Wypisywanie recept

Recepta lekarska jest istotnym dokumentem, który powinien ustrzec się od wszelkich błędów. Porady na temat wystawiania recept. Praktyczne wskazówki i rzadkie sytuacje.

e-WUŚ

2017-10-20 o godzinie 15:45:32

Moi Drodzy Po kilku telefonach do mojego oddziału NFZ, otrzymałem poradę by zwrócić się z pytaniem do "centrali", i tak: "Szanowni Państwo Proszę o informację, w jaki sposób, po wprowadzeniu jako świadczeniodawca nr PESEL pacjenta, mogę uzyskać informację z systemu e-WUŚ, do którego oddziału...

Wypisywanie recept | komentarzy: 15

Bezplatne leki

2017-10-01 o godzinie 16:57:47

Czy lekarze emeryci m...

Wypisywanie recept | komentarzy: 5

Recepty S

2017-09-06 o godzinie 13:05:14

Czy pracując w POZ jako lekarz bez specjalizacji (czekam na egz.z interny) pracujący "pod nadzorem" mogę wy...

Wypisywanie recept | komentarzy: 5

lekarz stażysta a recepta pro auctore

2017-09-03 o godzinie 22:53:57

Czy jako lekarz stażysta od 1 października będę mieć prawo wypisywać recepty pro auctore na leki ...

Wypisywanie recept | komentarzy: 7

szczepienia pgrypie

2017-08-30 o godzinie 11:31:10

czy w tym sezonie...

Wypisywanie recept, Pediatria | komentarzy: 11

a gdybym tak napisał Rp na "S"?

2017-08-05 o godzinie 01:39:43

Wczoraj byłem w aptece z Rp dla sąsiadki *1939, zapłaciłem i pytam farmaceuty: "a gdybym napisał S, co by było?". Jestem lekarzem POZ, bez specjalizacji, podobno nie mam stosownych uprawnień. Odpowiedź: byłby pan do przodu (tu padła zapłacona kwota, lek refundowany i zarazem 75+). Dla aptekarza w...

Wypisywanie recept, Medycyna rodzinna | komentarzy: 49

Zgubiona ? recepta na leki refundowane

2017-07-26 o godzinie 18:18:24

Może będę się powtarzać, ale nie znalazłam odpowiedzi w wyszukiwarce. Czy mogę wystawić receptę refundowaną pacjentowi, który twierdzi iż poprzednią receptę zgubił i leków nie wykupił (przed tygodn...

Wypisywanie recept | komentarzy: 75

woda koperkowa - receptura

2017-06-05 o godzinie 13:04:22

Witam, przyszła do mnie dziś matka noworodka, prosiła o receptę na wodę k...

Wypisywanie recept, Pediatria | komentarzy: 11

Kiedy Hth odpłatna w raku sutka?

2017-06-02 o godzinie 08:47:38

Pacjentka po lumpektomii (z w. wartowniczym), następowej Rth, o...

Wypisywanie recept, Onkologia kliniczna, Zdrowie publiczne | komentarzy: 0

Antykoncepcja awaryjna na zapas

2017-05-28 o godzinie 18:51:50

Cała antykoncepcja awaryjna będzie niebawem na receptę – i Escapelle i EllaOne. Mam pytanie do ginekologów i Koleżeństwa z poz: czy będziecie przepisywać na zapas? W sytua...

Wypisywanie recept, Położnictwo i ginekologia | komentarzy: 276

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij