przeterminowane skierowania,absurd w pracy w poradni reh

Pracuję w por.Rehab. Od około miesiąca pacjenci donoszą mi ,że nie ma już terminów na zlecane przeze mnie zabiegi w całym mieście.(mamy 3 zakłady realizujące zabiegi w ramach nfz). Ja przyjmować muszę ,bo to poradnia przyszpitalna i kontrakt na porady lek jest wyrobiony w ok 80%. Pacjenci przynos...

29-10-2012 22:51

zaświadczenie o pobiciu z POZ

Czy w POZ można nie wystawiać zaświadczeń o pobiciu dla potrzeb Policji? Pacjenci nie robią obdukcji bo jest...

19-10-2012 12:07

Opłaty za druki N9 do renty

Wycinek z Vademecum 2012 ze strony NFZ: "Koszty badania, wydania orzeczenia lub zaświadczenia, związanego z orzekaniem o niezdolności do pracy w celach rentowych lub ustaleniem uprawnień w ramach ubezpieczeń społecznych są finansowane przez podmiot, na którego zlecenie zostaje przeprowadzon...

19-04-2012 16:01

Zaświadczenia ciąg dalszy

Mam pod opieką rodzinę niesłyszącą 3-osobową - dwoje dorosłych i dziecko. Składają wniosek o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych- (taki jest tytuł wniosku)zegara Bellman, alarm...

19-10-2012 19:16

zaświadczenia do sądu

Witam! Moja pacjentka chora na "rentozę" postanowiła powojować z sądem o rentę. Była badana przez biegłego sądowego - prawdopodobnie ta opinia nie jest dla niej korzystna- ja tej opinii nie widziałam, ona tak twierdzi. Kobieta ma co prawda parę chorób, ale głównym jej problemem jest obecnie uz...

16-10-2012 23:36

Informacje zawarte na skierowaniu - podstawa prawna

Swego czasu na tutejszym forum ktoś z lekarzy po kontroli NFZ zamieścił informację, że wymagane jest aby na skierowaniach do poradni specjalistycznych widniało rozpoznanie w języku polskim. Niektó...

16-10-2012 13:19

Zwolnienia ze szkoły c.d.

Witam. Wczoraj otrzymaliśmy takie pismo w naszej przychodni: " Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. ... w ... zwraca się z prośbą do lekarzy pracujących w Gminnej Przychodni w ... o wypisywanie zwolnień lekarskich z zajęć lek...

07-10-2011 18:56

Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie na instruktora siatkówki

Sorry, wiem, że nie wypisujemy żadnych kretyńskich zaświadczeń. Ale jestem po półgodzinnej rozmowie z młodym nauczycielem, który przyszedł po zaświadczenie do kursu na instruktora siatkówki. "To TYLKO podpis". Oczywiście odmówiłam. Ale potrzebuję jakiegoś kwita...po prostu muszę udowodnić mo...

07-08-2012 18:09

zaświadczenie na basen

kolejni rodzice przydreptują z potrzebą wypełnienia zaświadczenia na basen - przez pewien czas mówiłam że nie wypisuję, teraz pojawiła się plaga mam z gotowcami do wypełnienia z r...

24-09-2012 18:23

Skierowanie na MRI oczodołu i głowy. Tłuszczak (lipoma) spojówki

Witam. Kilka tygodni temu skierowałem pacjenta l. 67 z Poradni Okulistycznej, w której pracuję na konsultację do Poradni Okulistycznej Przyklinicznej. Powodem były zmiany pod spojówka gałkową obu oczu w kwadrancie skroniowym(oprócz tego przedni i tylny odc. b.z.,ostrość wzroku 0,9 w kor., bez ...

21-09-2012 00:28

Wniosek o ubezwłasnowolnienie .

Pomijam całkowicie kwestię zasadności/lub nie , wniosku o częściowe czy też całkowite ubezwłasnowolnienie co do strony merytorycznej.Na K24 uzyskałem (na pw) dwie różne odpowiedzi co do instancji sądu,do którego należy złożyć taki wniosek.Z jednej z nich wynika,że do Sądu Rejonowego,na terenie k...

10-09-2012 19:48

Obozy sportowe po raz setny

Miałam dzisiaj dziecko wybierające się na obóz sportowy, gdzie miałam zaświadczyć o braku p/wskazań do uprawiania żeglarstwa.Nie mam takich uprawnień,więc zgodnie z ...

28-06-2012 12:55

zaświadczenie dla przyszłego...zakonnika

i gdyby nie było to straszno, to może nawet i troszku śmieszno... przyszedł dziś do mnie /w godzinach pracy/ młodzian i poprosił o zaświadczenie o braku przeciwskazań do rozpoczęcia formacji duc...

20-08-2012 13:33

Kandydaci do liceum z klasą o profilu wojskowym

Mam problem, bo pierwszy raz zetknąłem się z tym zagadnieniem. Ojciec chłopaka (kandydata do takiej klasy) zgłosił się dzisiaj, a jakże - za pięć dwunasta, bo szkoła ciśnie, po zaświadczenie, że syn może wyko...

28-08-2012 14:11

zaświadczenie na uczelnię

Powiedzcie proszę jak to jest z podbijaniem przez lekarza rodzinnego zaświadczeń na studia, do nauki w technikach itp-przyhodzą pacjenci i twierdzą,że na uczelniach ho...

03-09-2012 19:34

Test sprawności fizycznej

Czy lekarz internista w POZ ma (obowiązek i prawo) do wystawienia zaświadczenia o zdolności do wykonania testu sprawności fizycznej ...

07-09-2012 16:33

skrót co chp

szpital wystawił skierowanie dla pacjenta do pulmunologa rozp: Rozedma płuc. CO CHP , Co ...

08-08-2012 13:07

priv może wystawić do poz zaświadczenie?

Wałkowane było, wiem.Przeczytałem podobne tematy ,ale dalej nie kumam:) Nie podpisałem tej zafajdanej umowy ,mam jedno miejsce gdzie pisze na 100%. Szkoda mi tych chłopów ,ale coż zrobic, wiec pisze bez refundacji.Mógłb...

06-08-2012 23:38

rodzina zastępcza

Witam , wpadło do mnie z rana dwoje ludzi - małzeństwo i powiedzieli ze chca zaświadczenie że mogą prowadzić dalej rodznę zastepcza (prowadza od kilku lat) .Potrzebują to dla sadu...

09-07-2012 22:17

opiekun kolonii

Dzisiaj przyszła do mnie pani nauczycielka,która ma całkiem pustą kartę(zapisała się 3 miesiące temu).Za 3 dni jedzie na obóz,więc musi mieć zaświadczenie,że nie ma p/wskazań do bycia wychowawcą....

01-08-2012 15:42

zaświadczenie o opublikowaniu pracy

W jaki sposób można zdobyć potwierdzenie udziału w publikacji, które wydaje Główna Biblioteka Lekarska , ch...

05-08-2012 01:54

w Misiu tego nie było

Z życia wzięte: wczoraj pacjentka przyszła po zaświadczenie o stanie zdrowia wydano: PACJENTKA CHORUJE PRZEWLEKLE. WYMAGA STAŁEGO I SYSTEMATYCZNEGO PRZYJMOWANIA LEKÓW dziś przychodzi , że odesłali ją bo powinno być : ...

02-08-2012 12:30

Zaświadczenie dla POZ

Pewnie było o tym 100 razy, ale nie mogę znaleźć. Jaka jest wartość prawna zaświadczenia wystawionego na obowiązującym druku w poradni specj...

02-08-2012 19:55

Nietrzymanie moczu i stolca po uszkodzeniu rdzenia kręgowego a pieluchomajtki

Pacjent z uszkodzeniem rdzenia kregowego w wyniku złamania L1. Brak dokumentacji. Obecnie częsciowy niedowład konczyn dolnych i nietrzymanie moczu i stolca. Do tej pory dostawał pi...

31-07-2012 15:22

druki N9 N14 itp

Szukam wzorów druków N9, N14, zaświadczeń do Powiatowych zespołów ds Orzekania o Stopniu Niepełnos...

29-07-2012 23:14

adopcja/przysposobienie dziecka...

W piątek, jako pilny zgłosił się do mnie pacjent TYLKO PO ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE. Zaświadczenie lekarskie potrzebne mu było do dokumentów jakie gromadzi, na zlecenie ośrodka adopcyjnego.... Rzeczony pacjent, lat 59 stara się o przysposobienie wnuczki, urodzonej 5 dni wcześniej. Matka dziecka ...

17-03-2012 22:45

znów zaświadczenia

Witam. Mam taką sprawę. Zgłosiła się matka z dzieckiem przedszkolnym po zaświadczenie że dziecko może uczestniczyć w zajęciach z aikido. Gdy stwierdziłem że w takim razie proszę do lekarza sportowego, kobieta stwierd...

14-12-2011 15:11

URLOP dla nauczyciala - raz jeszcze

JEszcze raz... ten nieszczęsny urlop. Przyszła do mnie młoda nauczycielka - z zaświadczeniem od PSYCHOLOGA - ze jej się bardzo urlop należy bo się wypaliłą zawodowo, cierpi na bezsennośc, nie potrafi sobie radzić ze stre...

01-07-2012 10:42

Medycyna sportowa a medycyna rodzinna i klasy sportowe

1. Czy lekarz rodzinny może wystawić zaswiadczenia do klasy sportowej? - Tak i chciałbym tutaj zaproponować najbardziej optymalną/bezpieczną treść zaświadczenia dla klas sportowych wystawianego przez lekarza rodzinnego --- Nie ma przeciwskazań do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizyczneg...

28-06-2012 09:58

Zaświadczenia lekarskie cd.

Czy ktoś zna jakąś podstawę do odmawiania wystawienia zaświadczeń przez lekarza rodzinnego dla kandydatów na policjantów lub strażaków przed testem sprawności fizycznej . Robię porządek w mojej przychodni ze zbędnymi obc...

21-06-2012 11:50

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej