Wypisywanie recept

Recepta lekarska jest istotnym dokumentem, który powinien ustrzec się od wszelkich błędów. Porady na temat wystawiania recept. Praktyczne wskazówki i rzadkie sytuacje.

Rp 75+ wg chpl czy kryteriów refundacyjnych?

2016-09-23 o godzinie 21:25:35

Czy, w POZ przy wypisywaniu rp dla seniorów obowiązują wskazania refundacyjne z obwieszczeń MZ czy wskazania medyczne? Konkretnie mam pacjentkę l.76 z zaawansowaną,nieleczoną osteoporozą, zaleciłem Prolię ale ja mogę wystawić rp na 100% (bo nie ma potwierdzonych złamań i ...

Wypisywanie recept, Reumatologia, Medycyna rodzinna | komentarzy: 67

zwolnienie lekarskie a Rp pro familia

2016-09-22 o godzinie 22:36:15

Czy lekarka będąca na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży może wystawić Rp pro familia na leki refund...

Wypisywanie recept, Choroby wewnętrzne, Choroby wewnętrzne, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 6

Xarelto

2016-09-10 o godzinie 17:54:46

Pacjentka w 2014 przebyła zatorowość płucną niskiego ryzyka.Kardiolog...

Wypisywanie recept, Kardiologia | komentarzy: 31

Też tak macie z receptami 75 +

2016-09-06 o godzinie 17:30:04

Leki są wyłudzane na członków rodzin i znajomych podczas wizyt recepturowych i "na karteczki".Wszyscy się wkurzają,że Xarelto i Pradaxa nie s...

Wypisywanie recept | komentarzy: 91

Kilka pytań od młodego lekarza

2016-08-30 o godzinie 14:59:19

Młody lekarz i kilka podstawowych pytań o recepty: 1. Czy na receptach pro auctore i pro familia mogę wypisywać leki ze zniżką/refundacją? 2. Dla swojej rodziny muszę prowadzić dok.med. czy wypisując receptę dla siebie pro auctore też? 3. Czy nie mając własnej działalności gospoda...

Wypisywanie recept | komentarzy: 17

Recepty dla seniorów wystawiane przez internistę w POZ

2016-08-29 o godzinie 12:14:05

Drogie Koleżanki i Koledzy interniści pracujący jako lekarze POZ, ale nie posiadający specjalizacji z medycyny rodzinnej. Jako taki właśnie lekarz, chciałam zapytać, czy po 1.09.2016 będziemy mieć prawo do wystawiania r...

Wypisywanie recept, Medycyna rodzinna, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 5

pediatra a 75+

2016-08-28 o godzinie 22:47:52

Napiszcie jak wielu pediatrów leczy dorosłych w poz. Jestem pediatrą ze stażem w poz 25 lat. Od początku leczę również dorosłych. Spełniam kryteria lekarza poz. Os...

Wypisywanie recept, Pediatria | komentarzy: 60

Czy na podstawie karty informacyjnej można wypisywać leki z refundacją?

2016-08-24 o godzinie 10:20:05

Czy na podstawie karty informacyjnej ze szpitala można wypisywać leki z ref...

Wypisywanie recept, Medycyna rodzinna | komentarzy: 24

Zmiana nazwiska, a recepty refundowane

2016-08-22 o godzinie 16:00:31

Mam do Was pytanie. Otoz wyszlam za maz i zmienilam nazwisko. Teraz nosze podwojne. Pracuje w szpitalu oraz w przychodni na kontrakcie. Zglosilam pracodawcom zmiane danych osobowych. I teraz rodzi sie moje pytanie-czy moge wypisywac le...

Wypisywanie recept | komentarzy: 1

jak powinna wyglądac recepta 75 plus ?

2016-08-19 o godzinie 15:17:10

Czy ktoś to wie? Czy są już zarządzenia wykonawcze? Czy w polu "odpłatność" piszemy "B" czy też nie piszemy nic (bo np. a...

Wypisywanie recept | komentarzy: 211

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij