zaśw o wypadku (?) przy pracy

Wczoraj udzieliłam pomocy pacjentowi z sąsiedniej gminy, który od wczesnych godzin rannych zgłaszał drętwienie prawej połowy ciała, co się nasiliło w pracy. Przyprowadzony z pracy przez kolegę. Stwierdziłam cechy udaru mózgu, skierowałam do szpitala + transport. Dziś dzwoni jego szefowa i...

19-06-2012 12:23

rachunek dla ZUS za N-9 !!!

W związku z powtarzającymi się informacjami o pobieraniu przez świadczeniodawców opłat za wydawanie zaświadczeń dla celów rentowych, Ministerstwo Zdrowia informuje, że art. 16 ust. 4 ustawy o świa...

15-06-2012 20:19

zaświadczenie dla dziecka do wydania paszportu

Zgłosiła się matka z prośbą o wydanie zaświadczenia dla dziecka,/warunek uzyskania paszportu dla 4-letniego dz...

11-06-2012 21:47

Orzekanie o możliwości uprawiania sportu szkolnego

Nastał wrzesień, rozpoczął się rok szkolny a wraz z nim powrócił problem dotyczący dzieci zgłaszających się do POZ z prośbą o zaświadczenie lekarskie dopouszczające do uprawiania sportu szkolnego. Napiszcie, proszę (tu szczególna prośba do lekarzy rodzinnych oraz specjalistów medycyny sportowej)...

21-09-2010 20:27

Zaświadczenie lekarskie a zgoda na slub

Kolejne ciekawostka. Zgłosił sie do mnie młodzieniec planujacy ślub z niepełnoletnią. Sąd wymaga podobno zaświadczenia "ogólnego", że jest zdrowy. :-)))). Oczywiscie zadnego papierka z sądu nie ma. A ja pr...

19-03-2012 17:59

zaświadczenie N9 pośmiertnie?

Zgłosiła się do mnie żona pacjenta, który zmarł 1 tydzień wcześniej, z prośbą o wypisanie zaświadczenia o stanie zdrowia (N9) nieżyjącego męża. Druk N9 wcisnęła jej urzędniczka ...

10-05-2012 15:16

czy mogę wystawić skierowanie??

Bardzo prosze o porade. Czy jako lekarz z zarejestrowana prywatna praktyka moge zlecic wykonanie scy...

02-05-2012 19:13

Kurs I POMOCY

Witam, Zamierzam przeprowadzić darmowy cykl szkoleń z Pierwszej Pomocy Medycznej dla szkół podstawowych w swoim mieście. Odbyłem takie szkolenie z zakresu BLS i ALS w ramach stażu leka...

28-04-2012 12:31

Sport dorosłych

Powiedzcie,co robicie z dorosłymi,którzy przychodzą po zaświadczenia na różne kursy typu wspinaczkowy,sportów motorowodnych itd.Ja zwykle odsyłałam do medycyny sportowej,ale dzisiaj kolega mówi,że on pisze.Nie dałam się p...

25-04-2012 18:20

dializoterapia a sanatorium

Mam pacjenta kt zgłosił się po skierowanie do sanatorium.Pacjen...

17-04-2012 08:42

Bilans 16-latki

Właśnie wypełniam kartę dziecka.Mam pytanie dotyczące skali Turnera a dojrzewania płciowego. Jeśli rozwój przebiega prawidłowo jaką grupę wpisać. Drugie dot. grupy na zajęciach wf.Córka...

02-04-2012 23:16

orzeczenia

Czy lekarz rodzinny moze i na jakiej podstawie wydać orzeczenie ...

22-03-2012 15:52

Co zrobić jak pacjent sobie życzy zaświadczenie do US???

Zbliża się koniec składania PIT-ów i mam coraz więcej pacjentów, którzy różnymi drogami nabyli sprzęty rehabilitacyjne. Najczęściej za nie przepłacili na różnych spotkaniach promocyjnych. Firmy sprzedające informują klientów, że jak będą mieli zaświadczenie od lekarza, że im to niezbędne do lecze...

21-03-2012 21:46

Zaświadczenie

Dwa tygodnie temu była u mnie pacjentka,która ubiega się o stanowisko społecznego kuratora sądowego.Kazałam zrobić płatne dodatkowe badania typu morf itp, zbadałam ją i napisałam,że na dzień badania w wywiadzie bez chorób ...

21-03-2012 21:28

Powrót do pracy po macierzyńskim-zaświadczenie jak po długim ZLA?

W ostatnim tygodniu dwie pacjentki poprosiły o zaświadczenie dla lekarza zakładowego, że po macierz...

20-03-2012 23:18

Papierologia

Witam,problem był pewnie omawiany nie raz,ale nie bywam często na forum.Mam pytanie o wszelkiej maści "zaświadczenia"nie związane bezpośrednio z...

12-03-2012 14:00

jak kod na skierowania do sanatorium dla dziecka?

Witam, mam pytanie do doświadczonych kolegów na jaki kod wysyłacie do sanator...

19-03-2012 20:10

Kto ma płacić za wypisanie druku N9 do renty?

Cytat z vademecum 2012 ze strony pomorskiego NFZ: "Koszty badania, wydania orzeczenia lub zaświadczenia, związanego z orzekaniem o niezdolności do pracy w celach rentowych lub ustaleniem uprawnień w ramach ubezpieczeń społecznych są finansowane przez podmiot, na którego zlecenie zostaje p...

17-03-2012 11:11

wzór wniosku do Wydziału Komunikacji

wzór wniosku do Wydziału Komunikacji, czy jest taki i g...

26-02-2012 11:20

wniosek na zestawy infuzyjne do pomp insulinowych

Czy z gabinetu prywatnego moge pacjentowi wypeln...

22-02-2012 19:21

Skierowanie na konsultacje a NFZ

Czy jeśli wystawiamy skierowanie dla pacjenta zapisanego do jednego funduszu np zachodniopomors...

21-02-2012 21:41

Zasady wystawiania skierowania do poradni specjalistycznej

Witam Zadzwoniła do mnie Pani Doktor z Poradni Rehabilitacyjnej z prośbą o każdorazowe przybijanie tradycyjnej pieczęci zakładu opieki zdrowotnej na skierowaniach do nich. Korzystam z programu komputerowego który generuje takie skierowania już gotowe wraz z nadrukiem danych naszej przychodni. Da...

09-02-2012 14:26

o środkach ortopedycznych raz jeszcze- materac p/odleżynowy

W Rozp mamy, że materac p/odleżynowy przysługuje przy para, tetraplegii i innych stanach wymagających stałego przebywania w łóżku. Czy pacjentowi z "masywnym niedowładem lewostronnym po krwotoku śródmózgowym"- cytat ...

12-02-2012 22:57

Zaświadczenie od specjalisty niespecjalisty

Witam- mam pytanie jak to jest z zaświadczeniami od lekarzy bez specjalizacji pracującymi w poradni specjalistycznej i wydającymi zaświadczenia do POZ. Chodzi mi...

09-02-2012 21:31

materac przeciwodleżynowy, komu, jak i dlaczego

Witam, Jutro będę mieć wątpliwą przyjemnosc odbycia wizyty domowej u 80letniej pacjentki, z ugoulnioną miażdżycą, dementywnej, leżącej W/g relacji opiekunki społ. pacjentka właśnie wróciła ze szpitala gdzie była z powodu zaostrzenia dolegliwości "sercowych" PO tej hospitalizacji pojawiły się ...

19-08-2010 22:16

Skierowania- ja już nie mogę!!!

Ja już nie mogę- to jest absurd. Znów zaczynają masowo wracać pacjenci po powórne skierowania do specjalistów lub na rehabilitację. Podobno takie skierowanie ważne jest tylko miesiąc! Czy to prawda? Czy zna ktoś taki...

07-10-2010 13:53

test sprawności fizycznej

Proszę o radę w następującej sprawie.Zgłosił się do mnie młody człowiek, który chce pracować w policji i musi mieć zgodę lekarza na przeprowadzenie wstępnego testu sprawności fizycznej. Twierdzi,że w szkole polic...

01-02-2012 22:08

skierowania na gastroskopii

czy lekarz POZ ma prawo stawiac skierowan...

31-01-2012 14:25

Zaświadczenie od specjalisty - podstawa prawna

Mam prośbę, czy ktoś może podać podstawę prawną dla konieczności wystawiania przez specjalistów zaświadczeń o rozpoznaniu i leczeniu pacjenta dla lekarza POZ, które mają być zabezpieczeniem w wypisywaniu recept na l...

19-01-2012 13:17

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej