Bezpłatny webinar

Pacjent kardiologiczny z pogorszeniem wzroku

08/04/2021 czwartek19:0090 minut
Zobacz webinar

kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Wydziału Lekarskiego WUM oraz dyrektor w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym. Od czerwca 2019 r. piastuje stanowisko Prezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Odznaczony Brązowym oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Zainteresowania badawcze prof. Jacka Szaflika dotyczą m.in. chirurgii przedniego odcinka oka, zaćmy, jaskry, schorzeń rogówki i powierzchni oka, genetycznego podłoża chorób oczu oraz transplantologii. W pracach badawczych zajmował się m.in. zagadnieniami: dystrofii Fuchsa, stożka rogówki, jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej.

specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu trudnego w leczeniu i opornego nadciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych, guzów nadnerczy, a także w diagnostyce i leczeniu wtórnych postaci nadciśnienia tętniczego, w szczególności pierwotnego hiperaldosteronizmu i guza chromochłonnego. Uczestniczył i uczestniczy w szeregu projektów naukowych i klinicznych związanych z opornym nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym czy pierwotnym hiperaldosteronizmem – w tym dotyczących nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych tych postaci nadciśnienia tętniczego. Uzyskał tytuł Clinical Hypertension Specialist przyznawany przez European Society of Hypertension.

 

prof. NIKard. jest związany z Kliniką Nadciśnienia Tętniczego w Narodowym Instytutu Kardiologii, w IK kieruje Samodzielną Poradnią Lipidową. W 2020 r. objął funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego w kadencji 2020-2022. W minionym roku otrzymał nagrodę dla „Najwybitniejszych Młodych Lipidologów” Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Uczestniczył w przygotowaniu wytycznych postępowania w zaburzeniach lipidowych Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego jako delegat Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Brał udział w przygotowaniu monografii „Od oceny ryzyka sercowo-naczyniowego do optymalnej terapii”.

Cykl "Naczynia połączone w kardiologii – od objawu do rozpoznania" 

Pacjent kardiologiczny z pogorszeniem wzroku

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnego zapisu webinaru prof. Jacka P. Szaflika, prof. Aleksandra Prejbisza i prof. Piotra Dobrowolskiego! Zapis zawiera również odpowiedzi ekspertów na pytania lekarzy Konsylium24.pl.

Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych webinarach z cyklu "Naczynia połączone w kardiologii – od objawu do rozpoznania" oraz innych aktywnościach Kompendium24.pl!