Antoni funduje kursy - a kto daje zaświadczenia ?

Ja tak z ciekawości -kto jest władny wystawiać zaświadczenia o " stanie zdrowia, który umożliwia udział w zajeciach walki wręcz"...

19-11-2016 19:59

Badania do znieczulenia ambulatoryjnego

Taka sprawa. W pewnym szpitalu właściwie wszystkie badania kolonoskopowe wykonywane są w znieczuleniu ogólnym, dla komfortu pacjentów (i lekarzy badających też). Oczywiście w 80-90% tych badań, to badania ambulatoryjne: pacjent otrzymuje skierowanie, rejestruje się i przyjeżdża przygotowany w ...

04-12-2014 02:45

Optometryści-gdzie granica kompetencji?

Kilka razy w ciagu ostatniego roku widziałam skierowania na OCT wystawione przez optometrystkę.Niedawno odmówiłam pacjentowi wykonania płatnego bad GDX kiedy zorientowałam sie ,ze kierującym lekarzem jest .. ta sama ...

07-12-2014 01:33

Co sądzicie że informatyzacja opieki zdrowotnej poprawi sytuację w Polsce?

moi drodzy, czy Wam również wydaje się, że kolejne gmatwanie uzyskiwania możliwości wystawiania recept, planowane e-zwolnienia ...

12-10-2016 15:10

Renta z tytułu niezdolności do pracy

Czy jest szansa na otrzymanie renty u bliskiej osoby z mojej rodziny( 62 lata). Rozpoznanie : umiarkowana/ciężka stenoza aortalna objawowa klinicznie( 1x omdlenie, 1x ból zamostkowy)- tydz temu rozpoznana , toczeń układowy, niewydolność nerek w st III, zespół antyfosfolipidowy, małopłytkowość, ł...

12-10-2016 23:28

Kto wysyła wniosek o sanatorium?

Witam. Czyim obowiązkiem jest wysłać wniosek do sanatorium? Pacjenta czy lekarza? Chodzi mi w szczególności o sytuację, kiedy NFZ odsyła wniosek do przychodni, ponieważ minęło 1,5 roku i wniosek wymaga potwierdzenia i ak...

07-10-2016 10:36

USG oczodołów przed MRI(?!!) - kto ma to zlecić... ? a co z kreatyniną

Pytanie może trochę naiwne ale ostatnio wpadła do mojego gabinetu kobieta którą dawno dawno daaawno temu skierowałem na MRI głowy (albo szyi - nvmd). Wpadła z nieco wygniecioną kartką informacyjną z szacownej pracowni MRI na której napisano dużą czcionką że jeśli dana osoba była narażona na konta...

11-10-2016 23:41

Zaświadczenia zaświadczenia, nie mam czasu leczyć, bo piszę miliony zaświadczeń

Jak radzicie sobie z inwazją rodziców potrzebujących zaświadczeń na każdą okoliczność? Ostatnio w Poradni POZ matka poprosiła mnie o zaświadczenie lekarskie, że dziecko może brać udział w castingu do filmu... Inna - o zaświadczenie, że dziecko z alergią na bmk wymaga indywidualnego żywienia w prz...

10-09-2016 18:22

Zaświadczenie o nipełnosprawności dla MOPS-u

MOPS kieruje mnóstwo pacjentów z drukiem do wypełnienia "zaświadczenie lekarskie wydane dla potrzeb Zespołu ds. Orzekania o stopniu niepełnosprawności"celem sami nie wiedzą czego-ba ich petenci ch...

07-09-2016 10:18

Drugie skierowanie do specjalisty

Witam, niestety nie miałem wiedzy o tym ze Pacjent otrzymal miesiąc wcześniej skierowanie do specjalisty i dziś wy...

02-05-2016 16:17

Czy mogę wypisać skierownie do specjalisty/ szpitala własnemu dziecku

Witam, pracuję na Oddziale Dziecięcym, moje dziecko nigdy nie było w nim hospitalizowane ani nie 'przewinęło 'się przez SOR w moim miejscu prac...

11-07-2016 18:24

Rodzina zastępcza,zaświadczenie do sądu

W POZ. Pacjentka, leczona z powodu depresji, ma dostarczyć do sądu zaświadczenie lekarskie pot...

13-07-2016 19:30

Karty kolonijne do lamusa

Aktualnie obowiązujący wzór karty kolonijnej (od 1997 r. !!!) NIE ZAWIERA wpisu lekarza!!!  (Dz.U. nr 12 poz. 67 z 1997 r) zał. nr 2. Link do rozporządzenia: http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0067...

29-01-2010 20:22

Karta zgonu-przyczyna nieznana. Pilne!

Miałam wczoraj dyżur w POZie. Zgłosiła się synowa zmarłego dzień wcześniej pacjenta z zaświadczeniem od lekarza z PR o zgonie.Pacjenta nie znam, w historii choroby tylko 2 wpisy, w których wpisana jest tylko recepta na maść robioną na świerzb. Synowa podawała,że oprócz tego,że pił (ZZA) na nic si...

10-01-2016 15:52

O zaświadczeniach dla przyszłych wojskowych...

O zaświadczeniach dopuszczających do testów sprawnościowych dla policji, straży już było i wszystko jasne. A dla tych co maja egzaminy wojsku? Czy jest z nimi tak jak z innymi mundurowymi. W rozporządzeniu MON nie znalaz...

27-06-2016 17:28

dopuszczanie do badania okulistycznego przez internistę

Chciałbym zapytać Koleżanki i Kolegów o zdanie, z problemem tym stykałem się dość często pracując w POZ, pacjenci kierowani byli w zasadzie z tylko 2 ośrodków okulistycznych w Warszawie - prośba do internisty o dopuszczenie do badania angiografii fluoresceinowej - a dokładniej o wykluczenie prz...

01-06-2014 16:58

Badanie kierowców

Hejo Przeglądałam różne wątki, ale jakoś nie dopatrzyłam się interesującego mnie aspektu badania kierowców. W związku z tym, że trzeba po kilka razy wpisywać dane kierowcy/kandydata, dodatkowo większość z nich jest zd...

30-06-2016 22:40

Uzdrowsiko/sanatorium a rozedma i tbc

Witam, mam Pacjentke ktora chce pojechac do sanatorium ze wzgledu na chorobe zwyrodnieniowa kregoslupa. W kontrolnym rtg klp - rozedma ze zwlok...

12-06-2016 11:23

Co napisać w zaświadczeniu dla kandydata do szkoły teatralnej?

Wiem, że temat zaświadczeń wystawianych przez lekarza rodzinnego był już poruszany. W przepisach wymienione są szkoły artystyczne - tu chyba można zaliczyć szkołę teatralną? Zaświadczenia dla kandydata na studia w szkoła...

28-05-2016 20:00

Ponowne skierowanie do Lekarza Specjalisty.

Często zdarza się ze pacjenci, skierowane do Poradni Specjalistycznej po zarejestrowaniu-się do Lekarza Specjalisty zostawiają skierowanie w rejestracji Poradni i po jakimś czasie wracają do Rodzinnego z prośba o wyst...

31-05-2016 09:26

Zaswiadczenie o zakonczenu leczenia

Witam, zglosil sie do mnie Pacjent ktory przebywa na zwolnieniu lekarskim przedluzanym od ok 2 msc wystawionymn przez ortopede. Aktualne zwolnienie konczy sie we wtorek. Pacjent chce ode mnie zasiwadczenie o zakonczeniu ...

19-05-2016 16:20

Kto wystawia orzeczenie lekarskie z badania przeprowadzonego do celów sanitarno-epidemiologicznych?

Zgłosiła się dziś kobieta, studentka pielęgniarstwa, zmieniająca uczelnię z prośbą o wypełnienie orzeczenia lekarskiego - pytanie jak w tytule? Czyje to kompetencje: lekarza POZ czy lekarza medycyny pracy? czy to jest płat...

19-05-2016 19:12

Lekarz rodzinny a medycyna pracy

Jak to w koncu jest? Czy jako lekarz POZ mam obowiazek/mam prawo do wystawiania dokumentow typu- zdolnosc do pracy, zdolnosc do kontynuowania nauki, do braku p/wskazan do podjecia studiow. Pytam...

13-05-2016 23:15

P/wsk do naturalnych surowcow leczniczych

Witam, mam w POZ Pacjenta po zawale serca kilka lat temu i ze stentem. Chce pojechac do sana...

13-05-2016 20:43

Leczenie własnej rodziny bez działalności godpodarczej

Pracuję tylko w szpitalu, nie mam działalności gospodarczej. Czy mogę leczyć własna rodzinę, np. dzieci - wystawiać im zaświadczenia lekarskie, zwolnienia lekarskie, s...

10-05-2016 20:47

Zaświadczenie o przeciwwskazaniach do stosowania pasów

Dziś jeden z moich pacjentów zwrócił się do mnie z prośbą o wystawienie ww. zaświadczenia. Pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją i szczerze mówiąc to nie wiem czy w ogóle mogę takie zaświadczenie wystawić. Czy są w zak...

12-04-2016 21:24

OCENA RTG

Pacjentka zgłosiła się w celu wydania przeze mnie zaświadczenia do...

15-04-2016 16:00

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej