Co daje zrobienie doktoratu? Ale tak naprawdę?

Tekst z dzisiejszego "Metro". Daje duuuuuuuużo do myślenia: ============================ Doktorat nie ułatwia znalezienia pracy, jest wręcz odwrotnie. Kilkakrotnie dawano mi to do zrozumienia na rozmowach kwalifikacyjnych. Po prostu jestem "przekwalifikowany". W jednej firmie na moją odpowiedź,...

15-04-2010 22:33

Medycyna estetyczna ....znowu.

Chciałabym spróbować czegoś nowego.  Kilka lat temu zrobiłam parę kursów(..., peelingi, wypełniacze, mezoterapia), z kolegą-chirurgiem chcieliśmy coś zacząć, ale się wycofał, no a samej też brakło mi determinacji. Oczywiście z neurologii nie mam zamiaru zrezygnować. O ile wiem, wielu lekarzy tr...

07-04-2013 13:29

Zarządzanie w służbie zdrowia Lublin

Witam, mam pytanie na temat studiów podyplomowych z Zarządzania Służbą zdrowia. Zastanawiam się czy nie zacząć takiego kierunku od października, chciałabym mieć jakąś alternatywę na przyszłość, jeśli po jakimś czasie okaż...

27-07-2013 20:40

Prawo w służbie zdrowia

Czy ktoś z Państwa orientuje się gdzie na terenie Wrocławia i jego okolicach można studiować prawo w służbie zdrowia?...

19-06-2013 16:32

Gdzie opublikować?

Witam czy znacie może jakieś czasopismo, gdzie można w miarę szybko opublikować artykuł( o t...

10-06-2013 13:32

Stypendia szwajcarskie

  From: BOURSES D'ETUDE SUISSE < Date: 2013/3/19Subject: APPEL A LA CANDIDATURE POUR 500 BOURSES D'ETUDES SUISSESTo: BOURSES D'ETUDE SUISSE Date: 2013/3/19 Subject: APPEL A LA CANDIDATURE POUR 500 BOURSES D'ETUDES SUISSES http://www.fiup.umontreal.ca/fr/univ/images/logo_UNIGE50.png PAR L’...

22-03-2013 18:31

Medycyna ubezpieczeniowa orzecznictwo Warszawa

Poszukuję osoby która ukończyła albo realizuje program studiów podyplomowych w Warszawie ...

13-08-2011 21:57

doktorat - jakie kryteria oceny dorobku naukowego?

Witam serdecznie, Zgodnie z najnowsza ustawą o stopniach i tytułach naukowych z dn. 18 marzca 2011 [ http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110840455 ] "rozprawa doktorska (...) powinna stanowić oryginalne ...

08-12-2012 10:03

Zarządzanie w służbie zdtrowia

Czy ktoś wie jak szybko zrobić Zarządzanie w Służbie Zdrowia ...

22-08-2012 18:28

Współpraca naukowa

Mam takie nieco nietypowe pytanie w zakresie "naukowym". Mieszkam w mniejszej miejscowości w województwie kuj-pom. Czy możecie polecić jakiś ośrodek w ościennych województwach, który chętni...

06-11-2012 23:13

Studia podyplomowe a studia doktoranckie

Cześć Jestem lekarzem który specjalizuje się z diagnostyki laboratoryjnej ostatnio pomyślałam o studiach podyplomowych z medycyny molekularnej trwają...

14-08-2012 18:14

Kto zna taką uczelnię ?

Poszukuję informacji o American Business Academy & BSSU Kielce, która prowadzi studia podyplomowe -Zarządzanie w zdrowiu publicznym i edukacja zdrowotna. Rekrutacja jest do 30.09.2012, miejsca zaj...

24-09-2012 19:40

certyfikat specjalisty psychiatrii środowiskowej

Czy ktos z Was już był na takowym egzaminie??? wiosna mówili, że ma to być tylko rozmo...

17-09-2012 19:46

Psychiatrzy - pomóżcie!!!

Hej! od września studiuję psychologię... w sobotę mam egzamin z podstaw psychiatrii... no i dostaliśmy kilka pytań przykładowych - i tak je wspólnie większą grupą rozwiązujemy zrodziło się kilka niejasności (w różnych książkach odmiennie, albo różnica z wykładami). Jeśli znajdzie ktoś wolną chwil...

26-01-2012 21:46

estetyczna

Mam pytanie odnosnie medycyny estetycznej w Polsce- W zwiazku z tym, ze nie mieszkam w kraju i o rozpoczecie specjalizacji jest tu trudno, postawilam poki co na medycyne estetyczna. Zasta...

16-06-2012 18:16

lekarski po stomatologii

Witam, czy ktoś z Was stomatologów, lub ktoś z Waszych znajomych, po ukończeniu stomatologii, ro...

20-03-2011 00:37

Niestacjonarne studia doktoranckie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Witam. Czy ktoś wie jak to się je? Tzn ile kosztują,ile razy w tygodniu,miesiącu są zjazdy,czy trudno się dostać. Orientujecie się może jakie wymagania były żeby s...

25-01-2011 16:44

Doktorat za granica

A czy ktos wie jak temat rozpoczecia doktoratu wyglada za granica np.: w niemcze...

26-04-2011 12:45

nostryfikacja rosyjskiego dyplomu lekarskiego

Szanowni koledzy! Jestem lekarzem z Rosji, chcę znostryfikować dyplom i żeby to zrobić, powinienem śród innych złożyć plany tematyczne z pzredmiotów: Choroby wewnetrzne, Pediatria, Chirurgia, Położnictwo i ginekologia,...

02-11-2011 16:04

Medycyna estetyczna czy kosmetologia?

Witam , zastanawiam sie nad rozpoczeciem studiow podyplomowych na GWSH Medycyna estetyczna lub na SUM Kosmetologia z elementami medycyny e...

14-06-2011 09:15

Studia doktoranckie 1szy rok

Wie ktoś może jakie stypendia/dopłaty można uzyskać na pierwszym roku stacjonarnych studiów doktoranckich? Dokładniej chodzi mi o wydz...

15-07-2011 15:33

Stacjonarne studia doktoranckie a rezydentura

Jak wygląda w praktyce łączenie specjalizacji w ramach rezydentury ze stacjonarnymi studiami doktoranckimi? Chodzi mi o wspólne funkcjonowanie - jakie zalety, utrudnienia, jaka ilość g...

31-03-2011 22:37

psychologia kliniczna

Zaczęłam coraz częściej spotykać się z określeniem: lekarz taki a taki ze specjalnością psychologia kliniczna. Czy są studia pod...

02-07-2011 15:02

Medycyna tropikalna

W najnowszej Gazecie Lekarskiej piszą, że planowane jest stworzenie sieci Poradni medycyny tropikalnej, i że trzeba w tym celu wy...

04-06-2011 12:17

Studia doktoranckie w trakcie rezydentury

Jestem w trakcie rezydentury. Rozumiem,że wg nowych przepisów mogę rozpocząć studia doktoranckie. Czy te studia można odbywać w placówce innej od tej w której odbywam specjaliację? Czy je...

25-04-2011 07:02

Doktorat z wolnej stopy w jednym mieście, rezydentura w innym.

W moim mieście nie ma kliniki ani oddziału z interesującej mnie dziedziny. Ni...

20-03-2011 16:15

Geriatria i opeka długoterminowa

Czy ktoś wie coś na temat studiów na UJ w Krakowie: Geriatria i opieka długoterminowa? Czy wykłady są ciekawe, czy studia są warte pieniędzy i czy dyplom ukończe...

26-01-2011 15:33

Jaki wybrać temat do pracy na studia doktoranckie?

Tak się zastanawiam jaki temat wybrać do pracy na studiach doktoranckich. Czy to musi być coś naprawdę odkrywcz...

19-10-2010 23:15

doktorat i specjalizacja PILNE!!!!

Cześc! Czy mógłby mi Ktoś napisac, jak wygląda robienie doktoratu( studia stacjonarne) i specjalizacji( ALE NIE W TRYBIE REZYDENTURY!). Gdzie i w jakich godzi...

03-01-2011 13:56

Publikacje do doktoratu

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Otóż jak wiadomo do otwarcia przewodu doktorskiego potrzebne są punkty za publikację. A pytanie jest takie, czy to mają być niezależne od...

22-12-2010 20:50

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej