Recepty - sanatorium

Czy jest jakiś przepis? zarządzenie? regulacja prawna? dotycząca wypisywania recept w sanatorium? Chodzi mi o pacjentów ubezpieczonych, którzy są na turnusach z NFZ, czy wypisywanie leków jest na 100% ? A jak z pacje...

23-11-2015 13:00

recepta pro autore a zaświadczenie od specjalisty

Witam! Raz na rok do lekarza rodzinnego trzeba przynieść zaświadczenie które uprawnia go do przepisywania refundowanych le...

04-11-2015 16:27

Recepty „pro auctore” i „pro familia”

Czy wiecie może, czym one się różnią od zwykłych rece...

19-05-2015 20:07

Recepty pro auctore

Witam, czy recepty pro auctore lub pro familiae na 10...

12-10-2015 23:07

recepta na ...

Dzień dobry wszystkim. Z powodu problemów rodzinnych musiałam zgłosić się do lekarza psychiatry i po stwierdzeniu u mnie depresji dostałam .... Za dwa dni tabletki mi się kończą a nijak nie mam możliwości wyjazd...

29-09-2015 19:02

rozważania o refundacji

Rozwiejcie moje wątpliwości co do refundacji na receptach. Przychodnia przyjmuje pacjentów w ramach NFZ i komercyjnych. Pacjenci komercyjni najczęściej korzystają z usług specjalistów. Nadszedł jednak sezon urlopowy. Część z nich jest na urlopie. I teraz pacjenci komercyjni przychodzą i składaj...

08-08-2015 16:34

prazole a refundacja

Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy wpisanie w kartę "leczenie objawowej choroby refluksowej przełyku" jest wystarczające do refundacji polp...

05-08-2013 15:21

Czy lekarz w POZ może dać refundację na doustne leki p.cukrzycowe i ...?

Czy lekarz w POZ może dać refundację na doustne leki p.cukrzycowe u pacjenta nie będącego pod opieką diabetologa i nie mającego zaśw...

23-07-2015 15:26

Puste pole w miejscu odpłatność

Proszę o pomoc w interpretacji zapisu Par. 6, ust. 1, pkt. 6 b Rozporządzenia w sprawie recept: 6) odpłatność leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego, określoną w sposób następujący: a) jeżeli lek, środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywienio...

14-07-2015 18:52

Zawieszenie działalności gospodarczej.

Chcę na jakiś czas zawiesić działalność swojego gabinetu. Zgłosić d...

08-07-2015 20:56

bartoszmowi.pl

Wczoraj nastąpił ten dzień, że Bartosz pożegnał się z pracą jako minister. Wieść to z pewnością niosąca powiew świeżości w służbie zdrowia. A co na bartoszmowi.pl? Na zachodzie bez zmian. Bartosz (czy też jego rei...

11-06-2015 17:31

kanabinoidy w leczeniu

Proszę o poradę: jak praw...

12-05-2015 21:38

... - refundacja w nawykowych poronieniach

jaką refundację, lub bez refundacji dla ... 0,6 ze wskazań: nawykowe poronienia u pacjentki z zespołem fosfolipidowym?? Pacjentka aktualnie nie jest w ciąży. 3 poronienia w wywiadzie. Istota pytania refundacyjneg...

19-12-2012 17:11

Niestety ... raz jeszcze...w ciąży

Drogie Koleżanki i Koledzy! Dziś zgłosiła się do mnie młoda kobieta w 6 tyg. ciąży, w wywiadzie 1 niepowodzenie położnicze, celem przepisania ... z refundacją. U pacjentki ginekolog rozpoznał niedobór białka s, w zwią...

18-02-2013 22:54

Recepta niekodowana na ... Combo - odmowa apteki

Witajcie! Piszę z prośbą o poradę. Wczoraj dyżurowałam w NOCHu w mniejszym mieście powiatowym. Wypisałam pacjentce receptę na kartce (niekodowanej) na ... Combo. Recepta była oczywiście poprawnie wypisana, z pieczątką nagłówkową przychodni, ze wszelkimi danymi pacjenta, dawkowaniem leku itp. ora...

03-05-2015 20:58

Refundacja recepty pacjenta z Niemiec

Jak poprawnie wypisać receptę na ... pacjentowi- Polakowi, który twierdzi ,że jest ubezpieczony w Ni...

26-06-2014 21:36

komu Rp?

Witam, wciąż nie wiem i nie moge jednoznacznie znaleźć aktualnych informacji wstępni/zstępni to kto poza rodzicami i rodzenstwem, mężem i dziećmi? czy bratowej moge...

20-04-2015 07:47

Ordynacja leków

Otrzymałem kilka godzin temu telefon z NFZ iż będzie kontrola w sprawie ordynowanych przeze mnie leków.Osoba dzwoniąca poinformowała mnie iż ma się to odbyć w najbliższy piątek czyli za 3 dni(akcja z zaskoczenia).Poinformowałem w zgodzie z faktami iż w w/w wymieniony piątek jestem na pogrzebie te...

25-03-2015 16:57

... - pułapka refundacyjna

"Będąc (nie)młodym lekarzem, coraz częściej wchodzi do mojej przychodni pacjent", uradowany, że mu specjalista zalecił nowy lek, ... (i nie musi se badać INR). A aptekarz podpowiedział, że trzeba doktora poprosić o wypisanie opakowania 14-tabletkowego, to będzie taniej. Najczęściej przyczyną s...

26-03-2014 20:30

Jak wypisać Tramal w chorobie nowotworowej dla rodziny?

Proszę o pomoć- jak powinna wyglądać (dosłownie) recepta (zwykła?) na Tramal w kroplach dla ...

10-05-2012 14:10

... i ... od 1 marca

Czy to prawda, że od 1 marca w/w leki wypadają z refundacji w rozpoznaniach obturacyjne zapal...

09-03-2015 19:41

Czy ktoś doświadczył kary z NFZ za rp na leki z 'x' dla pacjenta zielonego w eWUŚ ?

1) Czy ktoś dostał karę za w/w ? 2) Jaka była argumentacja kontrolującego ? 3) K...

16-09-2014 20:21

Recepty ze szpitala

Mam głupie pytanie odnośnie refundacji recept wystawianych na zakończenie pobytu w szpitalu - a dokładniej rzecz biorąc ośrodka rehabilitacji. Czy pacjent ma prawo domagać się recepty refundowanej na leki, które zażywa od dawna w związku z chorobami, których nie zdiagnozowałam? U nas w zasadzie s...

03-03-2015 18:24

Wypisywanie recept

Na Index24.pl natknęłam się na taką adnotację przy receptach:Pamiętaj, że nie można wypisać leków na choroby przewl...

09-02-2015 20:58

...

Ktokolwiek widz...

20-02-2015 11:51

wystawianie leków refundowanych w chorobach przewlekłych w POZ

2 pytania: 1) Aby wystawić receptę na leki refundowane w chorobach przewlekłych w POZ ile razy w roku pacjent musi przynieść zaświadczenie z poradni specja...

18-02-2015 12:46

Rozporzadzenie dotyczace dokumentacji - dokumentowanie pro familia

Rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania dodano punkt dotyczacy Dokumentacja prowadzona przez lekarza wystawiającego recepty dla siebie albo dla małżonka, zstępnych lub wstępnych w linii prost...

18-05-2012 11:35

list do NFZ o niekompetencji aptek

Witam, w dniu dzisiejszym spotkała mnie sytuacja, iż wypisałem znajomej z ciązkim J.03 ... 0,25 6szt 100% na zwykłej kartce z bloku. Nie zrobiłem tego pierwszy raz, były dane, Rp. lek , data wystawienia pieczęć i ...

04-06-2014 13:40

Porada Receptowa - OTO warunki - proszę o opinię

Pierwszym warunkiem jest wystąpienie konieczności kontynuacji leczenia farmakoterapii. Powyższe determinuje wniosek, że w ramach porady receptowej nie może dojść do inicjacji procesu diagnostyczno - terapeutycznego, a więc postawienia rozpoznania i dobrania leków odpowiednich do stanu klinicz...

26-01-2015 21:37

Refundacja olanzapiny w ch.Huntingtona...

Mam pacjentkę z organicznymi zaburzeniami nastroju i współistniejącą ch.Huntingtona, którą wypisuję z oddziału. I dylemat, co z olanzapiną...refundować czy nie refundować, s...

15-01-2015 12:22

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej