Wypisywanie recept

Recepta lekarska jest istotnym dokumentem, który powinien ustrzec się od wszelkich błędów. Porady na temat wystawiania recept. Praktyczne wskazówki i rzadkie sytuacje.

Od lipca recepty TYLKO ze znakiem wodnym...

2009-01-16 o godzinie 11:47:23

Od kwietnia na rynek wprowadzone zostaną nowe druki recept. Będą dodatkowo zabezpieczone, aby zmniejszyć zjawisko ich fałszowania. Ministerstwo Zdrowia przygotowuje projekt rozporządzenia, które wprowadzi nowe druki recept. Obecnie jest ono w uzgodnieniach wewnątrzresortowych.Artur Fałek, dyrekto...

Wypisywanie recept | komentarzy: 14

Tworzenie numerów recept, co wpisać jako 20 cyfrę kontrolną?

2008-12-18 o godzinie 18:14:03

co należy wpisać jako 20 cyfrę kontro...

Wypisywanie recept | komentarzy: 7

Recepty na środki stomatologiczne, jako lekarz nie-stomatolog mogę pisać?

2008-12-17 o godzinie 22:08:17

Może to trywialne, za co bardzo przepraszam :)Czy ja, jako lekarz nie "od zębów", mogę wy...

Wypisywanie recept | komentarzy: 2

Wziewy na "P" u dzieci z obturacyjnym zapaleniem oskrzeli, piszecie?

2008-12-09 o godzinie 17:32:22

Mam pytanie czy piszecie na "P" wziewy np. Pulmicort, Atrovent  dla dzieci z obturacyjnym zapaleniem oskrzeli, ale które nie mają rozpozananej astmy oskrzelowej? Ja nie za bardzo wiem jak wybrnąc bo w...

Wypisywanie recept, Medycyna rodzinna, Pediatria | komentarzy: 21

Leki na "P", co można wypisywać?...

2008-12-04 o godzinie 00:00:45

Jakie jeszcze leki na P opróc...

Wypisywanie recept | komentarzy: 23

Ilość tabletek na recepcie na antybiotyk, trzeba?

2008-12-03 o godzinie 19:58:57

Czy nadal trzeba pisać ilość tabl. na recep...

Wypisywanie recept | komentarzy: 7

Różowe recepty-przechowywanie kopii

2008-11-16 o godzinie 22:53:09

Poszukuję informacji jak długo należy przechowywać kopie różowych recept (chodzi o kopie recept wypisanych przez osobę, która przede mną prowadziła ten zoz). Jak na razie dedukuję, że kopia powinna być w dokumentacji /historii choroby-wklejona,przypieta.../-czyli razem z dokumentacją ma leżeć 20 ...

Wypisywanie recept | komentarzy: 3

recepty dla rodziny na 'P'

2008-11-16 o godzinie 10:45:43

WitamMam synka, który zaczął prezentować objawy alergii na białko mleka krowiego, mogę mu wypisywać r...

Wypisywanie recept | komentarzy: 4

Ukradzione różowe recepty

2008-11-10 o godzinie 11:43:29

Mam pilny problem - koledze lekarzowi z mojej przychodni okradziono w weekend mieszkanie i wyniesiono również bloczek różowych recept. Co w ...

Wypisywanie recept | komentarzy: 4

jak wypisać poprawnie receptę dla cudzoziemca?

2008-09-25 o godzinie 21:19:49

ostatnio w izbie miałam Anglika, ponoć ubezpieczony, ale że sytuacja nagła to owy...

Wypisywanie recept | komentarzy: 1

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij