RTG klatki piersiowej do sanatorium

Gdzie znaleźć zmianę przepisów,że do wniosku do sanatorium nie potrzeba już RTG płuc? Czy alarm to na forum,a we wczorajszej naszej...

03-08-2018 09:35

skierowanie na p/ciała p/Borrelia burgdorferi

Dzień dobry. Czy dermatolog może na NFZ wystawić sk...

31-07-2018 09:57

Zaświadczenie z POZ wg ustawy "Za życiem"

Od końca 2016r. dzieciom, u których stwierdzono "ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu" należą się m.in. bezpłatne wyroby medyczne bez dotychczas określonych limitów - warunkiem ...

08-09-2017 07:19

jakie zaświadczenia bezpłatnie można uzyskać w POZ

Jakie zaświadczenia obligatoryjnie musi wystawić lekarz POZ na prośbę (żądanie) pacjenta, jakie są wątpliwe (brak dokładnych wytycznych do...

09-06-2015 10:58

stopień niepełnosprawoności a praca

Pacjent, który nie funkcjonował przez ponad rok z powodu depresji. Bez uprawnień do renty i emerytury. Pracował za granicą, wszystko stracił. W takcie hospitalizacji wypełnił wniosek o przyznanie stopnia niepełnosprawności. Przyznano mu znaczny z brakiem zdolności do samodzielnej egzystencji i ...

06-06-2018 18:34

pismo z NFZ do placówki, kto odpowiada

Witam, Szlag mnie trafi! Z gorączką przyszłam dziś do pracy i zostałam słusznie ukarana. Mój ZOZ żąda ode mnie pisemnego odpowiadania na pismo z NFZ czy ich pacjent (którego wówczas nie prowadziłam) w 2014 roku miał pr...

01-06-2018 11:42

ZAŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE ZDOLNOŚCI DO UCZESTNICTWA W TESTACH SPRAWNOŚCIOWYCH (POLICJA, STRAŻ POŻARNA)

Proszę o informację w zakresie czyich kompetencji leży wystawianie zaświadczeń o zdolności do uczestnictwa w testach ...

20-09-2011 21:11

Opłata za wydanie orzeczenia na urlop dla poratwania zdrowia dla nauczycieli

Czy za udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia dla nauc...

23-05-2018 10:37

Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w liceum plastycznym

Kilka dni temu odwiedziło mój gabinet POZ dziewczę -teoretycznie zdrowe-w celu, którego nie umiało określić, jedynie mówiło, że przysłali(?) je ze szkoły i że to ja mam wiedzieć po co (???). Zasugerowałam, że może chodzi o bilans zdrowia. Nie. Więc może o jakieś zaświadczenie, ale dziewczę nie wi...

06-05-2018 18:26

Mam pytanie z dziedziny medycyny pracy

Mam pytanie z dziedziny medycyny pracy- czy pracownik zatrudniony na stanowisku " kierowca pojazdu uprzywilejowanego" swoje orzeczenie "kodeksowe" o zdolności do pracy n...

23-04-2018 22:25

Usunięcie karty DILO

Usunięcie karty DILO- walczę z przychodnią POZ o usunięcie błędnej karty DILO, prawidłową chce wystawić lekarz AOS ale w POZ nie chcą anulować, twierdzą że nie da się. Nie wystawiam kart ...

27-03-2018 08:19

zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w szkole muzycznej

dziś wystawiłem takie zaświadczenie dziecku,które chce podjąć naukę na klarnecie w szkole muzycznej (na którym już gra w orkiestrze dętej}.Napisałem ponieważ,nie chciałem,żeby nie miało trudności z dostaniem się d...

07-05-2015 20:02

Karta zgonu

Karta zgonu . Nadal nie wiem ...

22-03-2018 19:44

Poświadczenie podpisu

Taka sytuacja. Zgłosił się syn, który chce umieścić swoją matkę w zakładzie opieki. Pacjentka nie jest ubezwłasnowolniona. Przyszedł z karteczką z owego zakładu, na której ja miałbym się podpisać, że w mojej obecności pa...

22-03-2018 09:47

pilny przypadek - definicje i dot czasu w jakim ma nastąpić przyjęcie pacjentki

Kopię się ze skargą paniusi czy konsyliarze mogli by wskazać oficjalną enefzetowską wykładnię przypadku pilnego...

14-03-2018 23:08

Pacjenka chce częściej na masaże....

Czeka na takowe , zlecenie wystawił lekarz por rehabilitacyjnej(podobnie na inne zabiegi)-bodajże w czerwcu. Przychodzi do mnie -"bo powiedzieli, że LR też może skierować na masaże" i chce już następnego zlecenia -teraz o...

02-03-2018 23:55

rejestracja indywidualnej praktyki lekarskiej - wątpliwości

Dzień dobry, Czy ktoś mógłby mi doradzić ws rejestracji działalności gospodarczej? 1) Znalazłem informację, że indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska wyłącznie w miejscu wezwania nie pozwala na wykonywanie kontraktów http://www.oil.lodz.pl/miejsce-forma-wykonywania-dzialalnosci-lec...

12-03-2018 13:59

praca na etacie - zwrot za zakup okularow

Witam, będę niebawem zmieniać okulary, żeby dostać częściowy zwrot muszę donieść 2 papiery, o których info w załą...

06-03-2018 19:04

Opinia lekarska dla inspektora BHP

Opinia lekarska dla inspektora BHP Od kliku tygodni leczę pacjenta w Poradni Chirurgicznej który doznał wypadku w pracy.Pacjent pracuje jako ślusarz i doznał rany szarpanej podudzia gdyż miał "spotkanie" z jakims wystającym prętem.Przyszedł do mnie kilka dni po zaopatrzeniu w SOR - zszycie rany....

03-03-2018 15:04

Inwalidztwo?

jak bardzo potrafią nas cwaniacy zrobić w konia! jak często sami uczestniczymy jako czarne charaktery w ich machinacjach! Jak wyzywamy orzeczników ZUS...

15-02-2018 05:50

Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia uzasadniającego konieczność pomocy w formie usług opiekuńczych

Zgłosiła się do mnie ( jako do Lekarza Rodzinnego) pracownica MOPSu z prośba o wystawienie ww zaświadczenia z adnotacja " wymaga pomocy w formie...

19-01-2018 10:12

Tłumaczenie

Moja żona ma wątpliwą przyjemność tłumaczenia na język angielski poniższego dokumentu. W związku z tym, że sporo dokumentacji tłumaczyła ma kilka pytań. 1. Czy dokument nie powinien być nazwany np. "Zaświadczenie" 2. Co to są "silne dolegliwości'? 3. Co to jest "zapalenie ucha" bo to się ciężk...

18-01-2018 00:03

Zaświadczenie o braku możliwości pracy zmianowej

Mam do Was pytanie dot. wystawienia zaświadczenia lekarskiej o braku możliwości pracy zmianowej. Pacjent który leczy się z powodu zaburzeń depresyjno - lękowych mieszanych i ma probl...

05-01-2018 23:49

ZAŚWIADCZENIE DO ZAŚWIADCZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZY MAMY OBOWIĄZEK DO WYPISYWANIA DODATKOWEGO ZAŚWIADCZENIA DLA ZUS DO ZUS ZLA ŻE NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY BYŁA NASTĘPSTWEM WYPADKU W DRODZE DO Z LUB W PRACY ???????...

21-10-2013 22:18

Gratulacje dla ministra , czy o to panu chodziło?

Według nowych przepisów chory , jeśli wymaga rehabilitacji, ma w ciągu dwóch tygodni od wypisu ze szpitala zostać na oddział rehabilitacji przekazany. I oto mamy taką sytuację: rehabilitacja prosi nas , aby przetrzymać tak długo chorego na naszym oddziale, aż bedzie spełniony powyższy warunek ,...

23-11-2017 17:17

Obowiązek ustalenia terminy wizytu w poradni po hospitalizacji.

Dzień dobry, ostatnio koledzy z O. Neurologii zaskoczyli mnie stwierdzeniem, że w przypadku zalecenia, po hospitalizacji, kontroli/dalsze...

15-11-2017 12:27

POZ: opłata za wystawienie zaświadczenia lekarskiego do ZUS/KRUS

Czy drodzy Koledzy i Koleżanki pracujący w POZ wystawiacie zaświadczenia do ZUS/KRUS w przypadku orzekania o niezdolności do pracy dla celów rentowych lub ustaleniem uprawnień w ramach ub...

17-10-2017 08:51

Usprwiedliwienia szkolne

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś przepisy regulujące wystawianie przez lekarzy usprawiedliwień nieobecnoś...

10-10-2009 18:18

Nowy Latkowski - rozdział o orzecznictwie

Niedawno zakupiłem sobie nowego Latkowskiego A.D. 2017. Na stronie 81 przykuł moją uwagę artykuł "Orzecznictwo lekarskie" autorstwa dra n. med. Konstantego Radziwiłła. Do końca rozdziału moje brwi wędrowały coraz wyżej. Do posta dołączam skany z trzech stron. Pan minister na piśmie twierdzi, że i...

10-10-2017 12:47

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej