Zgłaszanie aktywnej listy pacjentów przez pracodawcę. Czy zgodne z prawem?

Dzień dobry, krótko i na temat, czy pracodawca (umowa kontraktowa) ma prawo bez mojej wiedzy, zgody i czegokolwiek innego - zgłaszać do NFZ na moje nazwisko aktyw...

29-08-2016 17:44

Godziny pracy lekarzy - oświadczenie OZZL

W związku z kolejnym już przypadkiem śmierci lekarza z przepracowania OZZL domaga się od ministra zdrowia i całego rządu RP wprowadzenia rozwiązań prawnych, które by uniemożliwiły omijanie przepisów o czasie pracy przez lekarzy i ich pracodawców. W szczególności należy wprowadzić zasadę, że doz...

11-08-2016 20:55

Czy w Waszym szpitalu można spać na dyżurze?

Po przeczytaniu postu http://konsylium24.pl/wiadomosci/medyczny-przeglad-prasy/post/109584 dochodzę do wniosku, że jest coś mocno nie tak z ks...

10-07-2016 01:26

potrącanie pieniędzy za zejście po dyżurze - zgodne z prawem?

Jestem w trakcie rezydentury, dyrekcja praktykuje potrącanie z wynagrodzenia za dyżury...

15-05-2016 13:40

Przychodnia zamiast dyżurów

Witam,mam pytanie czy szpital może zmusić mnie do pracy w przychodni przyszpitalnej?Oczywiście chodzi o cięcie kosztów,zamiast dyżurów rezydenckich dyrektor szpitala,jak mi to ostatnio oznajmił zwolni mnie z dyżurów,a chce mi dać przychodnie,bo nikt nie chce.Dni też mi wybiorą itd.Chcieli mnie ju...

10-04-2016 13:49

niedobór pielęgniarek

Mamy 5-cio łóżkowy OIOM, na dyżurze są dwie pielęgniarki z czego jedna jest jednocześnie anestezjologiczną tzn. schodzi na blok do zabi...

03-05-2016 12:42

Czas pracy lekarzy/nauczycieli akademickich z pacjentami

Chciałem zapytać lekarzy/nauczycieli akademickich z różnych uczelni, jak macie rozwiązany etat szpitalny przy pełnym akademickim. Mniemam że tak jak ja macie znikome części etatu szpitalnego. Czy zajmujecie się pacjentami powyżej czasu zatrudnienia w szpitalu? Jak to się ma do Waszych godzin zgło...

10-04-2016 16:02

Umowa lojalnościowa - lojalka

Witam, Z pewnością jest wiele osób, których zmuszono do podpisania lojalki w trakcie robienia specjalizacji z etatu. Ja też taką posiadam, ale chciałabym zwolnić się z pracy (z wielu względów) przed upływem trzech lat. Znalazłam kilka aktów prawnych, które według mnie są na moją korzyść. Proszę ...

06-03-2016 12:49

Wypadek w pracy

Jak sie domyślam,gdzieś na pewno jest podobny post,ale mimo starań nie odnazałam go. Sprawa jest taka-na nocnym dyżurze w Oddziale (jestem zatrudniona jako rezydent na umowę o pracę), w którego czasie mam obowiązek schodzić do SOR konsultować pacjentów, w trakcie drogi z wymienionych wcześniej pu...

02-03-2016 00:23

Problem z interpretacją umowy kontraktowej ze szpitalem na dyżury w oddz. wewn.

Mam taki problem. Zawieram umowę kontraktową ze szpitalem na dyżury w oddziale wewnętrznym. Przedstawiono mi umowę do podpisania (stawka za godz itd. uzgodnione). Pierwotnie jednak rozmowa toczyła się o dyżur w oddziale wewnętrznym oraz dwóch innych oddziałach ("rehabilitacja i paliaty"). Czyli p...

01-03-2016 21:19

Anestezjolog do nadzorów w pracowni radiologii inwazyjnej?

Witam, Mam pytanie, czy u Was, gdzie robicie zabiegi naczyniowe w pracowniach radiologii inwazyjnej NFZ życzy sobie obecności anestezjologa do czegoś co określa...

17-02-2016 11:04

ciąża na koniec rezydentury

Witam. Niedługo kończę rezydenturę i okazało się że jestem w ciąży. Zostało mi do odrobienia na oddziale macierzystym 3 tygodnia a reszta to staże i urlop. W dniu zakończenia będe w 5 miesiącu więc automatycznie...

24-02-2016 09:26

dodatek wyrównawcz dla lekarza w ciąży

Proszę o poradę. Jestem lekarzem zatrudnionym na etacie, dyżurowałam w ramach umowy o pracę. Aktualnie jestem w ciąży i otrzymywałam dodatek wyrównawczy. W styczniu 2016r. byłam na L4 przez 15 dni z powodu ciąży od 04 d...

17-02-2016 19:29

OPT OUT a dyżury

Czy Waszym zdaniem dopuszczalne są trzy 24 godzinne dyżury weekendowe w miesiącu przy br...

01-02-2016 23:21

Zarobki dla chirurgia stomatologa

Na jaki procent za zabiegi i implantacje może liczyć chirurg s...

14-01-2016 19:34

Czy rezydentowi oddelegowanemu na kurs/staż w innym mieście przysługuje jakiś dodatek?

Jak w temacie, czy rezydentowi, który odbywa kurs/staż niezbędny do ...

17-12-2014 09:26

data podpisania umowy

Witam. Od 1 lipca pracuję w oddziale psychiatrycznym, mam własna działalność. Dopiero teraz dostałam do podpisania umowę z datą 21 lipca ( ale w treści umowy jest napisane że obowiązuje od 1 lipca na czas określony do cza...

25-07-2015 21:46

Coroba lekarza w POZ

Witam.Mam pytanie- czy w razie choroby lekarza w POZ,który m...

11-11-2015 17:08

Praca w szpitalu i Klinice Uniwersetetu Medycznego

Chciałbym zapytać kolegów pracujących w Klinikach Uniwersytetów Medycznych o wymiar etatu szpi...

26-11-2011 17:39

zarobki w Lux-med

Mam pytanie:ile w Warszawie może zarobić internista z dwòjką w Lux- Med ?Czy moze liczyć na eta...

12-11-2015 08:04

Choroba lekarza w POZ

Witam,mam pytanie-czy jako jedyny lekarz w POZ ,gdy zachoruje i mam druk ZUS ZLA mam obowiązek starać się o zastępstwo-czy to należy do tzw. "podmiotu leczniczego" oraz druga sprawa- czy mam wtedy prawo do pełnego wynagro...

11-11-2015 16:26

Przemoc w miejscu pracy

Witajcie. Od paru dni szukam pomocy, odpowiedzi na kilka pytań. A mianowicie w trakcie pracy ( w gabinecie USG) przeglądając wyniki poprzednich badań pacjentki wyraziłam uznanie co do wiedzy innego lekarza "uwielbiam opisy pana doktora x". W tym samym momencie zostałam uderzona dość mocno w potyl...

23-07-2015 22:20

Czy pracodawca może zmusić do pracy w dzień wolny...

witam serdecznie czy pracodawca może zmusić lekarza do pracy w dzień wolny od pracy. ...

09-07-2015 21:40

Jelenia Góra: Pracownicy szpitala żądają podwyżek

"Kilkunastu pracowników Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze podjęło głodówkę, a w proteście biorą udział wszystkie grupy zawodowe (w tym lekarze niekontraktowi) poza pielęgniarkami...

27-10-2015 16:33

Przejście na pracę na kontrakcie- kłopoty

Do sierpnia pracowałam na umowach zelcenie, nie miałam "własnej firmy". Założyłam ją z datą od 1 września i sie zaczęło... Wszelkie dokumenty dostarczyłam do zakładów pracy max do połowy sierpnia z prośbą o zawarcie umowy kontraktowej- jako, że nie można dalej pracować na zleceniu- z utrzyma...

10-10-2015 17:38

"Lekarz na śmieciówce" - ciąg dalszy "Listu młodej, sfrustrowanej lekarki"

"ieszę się, że mój list wywołał dyskusję. Dziękuję za każdy pojedynczy komentarz, bez względu na jego naturę, jeśli tylko coś wniósł do wymiany zdań. Dziękuję tym wszystkim, którzy tekst przeczytali i go w duchu przemyśleli. To też ważne. Widać, że rozmowa na temat przyszłości służby zdrowia ...

16-09-2015 07:34

urlop celem podniesienia kwalifikacji zawodowych

Czy urlop przysługujący pracownikowi w wymiarze 6 dni celem zdobycia specjalizacji (przed PES) faktycznie jest udz...

02-07-2015 17:50

Monitoring---------->wypowiedzenia ???

Podono na TVN mowili wczoraj o jakimś szpitalu, w ktorym dyrekcja załozyła elektroniczną kontrole czasu pracy (...

03-09-2009 10:50

Lekarze na kontraktach mogą być członkami związków zawodowych

Lekarze na kontraktach mogą być członkami związków zawodowych - potwierdził Trybunał Konstytucyjny http://prawo.money.pl/aktualnosci/wi...

02-06-2015 16:19

Zawiła współpraca - też tak macie?

Jest taka przychodnia, dotychczas komercyjna, ale w ramach pomysłu na ratowanie biznesu zawarła umowę z NFZ, a po 7 miesiącach zrezygnowała z POZ i znów jest tylko komercyjna. W zasadzie chyba chyli się ku upadkowi. Lekarze stopniowo się wykruszają, rejestratorki z powodu braku wypłat na czas zmi...

22-05-2015 23:26

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej