ZLA za okres choroby w...

Witam. Jak w tytule. Czy za okres choroby np 5 dni, w trakcie zwykłego pobytu sanatoryjnego 21 dniowego można wystawić ZLA? Pacjent...

08-02-2018 15:30

Obowiązek ZLA - Skarga

Mam pytanie, z uwagi na pojawienie się skargi i reklamacji w związku z moją pracą w prywatnym sektorze (wizyta domowa), jako że nie wyst...

03-10-2017 16:38

ZLA - nie dam i co mi Pan zrobi?

Jest wiele postów o ZLA ale nie znalazłem dyskusji - co się dzieje jeśli wg lekarza dalej nie będzie potrzebne zwolnienie a pacjent się upiera, że...

02-01-2018 10:20

Opiek sąd

Czy będąc na opiece nad chorym dzieckiem mozna pracowac w ramach umowy zlecenie w godzinach popołudniowych w innym miejscu? Czy k...

15-12-2017 08:51

ezla

...

19-12-2017 12:37

Trwała niezdolność do pracy

Na ile czasu na raz najdłużej można wystawić zwolnienie? Zakładając że dana osoba ...

17-12-2017 21:03

Pieczątka podmiotu

Jaka pieczątka podmiotu na zwolnieniu? Nie mogę znaleźć w wyszukiwarce odpowiedzi. Jeśli mam Indywidualną Praktykę (zarejestrowaną na adres domowy-) i podpisaną umowę z NZOZem na wykonywanie us...

18-11-2017 19:27

ZLA

ZUS nakłania do założenia platformy na elektroniczne druki ZLA ,do końca tego roku bezpłatnie( w ...

19-11-2017 22:24

zwolnienie lekarskie dla osoby zatrudnionej za granicą

Witam, Wyszedł ode mnie właśnie pacjent zatrudniony za granicą, nieubezpieczony w Polsce, który prosił o wydanie zwolnienia lekarskiego, które on potem prześle do zagranicznego pracodawcy....

30-11-2017 17:26

ZUS ZLA i recepty w prywatnym szpitalu.

Rozpoczynam pracę w prywatnym szpitalu w formie kontraktu IPL. Do moich obowiązków należy min. tworzenie wypisów oraz wystawianie recept i zwolnień lekarskich. 1) Czy muszę zgłosić w ZUS dodatko...

08-09-2017 19:18

ZUS-ZLA dla pracującego zagranicą- jak wystawić?

Mam pacjentkę stale mieszkającą i pracującą w Anglii, a leżącą obecnie na moim oddziale, która przy wypisie poprosiła mnie o zwolnienie do angielskie...

23-08-2017 21:28

opóżnienia w dotarciu zwolnienia do ZUS

Czy ktoś miał podobną sytuację? Pracuję na umowę- zlecenie w LuxMed, nie mam działalności prywatnej. W br ZUS bombarduje mnie pismami o opóżnieniach w przesyłaniu zwolnień lekarskich z tej placówki. Jak wszyscy oryginał zwolnienia pacjenta przekazuję pani z recepcji, która zajmuje się zbieraniem...

20-07-2017 17:24

ZUS ZLA dla rodziny chorego po wypisie ze szpitala

szukałem na forum ale nie znalazłem, proszę o pomoc pacjent w szpitalu, do wypisu, rodzina odbiera chorego ale córka potrzebuje ZUS ZLA "na opiekę nad chorym ojcem". wie...

06-08-2017 19:01

Zwolnienie lekarskie - opieka na konsultację

Zgłosiła się do mnie pacjentka z prośbą o wystawienie opieki nad ojcem, który musi być skonsultowany w poradni specjalistycznej, do której z racji wieku i związanego z nim zniedołężnienia, musi ojca zawieźć. Wydaje mi s...

03-02-2013 18:55

Czy spotkaliście się z odmowa ze strony pracodawcy w kwestii uznania wystawionego elektronicznie ZLA?

Czy spotkaliście się z odmowa ze strony pracodawcy w kwestii uznania wystawionego elektronicznie ZLA? Pracodawca posiada profil, ma więc obowiazek uznac takie zwolnie...

25-01-2017 09:57

ZUS-ZLA opieka nad dzieckiem 1,5 rocznym + praca 2 zmiana

Taka sytuacja: Zona pracuje od 7 do 15 Ja również od 7 do 15 Dziecko chore - 1,5 roczne Ja, ojciec biore zwolnienie na chore dziecko na okres 2 tygodni Od rana do 15 opiekuje się dzieckiem Po powrocie zony z pracy...

19-06-2017 15:09

zawieszony policjant L4

Przyszedl do mnie policjant, zawieszony w czynnościach służbowych, toczy sie sprawa, bo prowadzil auto pod wpływem. Jest uzależniony, od lat pije alkohol, nie leczył się, nie ma wglądu w problem, od 4 dni Esperal, twierdzi, ze terapia nie jest mu potrzebna, da radę sam. W ostatnim czasie miał st...

20-05-2017 16:53

ZUS ZLA na czas badań diagnostycznych

Załóżmy taką sytuację: pacjentka skierowana do Poradni Pulmonologicznej celem dalszej diagnostyki zmian w RTG klp. Pacjentka czeka miesiąc w kolejce do Poradni. Poradnia Pulmonologiczna kieruje na badanie TK klatki pie...

07-03-2017 23:32

ZUS ZLA pismo

Proszę o pomoc. Wystawiłam zwolnienie ZLA opiekę dla matki od 18.01do 20.01, a dziecko przyjmowałam 16.01. Na prośbę matki wypisałem zwolnienie z "wyprzedzeniem".Teraz przys...

09-03-2017 15:10

ZUS ZLA wsteczne na życzenie pacjenta

Zgłosiła się na wizytę młoda kobieta nie z prośbą ale konkretnym tekstem "przyszłam, żeby pani doktor wystawiła mi druk ZUS ZLA za dzień poprzedni, bo miałam się zgłosić do urzędu pracy, ale zemdlałam i bardzo źle się poczułam i był upał i stwierdziłam, że w tym stanie nie ma sensu iść do UP. A...

08-08-2015 16:11

Brak uprawnień do L4.

Takowe mam zapytanie, a mianowicie, wystawiałem przez około miesiąc L4 bez uprawnień. Takowe wygasły mi z końcem roku. Oczywiście nie wiedząc (nie doczytawszy przyznam się bez bicia), że takowe wygasają, najpierw werbalni...

20-02-2017 22:09

Skarga za brak wydania ZUS ZLA

Do poradni POZ przyszedł dzisiaj do mnie pacjent z kaszlem, poza tym nic mu nie było. Żądał ode mnie ZU...

08-02-2017 15:44

Zwolnienie " na opieke nad dzieckiem"

Na jakim druczku należy wypisać zwolnienie dla rodzica na "opiekę nad dzieckiem" na ZUS ZLA?...

18-01-2017 23:07

ZUS ZLA, zasiłek rehabilitacyjny, kolejny ZUS ZLA i co dalej

Proszę o podpowiedź co dalej z pacjentką. Pacjentka58 letnią, prowadzi swoją działalność gospodarczą, jest w trakcie diagnostyki omdlen.Ma rozrusznik z powodu zespólu chorej zatoki wszczepiony w 1998roku(jest pod kontrolą Poradni Elektrofizjologicznej).Miała TK głowy, TK brzucha( w poszukiwaniu T...

19-10-2016 14:25

180 dni ZUSZLA co dalej?

48 letni pacjent po udarze mozgowym ok 4 lata temu. Jest pod opieką neurologa i moją. Trafił do mnie pół roku temu ze zwyżkami ciśnienia , zawrotami głowy i zaburzeniami widzenia. Wysłałam na oddział neurologiczny, po wykonanym TK nie przyjęty do szpitala. Wysłałam na kontrolę do neurologa wypi...

16-11-2016 16:52

ZUS-ZLA dla ubezpieczonego za granicą

Dzień dobry wszystkim. Mam problem i potrzebuję porady Zgłosił się do mnie pacjent, który pracuje za granicą i jest tam ubezpieczony. Prosił o zwolnienie ZLA. Czy mog...

31-10-2016 16:36

Zgłoszenie kolejnego podmiotu w celu wystawiania ZUS ZLA

Witam ile mam czasu od rozpoczęcia pracy na uzupełnienie w ZUS kolejnego miejsca pracy w którym wystawiam zwolnienia? Mogę formularz uzupełniający FZLA wysłać normalnie pocztą i muszę do...

13-01-2015 20:02

Pacjent kwalifikujący sie na rentę w prywatnej praktyce

Pacjent lat 56 pracuje fizycznie jako palacz . Do prywatnego gabinetu zgłosił sie z powodu pogorszenia wzroku od 2 miesięcy. Vou=2/50 z korekcja -8.0 . Na dnie oka rozległe zaniki siatkówkowo-naczyniowkowe, w plamce żółtej wysiękowa postac AMD (Ocena AMD na podstawie OCT i fluoroangiografii). Pr...

24-07-2016 20:37

Pismo do ZUS w sprawie kontroli ZLA

Odebrałem w piątek pisemko z ZUS w sprawie jakiegoś starego zwolnienia, które wystawiłem pacjentowi. Domyślam się, że starego, bo powołują się na pisma, które niby do mnie wysyłali co miesiąc od marca tego roku, co ciekawe, biorąc pod uwagę, że 2 dni temu odebrałem pierwsze. Grożą mi odebraniem...

12-07-2015 22:28

ZUS

Czy ZUS może cofnąć lekarzowi prawo do w...

29-11-2015 21:47

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej