refundacja ...

mam pytanie , jaką refundację wypisać pacjentowi na ...: wiek -30 lat, stan po zatorowości płucnej w bezpośrednim związku z przebytym zabiegiem ortopedycznym kolana ( ACL) i na jak dł...

01-07-2014 17:25

czy ... jest refundowany przy stosowaniu osłonowo do małej dawki kwasu acetylosalicylowego?

Słyszałem, że NFZ odrzuca z refundacji recepty na inhibitory pompy pro...

11-06-2014 12:09

Refundacja sulfasalazyny

Witam, czy sulfasalazyna jest refundowana w łuszczycowym zapaleniu sta...

16-06-2014 12:52

Jak sprowadzić fenylefrynę i.v. ?

Dzień dobry. Szukam jakiegoś kontaktu z producentem fenylefryny roztworu do wstrzykiwań. Wiem, że są w Polsce szpi...

02-06-2014 10:40

NOWOŚĆ: Niebezpieczna Refundacja! Ostrzeż innych lekarzy!

Drodzy Użytkownicy, Jako lekarze wszyscy zetknęliśmy się lub co najmniej słyszeliśmy opowiadania o karach nałożonych przez NFZ na lekarzy za wypisywanie konkretnych leków. Od dzisiaj w Inteligentnej Wyszukiwarce Leków www.indeks24.pl uruchomiliśmy specjalną funkcjonalność "Niebezpieczna Ref...

20-05-2014 14:41

Rp.okularowe- co wypełnić ,a co zostawić ,żeby NFZ zrefundował ,ale żeby nie dać się zwariować.

Mam problem z refundacją rp, okularowych,najpierw pani z NFZ dzwoniła z pretensjami("jakich wy macie lekarzy!",teraz zwrócono pacjentce rp z powodu: brak ilości sztuk, brak zaznaczenie czy dysfunkcja stała czy czasowa, brak zaznaczenie czy zaopatrzenie prawo czy lewostronne, rp, jest Do dali i ...

09-05-2014 23:05

... na R - sama spirometria

Witam wszystkich serdecznie, Dorabiam w POZ-ie. Dzisiaj zastępowałem innego lekarza i miałem następująca zagwozdkę. Przyszła do mnie pacjentka. W badaniu przedmiotowym tachypnoe oddech, świsty nad całymi polami płucnymi, w podmiotowym wiele obciążeń (stan po lobektomii z powodu raka płuca, cuk...

22-05-2014 18:42

Refundacja w NPL

Witam wszystkich, Piszę z taka prośbą, otóż pracuje w Nocnej Pomocy Lekarskiej i interesuje mnie jak wystawiacie recepty na antybiotyki w ramach dyżurów w NPL. Chodzi mi tu oczywiście o refundacje. Ostatnio spotkał...

23-01-2014 16:12

Refundacja leków Pacjent w badaniu klinicznym

Czy Pacjent biorący udział w badaniu klinicznym prowadzonym przez ośrodek mający umowę ...

21-04-2014 12:31

refundacja leków a zabieg komercyjny

taki casus: Pacjent decyduje się na zabieg operacyjny komercyjny w NZOZ, który również posiada kontrakt z NFZ. Pacjent wpłaca kasę i zabieg odbywa się. Przy wypisie pacjent dostaj...

19-04-2014 18:19

Czy eMpendium to wiarygodne źródło informacji o poziomach refundacji?

Pytanie jak w tytule postu. Moja przychodnia, do której wracam po rocznym urlopie macierzyńskim nie ma internetu, ani tez nie wyposaza lekarza w indeksy lekow, jedyne c...

08-04-2014 19:33

obłuda i cwaniactwo

Pierwszy raz piszę post ale przed chwilą trafiłem przed chwilą na taki oto wyciskacz łez na stronie tej firmy: http://domsueryder.org.pl/zycie-pacjentow-podlaczonych-do-respiratorow-zagrozone-dlaczego/ a dlaczego trafiłem na stronę tej firmy która części z was daje pracę? w Gliwicach - ale...

31-03-2014 23:31

pieluchomajtki

Głównie do neurologów i urologów Po wnikliwej analizie wskazań do refundacji pieluchomajtek,wkładów urologicznych czy podkładów mam wątpliwości czy w zwykłym nietrzymaniu moczu są one refundowane a niestety niektóre ...

10-12-2013 17:46

Refundacja leków p/jaskrowych

Witam Jak prawidłowo wypisac pacjentowi z jaskrą recep...

19-02-2014 20:00

nienależna refundacja

Wypisałam pacjentowi lek na refundację- która mu się nie należy- było to w sumie 5 opakowań, za które refundacja wyniosła ok 1000 zł. Był ...

03-02-2014 16:26

Co oznacza X na recepcie dla refundacji?

Witam, otrzymałem w dniu dzisiejszym linka na pocztę z Medycyny Praktycznej z prelekcją pt "Dokumentacja medyczna w gabinecie lekarza psychiatry" - lek. med. Monika Jezierska-Kazberuk. Pani Doktor jest Zastępcą Dyrektora Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ds. Medycznych. Wysłuchałem ...

04-02-2014 18:26

Sejm zajmie się pomysłem PZ na reformę systemu refundacji

Do laski marszałkowskiej wpłynął 2 stycznia obywatelski projekt noweli ustawy refundacyjnej, przygotowany przez Porozumienie Zielonogórskie. Proponowane przez PZ rozwiąza...

03-01-2014 17:57

Materac hydropneumatyczny-refundacja

Pacjentka po złamaniu szyjki kosci udowej, swiezo po zabiegu operacyjnym. Czy przysługuje jej refundacja materaca p/odle...

15-01-2014 17:43

... u inwalidy wojennego

Witam, mam dwie starsze pacjentki (jako dzieci były więzione w obozie koncentracyjnym). Obu neurolodzy zalecili ... na zawroty głowy. Odmówiłem wypisa...

13-01-2014 23:30

Co robić z apteką? Problem z realizacją recepty refundowanej.

Wtajcie, powiedzcie co robić z taką sytuacją. wystawiłam pacjentowi rp refundowaną na lek, wpisała kod oddziału NFZ, przy leku nie wpisałam żadnej adnotacji o odpłatności- mam to szczęście, że w okulistyce nie ma różnych poziomów refundacji tego samego leku.Od ponad 2 lat piszę tak recepty, apt...

10-01-2014 19:21

Nowa lista leków refundowanych - jakie zmiany

Czy może wiecie lub macie do udostępnienia listę zawierającą wyłącznie leki w których zmieniono stopień refundacji 1 s...

09-01-2014 10:49

...-refundacja-cito

Czy jest refundowany w profilaktyce u chorych na nowotwór?? Na stronie urpl nie ma takiego wskazania-jednak ostatnia modyfikacja chpl jest z 2011 roku,j...

08-01-2014 12:52

NFZ informuje o wielkości kwoty refundacji za 2013.

NFZ opublikował informację o kwocie refundacji w okresie styczeń-listopad 2013 r. W tym okresie wykorzystano 79...

07-01-2014 17:25

Sanatorium a leki

Mam taką wątpliwość, do tej pory było tak, ze jak pacjent jechał do sanatorium to jak mu się leki skończyły (jego własne na cukrzyce, astme itp...)to mu receptę wypisał lekarz z sanatorium, al...

03-12-2013 17:52

Uwaga na ... za 3,2 zł

Nie ma w hurtowniach.Jest podstawą limitu,...

18-12-2013 16:10

Pomorze: 680 lekarzy wezwanych przez NFZ do zwrotu pieniędzy za wystawianie recept

Narodowy Fundusz Zdrowia w całym kraju wzywa lekarzy do zwrotu pieniędzy za bezprawne, zdaniem funduszu, wystawianie recept refundowanych – na Pomorzu pisma otrzymało 680 osób. Według informacji „Gazety Pomorskiej”, w...

13-12-2013 17:25

Leki z ChPL na ból neuropatyczny w PL

Czy poza niżej wymienionymi lekami mamy jeszcze coś w PL z ChPL dotyczącym bolesnej neuropatii? ...® : Ból neuropatyczny w tym ból fantomowy (Ryczałt) ..., ...

09-12-2013 00:10

... i ....

Jak jest z refundacją na ww. leki przy rozpoznaniach: Przewlekłe...

02-12-2013 17:58

refundacja materaca przeciwodlezynowego

Witam. Na jaki icd10 wypisać wniosek? Sprawa dotyczy pacjentów dps z upośledzeniem umyslowym gleboki...

16-10-2013 13:51

Dolnośląska Izba Lekarska do NFZ: Nie ma szkody – nie ma roszczeń

Dolnośląska Rada Lekarska zwróciła się do oddziału NFZ z wnioskiem o odstąpienie od obciążenia lekarzy kosztami zwrotu refundacji leków, powołując się na przepisy kodeksu cywilnego. Jest to reakcja samorządu na akcję oddziału funduszu, w ramach której zaczął on wzywać lekarzy do zwrotu kosztów r...

20-11-2013 15:54

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej