Proszę o dyskusję w sprawie cennika dla pacjentów za czynności biurokratyczne w Waszych placówkach.

Proszę o dyskusję w sprawie cennika dla pacjentów za czynności biurokratyczne w Waszych placówkach. Jest Np. OL-9, N14, do ZOON, dla ubezpieczalni komerc...

18-09-2019 10:58

wynagrodzenie lekarza orzecznika ds. niepełnosprawości

Czy ktoś z Was zajmuje się orzekaniem o niepełnosprawności? Czy wynagrodzenie za wydanie orzeczenia jest regulowane odgórnie, czy zależy od hojności powiatu? U nas proponują 25 zł za wydanie jednego orzeczenia. Może napis...

08-07-2019 12:48

Następny atak seniorów 75+

Następny atak seniorów 75+ po wydanie zaswiadczenia o stopniu niepełnosprawności w celu otrzymania obiecanego...500+ mimo że z urzędu mają przyznany dodatek opiekunczy i wystarczy wypełnic.odpowiedni wniosek w ZUS.Warunek...

18-08-2019 19:18

Porady prawne karta dil9

Karta dilo jakie są nowe przepisy.kto ma obowiązek wydania kart...

13-08-2019 15:46

wzór orzeczenia lekarskiego

Witam. Chciałbym prosić o podlinkowanie obowiązującego wzoru orzeczenia lekarskiego o badaniu profila...

02-08-2019 14:58

zaświadczenia do klasy mundurowej

Kto wystawia zaświadczenie dla k...

22-07-2019 07:36

encefalomalacja twórców medycznych przepisów

Właśnie wróciła do mnie z poradni rehabilitacyjnej pacjentka, której zleciłem zabiegi fizykoterapii, z żądaniem bym dopisał, że nie ma u niej p.wskazań do wykonania tych zabiegów. "Bo takie są teraz przepisy". Oczekuję...

08-07-2019 13:34

Pacjenci nagminnie...

Pacjenci nagminnie przychodzą skierowani ze szpitala poskierowania do zabiegu wypisane na świstku.Na odmowę reagujuą karczemną awanturą.Lekarze specjaliści informują ustnie:p...

26-06-2018 11:16

Nowe wnioski o zaopatrzenie medyczne

Od 1 lipca wchodzą nowe wnioski o zaopatrzenie medyczne.Na wzorze wniosku istnieje rubr...

22-06-2019 10:32

Zaświadczenie o karmieniu piersią -niepotrzebne

Co jakiś czas pojawiająsię pacjentki z prośba o wypisanie rzeczonego zaświadczenia. Jak się okazuje - jest to niepotrzebne, wystarcza OŚWIADCZENIE kobiety, że karmi https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1409469,przerwa-w-pracy-na-karmienie-piersia-przez-pracownice.html n...

29-04-2019 15:39

KRUS kieruje na turnusy rehabilitacyjne, by uzdrowić rencistów.

KRUS kieruje na turnusy rehabilitacyjne, by uzdrowić rencistów. Do rośl...

10-05-2019 19:56

REhabilitacja domowa 2019

Witam Mam pytanie kto i jak wnioskuje o prz...

10-04-2019 13:13

ZLECENIA NA ZASTRZYKI Z SOR

Witam, czy jeśli urolog konsultujący pacjenta na SOR przepisał antybiotyk domięśniowy to jest on również ...

13-09-2018 13:24

Stan po załamaniu kompresyjnym Th -SENATOTIUM

Czy stan po złamaniu Th kompresyjnym kręgosłupa we wrzesmniu ub roku jest wskazaniem do leczenia sanatoryjnego (nadal dolegliwości bólowe). RTG zleciłam z ...

09-04-2019 11:18

Zaświadczenie o leczeniu przewlekłym

Proszę o poradę, ostatnio pacjentka w POZ poprosiła mnie o wystawienie na podstawie dokumentacji zaświadczenia o przewlekłym leczeniu onkologicznym i kardiologicznm, potr...

20-01-2019 20:29

Nowy wzór zlecenia na wyroby medyczne.Dwa razy więcej roboty .

Ministerstwo Zdrowia, proponując nowy wzór zlecenia na wyroby medyczne nie zmniejszy biurokratyzacji opieki zdrowia, mimo deklaracji walki z tym zjawiskiem. Wypełnienie nowego wzoru może zajmować lekarzowi nawet 20 minut, gdy zalecenia mówią o 15-minutowych konsultacjach z pacjentem - apeluje Nac...

01-04-2019 08:42

Skierowanie do sanatorium - schorzenia ginekologiczne

Mam pytanie, zgłosiła się do mnie pacjentka z prośbą o skierowanie do sanatorium w związku z licznymi przebytymi zabiegami ginekologicznymi - po pięciu poronieniach na prze...

22-01-2014 12:26

Matka po hospitalizacji , ojciec opieka nad zdrowymi w tym czasie...

jest zaświadczenie odnośnie hospitalizacji wystawione w oddziale chirurgii, dziś rodzic odesłany do pediatry po zaświadczenie , że w tym czasie sprawował opiekę na dziećmi . Według nowych przepisów od ...

26-03-2019 23:40

Stwierdzanie zgonu l/karta zgonu w szpitalu bez dowodu osobistego

Witam Proszę o informację bardziej doświadczonych, jak wygląda sprawa wystawienia karty zgonu dla pacjenta wiekowego, który leży w szpitalu, ale niestety ma zgubiony dowód osobisty? Jak późn...

10-03-2019 13:04

Badania okresowe na kontrakcie

Pracuję na całościowym kontrakcie, czy podlegam ob...

08-03-2019 22:57

Dla kogo wózek inwalidzki ze stopów lekkich P129?

Wózek inwalidzki ze stopów lekkich P129, dla kogo refundacja? Czy w sytuacji gdy pacjentką jest 90letnia osoba sadzana na wózek przez 1-2 osoby, może taki wniosek dostać? Co oznacza względny termin "osoba samodzielnie...

08-03-2019 14:46

skierowanie na rehabilitację

Dostałam taki list z zakładu rehabilitacji Uprzejmie proszę o zapoznanie się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 grudnia 2018r. dotyczącego świadczen gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej (skierowania wystawione od 01.2019). Proszę o szczególne zwrócenie uwagi na str 2...

12-02-2019 15:38

Ustawa "za życiem"- wątpliwości

Ustawa "za życiem" Dziewczynka obecnie 10-ciomiesięczna, prenatalnie rozpoznane poszerzenie komór bocznych, wodogłowie stacjonarne pokrwotoczne bez wskazań do interwencji neurochirurgicznej, rehabilitowana, opóżnienie rozwoju psychoruchowego, odroczone szczepienia z wyjątkiem wzw B. Skierowan...

09-01-2019 16:05

OL 9

Przyjmuję w placówce , która oprócz pacjentów POZ obsługuje również pacjentów z abonamentów typu enelmed czy medicover. Trafił do mnie na takich zasadach pacj...

07-01-2019 14:11

Zmiana rezydentury z racji przeciwwskazań zdrowotnych do kontynuowania dotychczasowej

Witam. Mam parę pytań odnośnie zmiany rezydentury z racji przeciwwskazań zdrowotnych do kontynuowania dotychczasowej. 1. Od jakiego lekarza można dostać takie zaświadczenie i jak się to w ogóle załatwia? Trzeba najpierw poinformować UW i oni kierują do danego lekarza czy robimy to najpierw na w...

18-12-2018 19:08

w psychiatrii badanie pacjenta jest zbędne

Psychiatra to nie lekarz, a badanie psychiatryczne... nie powinno istnieć. Takie wrażenie odnoszę po wczorajszym dniu pracy w dwóch podmiotach. Niedowiarkom przedstawiam w załączniku autentyczny wpis lekarza posiadającego prawo wykonywania zawodu oraz specjalizację, jaki znalazłam w historii cho...

31-07-2018 01:33

Skierowania bez umowy z NFZ

Jeżeli nie ma się podpisanej umowy z NFZ - powiedzmy prywatna prak...

06-11-2014 17:00

Pogryzienie przez psa

Mozecie podpowiedziec jaki druk mam wyslac do Sanepidu ze zg...

08-11-2018 10:26

dopisek "pilne"

Cześć, czy istnieją jakieś konkretne kryteria do stosowania dopiski "pilne" na skierowaniu na fizjoterapię. Ja w trakcie specjalizacji nauczyłam się, że "pilne" można pisać pacjentom po urazach,złamaniach, udarach itp do 0,5 roku od zdarzenia , w wyjątkowych przypadkach do roku i ew innych uzasad...

18-03-2018 11:51

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej