L4 "może chodzić " a kontrola w domu pacjenta

Skrótowo: mam pacjenta na L4 z opcją moze chodzić . Zwolnienie wypisuję raz ja raz gastrolog zależy jak wypadną kontrole (stan po operacji wrzodu dwunastnicy, uchyłka przełyku teraz pooperacyjne zwężenie przełyku "balonikowane"). Przybiegł do mnie przerazony bo w czasie niezdolności poszedł do o...

04-03-2014 20:22

ZUS ZLA a choroba nowotworowa

Witam, mam chorego z rakiem płuca. W dobrym stanie ogólnym, pod stałą opieką onkologiczną, w trakcie chemioterapii od 3 czy 4 miesięcy. Wystawiam mu od dłuższego czasu z...

05-02-2014 20:41

ZUS ZLA a SOR/Izba Przyjęć

witam, Ostatnio usłyszałem, że lekarz SOR/ I.P. może wystawić zwolnienie na max 3 dni. Wy...

04-12-2013 20:11

Jesteś chory? L4 załatw czując się lepiej w/g TVN24BIS

Czy informując pracodawcę o chorobie trzeba mieć na to od razu dowód w postaci wypisanego L4? - Nie ma takiej koniecznosci - uspokaja Izabela Szczygielska z kancelarii WKB. Zwolnieni...

01-02-2014 16:21

komunikat ZUS

komunikat zus tu: http://www.zus....

23-12-2013 07:48

Zwolnienie lekarskie dla matki zdrowego dziecka przed planowym zabiegiem operacyjnym

Czy przysługuje zwolnienie dla matki zdrowego dziecka przed operacją planową. Dziecko chodzi do przedszkola, ma mieć 5.02 wycięcie ...

13-01-2014 16:27

Długość ZLA w różnych chorobach?

Jaką piszecie długość zwolnień?kieruje się na razie tylko wy...

14-01-2014 20:36

ZUS ZLA z powodu wizyty lekarskiej

Czy pacjent ma prawo prosić o druk ZUS ZLA z powodu ni...

10-08-2013 12:31

Nie wiem czy jest zdolny do pracy czy nie

Witam, pracuję w POZ od niedawna, przychodzi do mnie 56-letni rolnik ubezpieczony w KRUS, początkowo z powodu bólu kręgosłupa LS, następnie bólu barku z ograniczeniem ruchomości. Wykonałam badania jakie mogłam, skierowałam do Poradni Specjalistycznej Neurologicznej i Ortopedycznej oraz Rehabili...

19-12-2013 16:30

Skończyły mi się L4...

Dziś wypisałem ostatnie w bloczku L4 w pracy na oddziale i ku mojemu zdziwieniu nie mam kolejnego... Teraz j...

02-12-2013 15:20

zwolnienie chorobowe za granicą

Proszę o radę co mogę zrobić: Syn oddelegowany do pracy za granicę zachorował na anginę. Ponieważ akurat byłam u niego zalekowałam go. Dzwonił do siebie do pracy zawiadamiając, że jest chory - powiedziano mu, że to wystarczy, nie potrzeba żadnego zaświadczenia. Teraz natomiast jego macierzysty z...

15-11-2013 16:38

ciężarne w trakcie ciąży podejmują pracę często dodatkową i przychodzą po L4

coraz częściej spotykam się z ciążarnymi które w czasie ciąży nagle podejmują pracę lub już pracująć na jednej zatrudniają się na drugiej i przychodzą natychmiast po L4, ostatnio trafiła mi się spryciula która zatrudniła...

17-09-2013 19:06

Panie, tylko w KRUS-ie tak dopasują...

Pacjent, rolnik, po operacyjnym leczeniu dyskopatii był sobie na zwolnieniu lekarskim.W trakcie tego zwolnienia, ciął drewno na pile mechanicznej i uciął sobie palec. Z...

21-08-2013 09:41

Czy mam obowiązek wystawić ZUS-ZLA???

Witam:) Mam pytanie: czy mam obowiązek wystawić ZUS-ZLA pacjentce, która prawie 2 tyg po wyjściu z naszego...

04-07-2013 15:13

Wniosek w sprawie upoważnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich

Witam. Właśnie wydrukowałam wniosek ZUS FZLA. W związku z tym, że w wakacje będę pełniła zastępstwo jeszcze w jednej poradni ilość miejsc wykonywania zawodu zwiększy mi się do 4. We wnioku jest miejsce t...

26-06-2013 19:07

Kontrola ZUS - jakieś sugestie?

Witam, Po powrocie z urlopu, humor zepsuł mi list od ZUSu z "prośbą" o przesłanie dokumentacji medycznej (kopii) z jednego miesiąca, pacjentek ciężarnych w liczbie 20. U mnie w przychodni druki te zawozi sekretarka (ok. ...

20-06-2013 13:22

ZUS kontola zwolnienia

Czy ZUS może skontrolować zwolnienie pacjenta po czasie jego trwania ? Chodzi mi o sytuacje w której pacjent był na zwolnieniu 6 miesięcy, w trakcie zwolnieni...

04-03-2013 21:08

długoterminowe zwolnienia dla pacjentów z problemami ortopedycznymi czy wystawiacie ?

Jestem lekarzem internistą okresowo pełnię dyżury w POZ, nagminnie przychodzą osoby z rozpoznaną wielopoziomową dyskopatią w obrębie kręgosłupa czasami mają poświadczone to badaniami np MRI, czasami nie i oczekują wypisywania miesiecznych zwolniweń, bo czekaja na jakiś zasiłek. Ja tłumaczę, że ni...

31-05-2013 12:05

czas przechowywania ZUS ZLA

Pewnie juz wiele razy padło to pytanie ale chciałab...

15-05-2013 09:39

ZUS-ZLA w poradni kardiologicznej

Czy w "zewnętrznej" poradni kardiologicznej mogę wystawiać zwolnienia lekarskie ZUS-ZLA? Jeśli t...

10-06-2013 22:26

L4 dla osoby bezrobotnej

Witam, proszę o poradę, jak wypełnić druk L4 dla osoby bezrobotnej. Chodzi mi konkretnie o pole 20 (NIP lub PESEL...

06-06-2013 18:26

Muszę się sądzić z ZUS-em - zakwestionowali moje zwolnienie :( Help!

Jakiś czas temu miałam operowany palec u nogi. Drobna rzecz- torbiel śluzowa, ale był to już drugi zabieg, więc jego zakres był większy niż poprzednio. Nie brałam zwolnienia od chirurga, bo sądziłam, że nie będę mieć ist...

18-10-2012 23:33

zwolnienie ciążowe

w październiku chorowałam i byłam na zwolnieniu lekarskim ponad miesiąc.obecnie jestem w ciąży ni z powodu powikłań muszę ponownie być na zwoln...

20-05-2013 17:36

Zwolnienie z zajęć siostry.

Mam pytanie dotyczące wystawiania zwolnień lekarskich dla rodziny. Nie chodzi mi o zwolnienie ZUS-ZLA. Moja siostra jest studentką, i ma właśnie grypę, czy mam prawo wystawić jej zwolnienie? Czy musi to zrobić ...

21-04-2013 13:31

Wezwanie na badanie

Witam! Od 1 lutego jestem na L4 z powodu dyskopatii. 06 lutego przeszłam operację odbarczenia kanału kręgowego w odcinku L-S z dostępu tylnego, 11 lutego wyszłam ze szpitala i od tego czasu jestem na zwolnieniu. Dz...

26-02-2013 19:13

zwolnienie wstecz

Dzisiejsza wizyta Pacjentki...w piątek kolo 18 zaopatrywana na IP z powodu złamania kości przedramienia. Dziś przychodzi po zwolnienie bo tam go nie otrzymała. Pracuje w weekendy a zeszly ...

08-04-2013 17:09

Drukowanie zwolnień w programach do obsługi gabinetu

Mam pytanie czysto techniczne do osób, które drukują ZLA na gotowych drukach: Jak dobieracie się do drugiej ciemnozielonej kopii zwolnienia, która nie daje się wyrwać. Rozpinacie...

22-04-2013 20:57

Zwolnienie dla osoby pracującej za granicą .

Pacjentka na stałe mieszkajaca i pracująca w Wielkiej Brytanii zgłosiła sie z objawami refluxu żoł -przełkowego. Objawy ma od dawna ale nie leczyłą i nie diagnozowała sie do tej pory ponieważ w Anglii ma problem z dostan...

08-04-2013 23:10

po operacji dyskopatii L-S ---ile się nalezy zwolnienia?? Pilne

pacjentka l.32, otrzymała zalecenia od neurochirurga , że po operacji [niepowikłanej!] dyskopatii L5/S1 ma miec 8 tygodni zwolnienia licząc od dnia zdjęcia szwów. Praca biuro...

19-02-2013 14:00

zwolnienie z powodu wizyty u lekarza ---na 1 dzień

czy jest przymus/obowiązek dla lekarza, regulowany jakimś paragrafem [jakim?? jesli tak] że za dzień wizyty u lekarza, zdrowemu człowiekowi za TEN ...

19-10-2012 09:08

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej