdłużej w domu więc chciałabym wykorzystać cały zaległy urlop (za 2011 i 2012r). Moja kadrowa wyliczyła mi że mam 44 dni urlopu, jednak mi się w...

13-09-2012 10:47

Czy ktoś pracował w Tucznie?

Witam drogie Koleżanki i Kolegów! Czy ktoś z was pracował lub pracuje w ośrodku "Leśna Ustroń" w Tucznie koło Wałcza (zachodniopomorskie) i może się podzielić opiniami na temat warunków pracy i ogólnie sytuac...

10-09-2012 11:09

Bez "opt-out"u.

Jestem rezydentką, dyżuruję od niedawna 2-3 razy w miesiącu, w domu mam 1,5-rocznego synka. Nie zgadzam się na podisani...

07-09-2012 22:01

pieluchomajtki

witam, Czy jako lekarz rodzinny,w trakcie specjalizacji moge wystawic zapotrzebowanie na pieluchomajtki-np po udarze pacjenta-czy ma to zrobic neurolog lub inny specjalista...

21-08-2012 20:22

Pogotowie Ratunkowe Bieruń Stary

Czy ktoś miał okazję jeździć w pogotowiu z tej właśnie st...

31-08-2012 21:05

ile czasu na wizytę domową

Pracuje w POZ-7,53 godz. przez 5 godzin przyjmuję w przychodni zapisanych pacjentów.Potem są wizyty domowe.Czasem jest 5 ,czasem 1 -mamy pracowac 7,35-jesli jest ta 1 to ile czasu mam na nia liczyc? Kied...

17-08-2012 21:47

dyżur pod telefonem

Czy ktoś z koleżanek i kolegów pracuje na dyżurach pod telefonem? Nie chodzi mi o współdyżuranta np. wołanego do asysty jako drugi przez lek. dyżurującego stacjonarnie w danym oddziale. Chodzi o przypadki dyżurowania w ...

17-03-2012 19:11

Specjalizacja w ramach wolontariatu a dyżury.

Witam. Odbywam specjalizację w innym ośrodku niż mam etat szpitalny. Czy szpital, w którym odbywam specjalizację powinien zapłacić za moje dyżury (obowiązkowe 3 w miesiącu) pomimo, że nie mam tam ...

08-08-2012 23:32

Współpraca z gabinetem psychologicznym: czy możliwa jest umowa-zlecenie?

Proszę o poradę w następującej sprawie: otrzymałam propozycję współpracy od mojej ciotki, która jest psychologiem. Ona i jej mąż mają swoje gabinety psychologiczne, współpracują też z rehabilitantem i lekarzem neurologiem (nie jest to NZOZ). Chcą również oferować możliwość konsultacji psychiatryc...

02-08-2012 10:11

system równoważny

szykuje się równoważny system pracy w moim szpitalu,...

24-03-2012 19:08

Dyżury jak liczyć nadgodziny?

Witam wszystkich serdecznie, interesuje mnie sprawa rozliczania godzin nadliczbowych za dyżury głównie sobotnie.W pewnym miesiącu miałem 4 dyżury:  2  w środę (i 2 razy zszedłem po dyżurze) oraz 2 dyżury w sobotę od 7 do 7 rano czyli przepracowałem 2 x ( 8h nocnych, 1 świąteczną i 15 nadgodzin z...

02-01-2012 19:59

wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

Cześć, jestem w trakcie rezydentury, w umowie jest mowa o 2 tygodniowym okresie wypowiedzenia. ja chcę odejść z pracy od 31 lipca i od 1 sierpnia zacząć pracę w nowym s...

05-07-2012 14:36

praca w poradni neurologicznej co i jak obecnie

jak to jest obecnie z poradnią, lekarz po 2 roku może pracować w poradni, ale pod opieką specjalisty czy też bez niej? jakiego spr...

04-07-2012 15:40

Lista aktywna bez specjalizacji

Witam Wszystkich! Zwracam się do Kolegów i Koleżanek z następującym problemem: Pracodawca zaproponował mi przejęcie listy pacjentów po koledze odchodzącym na emeryturę. Jestem w tracie specjalizacji z med. rodzinnej (z ...

26-06-2012 21:15

Ktokolwiek wie-czy to prawda co wymyślił NFZ?

Czy ktoś z Państwa słyszał lub ma dostęp do pisma,które podobno wydał NFZ.Pismo ma dotyczyć minimum godzinnej przerwy między godzinami pracy w różnych miejscowościach i pół godziny jeżeli dotyczy 2 różny...

10-06-2012 09:58

Poradnia Okulistyczna - dodatkowa praca w trakcie specjalizacji

Witam. Chcialam zapytac, czy ktos wie, jak wyglada dodatkowa praca w Poradni Okulistycznej w trakcie rezydentury z okulistyki - tzn. od ktorego roku spec. mozna "prawnie" przyjmowac na NFZ (czytaj: byc wykazanym/ zglosoznym do NFZ). Czy to po skonczonych pelnych 3 latach spec, czyli od 4roku, cz...

13-06-2012 17:17

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej