Wypisywanie recept

Recepta lekarska jest istotnym dokumentem, który powinien ustrzec się od wszelkich błędów. Porady na temat wystawiania recept. Praktyczne wskazówki i rzadkie sytuacje.

Leki na "P", co można wypisywać?...

2008-12-04 o godzinie 00:00:45

Jakie jeszcze leki na P opróc...

Wypisywanie recept | komentarzy: 23

Ilość tabletek na recepcie na antybiotyk, trzeba?

2008-12-03 o godzinie 19:58:57

Czy nadal trzeba pisać ilość tabl. na recep...

Wypisywanie recept | komentarzy: 7

Różowe recepty-przechowywanie kopii

2008-11-16 o godzinie 22:53:09

Poszukuję informacji jak długo należy przechowywać kopie różowych recept (chodzi o kopie recept wypisanych przez osobę, która przede mną prowadziła ten zoz). Jak na razie dedukuję, że kopia powinna być w dokumentacji /historii choroby-wklejona,przypieta.../-czyli razem z dokumentacją ma leżeć 20 ...

Wypisywanie recept | komentarzy: 3

recepty dla rodziny na 'P'

2008-11-16 o godzinie 10:45:43

WitamMam synka, który zaczął prezentować objawy alergii na białko mleka krowiego, mogę mu wypisywać r...

Wypisywanie recept | komentarzy: 4

Ukradzione różowe recepty

2008-11-10 o godzinie 11:43:29

Mam pilny problem - koledze lekarzowi z mojej przychodni okradziono w weekend mieszkanie i wyniesiono również bloczek różowych recept. Co w ...

Wypisywanie recept | komentarzy: 4

jak wypisać poprawnie receptę dla cudzoziemca?

2008-09-25 o godzinie 21:19:49

ostatnio w izbie miałam Anglika, ponoć ubezpieczony, ale że sytuacja nagła to owy...

Wypisywanie recept | komentarzy: 1

Ciekawostki na temat wystawiania recept

2008-09-23 o godzinie 16:21:30

Ostatnio zasłyszałem kilka ciekawostek na temat prawidłowego wystawiania recept o nowym wzorze, na którym widnieje dodatkowe pole oznaczone jako "Data realizacji od". Zgodnie z interpretacją NFZ rozporządzenia w sprawie recept lekarskich:1. w przypadku wystawiania recept na antybiotyki (tych, na ...

Wypisywanie recept | komentarzy: 2

ile leków na recepcie??

2008-09-22 o godzinie 21:06:28

Ile można wypisać l...

Wypisywanie recept | komentarzy: 6

Leki przepisywane na "P" w chorobach psychicznych.

2008-09-21 o godzinie 23:30:33

Jakie kryteria stosujecie przepisując leki na "P" w "chorobach psychicznych"? Spotkałem się z stanowiskiem, że jest to możliwe tylko w rozpoznaniach psychoz, czyli w przypadku zaburzeń lękowy...

Wypisywanie recept, Psychiatria, Psychiatria | komentarzy: 28

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij