po co jest skierowanie ?

jak traktujecie skierowanie z np poz ? czy jest ono tylko po to aby założyc karte i potem już pacjent może chodzić z czym chc...

18-12-2021 20:32

Zaświadczenie o stanie zdrowia

Osoba z mojej rodziny właśnie się dowiedziała, że w środę ma zabieg ortopedyczny, od razu dostała informacje, że potrzebuje zaświadczenia od rodzinnego/internisty o stanie zdrowia itd. Obecnie POZ w pełni ...

06-12-2021 17:47

Zgon pacjenta pod przychodnią - karta zgonu

Taka sytuacja, pacjent zapisany do przychodni na wizytę, spóźnia się, okazuje się, że szedł do przychodni i 200m przed nią stracił przytomność, świadkowie wezwali pogotowie, nikt nie zaszedł do lekarzy z przychodni, przyj...

25-11-2021 15:24

skierowanie na rtg klp dla samego siebie

Moi drodzy proszę o informację w następującej kwestiach: 1. czy lekarz sam sobie może wystawić skierowanie na rtg klatki piersiowej (badanie nie będzie finansowane ze środków publicznych, czyli płatne)? 2. Jeżel...

26-10-2021 17:52

Refundacja wózka inwalidzkiego POZ

Mam następujący problem w POZ, pacjentka z rozsiewem raka płuc i jajnik m.in do kości, znaczne osłabienie, na DLT, czy jako l...

28-09-2021 11:28

jak wydobyc certyfikat?

Moja corka zaszczepila sie p/covidkowi w Polsce. Teraz chcialbym wydobyc certyfikat, ale nie mam jak. Corka nie jest podlaczona do niczyjego IKP. Na...

16-09-2021 11:34

Zaświadczenie z poz na wycieczkę klasową! Piszecie coś takiego?

Dzisiaj miałam telefon z zapytaniem, kiedy mogę wypełnić zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka na wycieczkę klasową dwudniową! Początkowo myślałam, że chodzi o kartę na obóz- oznajmiłam, że podpis lekarza już od kilku l...

07-06-2021 23:25

Czy USg główki ze skierowaniem pediatry?

Czy pediatra w ramach POZ ma obowiązek wystawić skierowanie na USG ...

29-04-2021 11:16

Wydruk wyniku testu COVID

Czy jest jakikolwiek sposób aby pacjent lub lekarz wydrukował wynik testu na COVID, czy to z portalu gab...

24-04-2021 13:37

kontynuacja nauki

Kolejna afera Przychodzi studentka po zaświadczenie na uczelnie dot. kontynuacji nauki moja odpowiedź - odmowna - na podstawie - cytuję W związku z publikacją rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 sierpnia 2010 r. w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych i ponad...

08-07-2014 11:55

Zaświadczenie o stanie zdrowia dla ZUS teleporadą?

Dzień dobry, czy ktoś z Państwa ma wiedzę, czy za pomocą teleporady mogę legalnie wypełnić zaświadczenie o...

08-01-2021 19:33

Wymaganie skierownia u pacjenta z urazem-litości...

Pacjenci odsyłani są do mnie do POZ ze szpitala (Izby przyjąć, SOR) po skierowanie np na inny  SOR lub do poradni specjalistycznych - ze skręconym kolanem, urazem oka (cieknąca krwią powieka dolna- po skierowanie- uwaga do okulisty????), innymi dziwnymi- z różnych powodów- np szpital nie dysponuj...

17-04-2013 17:53

Nr specjalizacji - skąd uzyskać?

Jestem poza domem i nie mam dostępu do dokumentów i dyplomów, a potrzebuję nr specjalizacji. Tzn nie pwz tylko tego numeru...

13-12-2020 21:22

Zaświadczie w programie unijnym -płatne?

Trafiają do mnie w ostanim okresie pandemii, pacjencji z ,,prośba" a raczej żądaniem przystawienia pieczątki na wydrukowanym druku zaświadcznia o zasadnośći uczestnictwa unijnym projekcie: WRPO 2014-2020 Poddziałani...

16-11-2020 18:54

e-skierowania czyli Nfz już gotowy?

Na SZOI komunikat, żeby przygotowywac się na e-skierowania. W komunikacie m.in "Jeżeli jeszcze nie posiadają Państwo modułu e-skierowania w swoim systemie gabinetowym, mogą Państwo sprawdzić czy dostawca zadeklarował ju...

05-10-2020 15:18

Płatne zaświadczenia w poz

Dzień dobry, Zwracam się z prośba czy moglibyście wypisać zaświadczenia lekarskie lub pod...

01-09-2020 09:47

e-skierowania padły.

W systemie e-Zdrowie (P1) zostanie zaktualizowane działanie reguły weryfikacyjnej - REG.WER.4695 Zgodność identyfikatora MUŚ (miejsce udzielania świadczenia) z kontekstem. Reguła waliduje poprawność miejsca udzielania świadczeń wskazanego w dokumencie skierowania z identyfikatorem zapisan...

01-09-2020 16:07

Użytkownicy dreryk zlecenia dla pielegniarek

Po ostatniej aktualizacji podczas zlecania usługi do pielęgniarki pojawia się konieczność wpisania typ...

29-07-2020 18:34

E-skierowania z dodatkiem ?

Gdzieś mi się obiło o uszy ale nie mogę teraz tego znaleźć - czy NFZ dorzuca...

09-07-2020 14:58

Zaświadczenie dla opiekuna kolonii.

Witam, dziś w POZ przyszła do mnie dziewczyna po zaświadczenie, że nie ma przeciwwskazań do bycia opiekunem ...

21-06-2011 11:37

Zlecenie na test na coronavirusa przed pobytem w sanatorium

Czy ktoś spotkał się już z taką prośbą ? Gdzie odsyłacie pacjenta zdrowego, bez żadnych podejrzeń, z w...

22-05-2020 14:52

zaświadczenia do LO plastycznego

cześć, gdzie szukać info o p/wskazaniach do nauki w liceum plastycznym, muzycznym it...

18-05-2020 08:33

MZ**

Czy ktoś na samozatrudnieniu otrzymał mail od gov z ministerstwa z...

08-04-2020 20:09

Nawracające infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych

Nawracające infekcje górnych i dolnych dróg odde...

07-02-2020 15:32

Wnioski na zaopatrzenie

Czy ktoś już ćwiczył wystawianie wnio...

06-12-2019 11:08

Powtórne skierowanie do AOS ;((((

Proszę podajcie jakiegoś linka -nie jestem dobra w szukaniu a rodzic zawiśnie mi po popołudniu nad głową- na NIEKONIECZNOŚĆ wystawienia skierowania do AOS -skierowanie wystawione chyba 2,5 roku temu ale ciągłość wizyt -ost...

05-02-2020 11:29

Zlecenia na zaopatrzenie w programie dr Eryk

Zlecenia na zaopatrzenie w programie dr Eryk Jak dodać zlecenie na kontynu...

07-01-2020 11:03

Dostęp do AP-DILO w ramach AOS

W jaki sposób uzyskać dostęp do AP-DILO w ramach AOS? Sam to robię przez...

30-12-2019 14:28

Echo serca płodu - jaki lekarz może skierować?

Ginekolog (prywatnie) zasugerował pacjentce badanie echo serca płodu, zgłosiła się ona do lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie. Na moją początkową odmowę i wyjaśnienie, że nie jest to badanie z zakresu POZ stwierdziła, że na stronie poradni, która wykonuje badanie jest napisane: (cytat ze s...

28-09-2012 09:19

Zgłoszenia A08 do Sanepidu;

Witam Kolegów i Koleżanki. Czy zgłaszacie rozpoznania A08 do Sanepidu? Właśnie Sanepid uraczył mnie uprzejmą prośbą o zgłoszenie wsteczne z całego roku WSZYSTKICH rozpoznań A08. Dotychczas zgłoszenia dotyczyły biegunek u dzieci poniżej 2rż oraz zakażeń o nieustalonej etiologii niezależnie od wiek...

16-10-2019 11:56

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej