NIe dla 50% obowiązkowej podwyżki składek w Izbach Lekarskich

Treść petycji:

Sz.Pan Prezes NRL
dr n.med. Maciej Hamankiewicz

Szanowny Panie Prezesie,
W związku z uchwałą Naczelnej Rady Lekarskiej z 5 września 2014 roku podnoszącą obowiązkową składkę członkowską lekarzy o 50% (z 480 zł do 720 zł rocznie) zwracamy się z prośbą o pilną odpowiedź na następujące pytania:

  1. Jakie powody stoją za podniesieniem składki właśnie o 50%, wbrew sytuacji ekonomicznej kraju, dwukrotnie powyżej wskaźników inflacji i dużo powyżej wzrostu PKB od ostatniej (w 2008 roku) podwyżki składek? Warto przy tym zaznaczyć, że np. wynagrodzenie lekarzy rezydentów w Polsce w tym czasie nie wzrosło nawet o 1 zł.
  2. Jaki jest plan spożytkowania przez Izby Lekarskie dodatkowych 50% środków finansowych otrzymanych z podwyższonych składek w 2015 r.?
  3. Kto jest inicjatorem tej horrendalnej podwyżki składki członkowskiej dla lekarzy?
  4. Wobec wszystkich powyższych wątpliwości, czy nie można zrezygnować z finansowania pewnych działań, tak by możliwe było utrzymanie Izby Lekarskiej z dotychczasowych składek?

Z niecierpliwością oczekujemy na Pana merytoryczną odpowiedź.

Niżej podpisani:
[Imiona, nazwiska i nr prawa wykonywania zawodu lekarzy, którzy poparli petycję zostaną przekazane wyłącznie do Prezesa Naczelnej Izby Lekarakiej. Żadne inne dane (w tym login z Konsylium24) nie będą nigdzie ujawnione.]

Już 15068 lekarzy poparło.

Zamknij

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityka prywatności