ZUS ZLA - opieka

Jako, że nie zdażyło mi się jeszcze nigdy wystawiać ZLA w celu sprawowania opieki, a jest duża szansa, że jutro będę się musiał z tym zmierzyć chciałbym się tylko upewnić - szczególnie, że wiadomo jak ZUS kocha dobrze wyp...

15-03-2010 19:45

Zwolnienia jak załatwić?

Co muszę zrobić , żeby otrzymać bloczek do zwolnień ZUS? Pójść do ZUSU to na pewno, ale czy jakieś dokumenty do tego trzeb...

31-08-2011 22:59

opieka na czlonka rodziny

Stara jestem, a pierwszy raz spotkalam sie z tym problemem. Przyszla corka z prosba o opieka nad mama. Formlanie wszystko ok. CCorka nie jest nasza pacjentka, a mama jest. Kto wypisuje zla corce - ja jako lekarz pro...

17-08-2011 13:55

ZLA na ta sama chorobę-pro auctore

Jezdzę sobie co miesiac do Warszawy, leze 3 dni i biore zwolnienie, za pobyt plus 2 dni poszpitalne. Wysylam do ZUS, potem wracam do pracy na 3 tygodnie i znow zwolnienie. I tak juz bedzie sie dzialo przez wieksz...

17-08-2011 16:37

zwolnienie na dzien badan i pobyt w szpitalu

Mam dzis dwie pacjentki z ktorych kazda zada zwolnienia. Jedna za to, ze byla na badaniach (nie u nas i nie ma moje skierowanie, tylko kardiologa), a druga, bo po 3-dniowym pobycie w szpitalu jej nie dali. Wg mnie formal...

06-07-2011 09:45

wadliwe bloczki ZUS ZLA!

Uważajcie na wadliwe bloczki ZUS ZLA. Wczoraj otrzymałam list z ZUSu z oskarżeniem, że użyczyłam własne druki innemu lekarzowi, który wypisał na nich szereg zwolnień ( podano nawet imię i nazwisko lekarza którego oczy...

01-07-2011 08:40

ZUS ZLA na prosbe pacjenta

czy wystawiacie sprawnemu mlodemu czlowiekowi zwolnienie gdyz tenze uskarza sie na ogolne zmeczenie?? wszak i tak placi pracodawca te 7 dni...

06-07-2011 12:10

ZLA jak długo trzymac?

Jak wyżej. Chyba 5 lat ale nie jestem pewny. Ale czy chodz...

14-06-2011 12:36

ZLA na działalność w miejscu wezwania

Mam pytanie odnośnie wystawiania druków zla na praktykę lekarską w miejscu wezwania. Jakie informacje muszą się znaleźć na pieczątce którą podbijam się w rubryce pieczęć zakładu opieki zdrowotnej? Czy nazwa działalności go...

06-06-2011 14:20

ZUS ZLA dla Powiatowego Urzędu Pracy

POWIATOWE URZĘDY PRACY wymagają od lekarzy wypisywania druków ZUS ZLA dla osób zarejestrowanych w PUP.Dr...

16-03-2009 10:33

Druki ZLA

Czy zwolnienie ZLA można wypisać tylko od dnia wizyty pacjenta czy można też z datą...

17-05-2011 20:34

Druki ZLA znowu do zmiany?

Witam, w nowych bloczkach nie można juz wpisać numeru dowodu osobistego ubezpieczonego. Trzeba wpisac PESEL oraz NIP lub nr paszportu. Z teg...

17-05-2011 23:39

Zwolnienie na jeden dzień w celu np wykonania badań dodatkowych

No właśnie jak to z tym jest? Przychodzi pacjent i mówi że musi wykonać badania dodatkowe albo ma wizytę np u specjalist...

20-03-2011 22:42

Co za gość!...;)

Hej! Mam dobrego znajomego. Właśnie zadzwonił do mnie i powiedział,że dostał zwolnienie z pracy od ortopedy z pogotowia na kilka dni po naciągnięciu sobie przy pracy fizycznej w domu jakiejś grupy mięsni szyi i że dostał kołnierz ortopedyczny, w którym musi trochę pochodzić.Boli trochę, ale z ...

02-05-2011 22:56

L4 dla matki dziecka z wada serca

Czy do czasu operacji wady serca i po (niezarosnieta przegroda miedzykomorowa), matce, ktorej skonczyl sie urlop macierzynski, nalezy sie ...

30-08-2010 23:58

opóźnienia oddawania druków ZUS ZLA do ZUS

Co odpowiadacie na pisma ZUS na upomnienia o opóźnieniach w terminie oryginałów druków ZUS ZLA,...

03-10-2010 23:04

zwolnienia lekarskie- neverending story

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9481545,Dyrektor_z_TVP_jest_na_zwolnieniu_lekarskim__Dyzuruje.html Nurtuje mnie myśl: przecież ktoś z NAS te zwolnienia wystawia. I żeby nie było, że uczepiłam się tu j...

21-04-2011 21:29

zla

otrzymalam pismo z zus z prosba? zlozenie wyjasnienia dotyczacego dysproporcji pomiedzy liczba drukow zus zla wydanych a wykorzysta...

26-04-2011 21:19

Zwolnienia pro familia?

Czy można wystawić tak zwolnienie? Obok naszej pieczątki jaka ma widnieć pieczątka swiadczeniod...

20-03-2011 21:47

psychoterapia- zwolnienie

Pacjentka,w trakcie psychoterapii, poprosiła mnie w POZ o wypisanie ZLA na ten okres(zajęcia wyjazdowe- mam zaświadczenie z Por.Zdrowia Psych), ponieważ nie chce by w pracy ktoś się dowiedział, że leczy się psychicznie...

11-04-2011 21:13

Druki L4 pozostają w praktyce niezmienione

Dziś byłam w ZUSie po nowe udoskonalone druki .Pani oznajmiła mi ,że nie ma nowych druków stare będą do wyczerpania zapasów a jest ich jeszcze bardzo dużo. Nadto powiedziała ,ze nowe i tak...

19-01-2011 13:24

nowe zwolnienia - kolejna rządowa euforia

dopiero co weszły nowe zwolnienia. nowa obowiazkowa rubryka p.t. nip. Dziś o 6.30 w zet-ce słyszalem w serwisie info news z ministerstwa pracy P. Feda...

16-02-2011 20:38

zwolnienie lekarskie dla siebie

pewnie juz była o tym dyskusja ale pewnie przegapiłem-czy jako lekarz mogę sam sobie wys...

31-12-2010 14:08

ZLA orzekanie

Witajcie!! Wpada pacjent z kartka z gabinetu od doktora, żeby wypisac zwolnienie po zabiegu, grzecznie tłumaczę,że pisz...

17-03-2011 11:14

skrócenie zwolnienia

czy lekarz może skrócić okres zwolnienia na prośbę pacjenta??...

16-03-2011 13:23

krus a opieka nad dzieckiem

Czy mogę liczyć na pomoc w następującym problemie - a mojej niewiedzy w tym temacie : mama ubezpieczona w KRUS, dziecko po oparzeniu wodą - lekarz chirurg nie wypisał L4 skierował do POZ i...

11-03-2011 13:49

ZUS ZLA-kto za mnie wystawi?

Od zawsze przychodzą do nas pacjenci z SOR czy PR -poobijani, połamani itp-oczywiście po ZLA bo "tam nie wystawiają".O ile zarejestrowali ich planowo macham już ręką i piszę bo mi ich szkoda pędzić pół miasta spowrotem.Natomiast z zaciekawieniem obserwuję dalszy rozwój spychologii.Otóż kilka dni ...

16-01-2011 16:54

błąd w ZUS ZLA

Witam, Zmieniłam ostatnio miejsce i formę zatrudnienia i przez to całe zamieszanie już trochę "zgłupiałam" z druczkami. W pierwszym miesiącu pracy wystawiłam 3 druki ZLA, w których w miejscu "NIP zakładu pracy" wpisał...

01-03-2011 22:48

gzie był ten post o drukach Zus

Niedawno była informacja od naszego kolegi jak stare druki zus wypełniać po nowemu, dziś przy...

22-02-2011 18:21

Nowe druki zwolnień.

Pytanie-czy wobec "nagłośnionej" zmiany druków która zachodzi niebawe...

02-01-2011 14:11

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej