Petycja ws. pytań z egzaminów LEK, L-DEK i PES do Ministra Zdrowia

W dniu 13 marca 2013 roku została złożona petycja do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza z podpisami ponad 10,000 lekarzy i studentów medycyny.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół Konsylium24.pl

Treść złożonej petycji:

Sz.P. Minister Zdrowia
dr Bartosz Arłukowicz

Szanowny Panie Ministrze,
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o poparcie naszych starań w sprawie ujawniania treści wszystkich zadań z przeprowadzanych Lekarskich Egzaminów Końcowych (LEK i L-DEK) oraz Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych (PES).

Publikowanie zadań z egzaminów daje możliwość lekarzom, którzy zdawali egzamin, wychwycenie i zrozumienie błędów jakie popełnili w trakcie egzaminu. Pozwala na dodatkową analizę zagadnień, które sprawiły zdającemu trudności, a przez to jeszcze poprawę jakości specjalistycznej opieki nad pacjentami. Analiza zadań z poprzednich sesji umożliwia również zwrócenie uwagi na kwestie, z którymi specjalista powinien priorytetowo się zaznajomić.

W Polsce i na świecie, powszechną praktyką jest publikacja zadań z egzaminów ogólnokrajowych (np. egzaminy gimnazjalne, maturalne). Przez ostatnich kilka lat były publikowane zadania z egzaminów LEP i L-DEP, co dla wielu lekarzy stanowiło dodatkową możliwość poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy. Z tym większym zdumieniem przyjęliśmy wiadomość, że od wiosennej sesji w 2013 roku zadania z egzaminów LEK i L-DEK nie będą publikowane.

Bardzo prosimy o wydanie odpowiedniego rozporządzenia, które umożliwi nam - lekarzom, korzystanie z tej ważnej możliwości kształcenia podyplomowego.

Z poważaniem,
Polscy Lekarze i Lekarze Dentyści

Petycję podpisało 4432 lekarzy.

Petycję podpisało 6013 studentów medycyny.

Lista studentów, którzy poparli petycję do Pana Ministra Zdrowia dr Bartosza Arłukowicza w sprawie ujawnienia pytań z egzaminów

Uczelnia Liczba podpisów
UMB Białystok 415
CM UMK Bydgoszcz 347
GUMed Gdańsk 535
UJ CM Kraków 469
UML Lublin 631
UM Łódź i dawny WAM 739
UWM Olsztyn 49
UMP Poznań 471
PUM Szczecin 357
SUM Śląsk 725
WUM Warszawa 69
UMW Wrocław 473
uczelnia zagraniczna 107

Zamknij

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityka prywatności