Rejestracja w Konsylium24 jest bezpłatna. Zarejestruj się już teraz i korzystaj z wiedzy i doświadczenia innych lekarzy. Będąc razem każdy z nas osiągnie więcej.

Zarejestruj2

Napisali o nas

Co sądzą polscy lekarze w sprawie aborcji? My już wiemy dzięki sondażowi przeprowadzonemu przez największy portal medyczny Konsylium24.pl. Okazuje się, że niemal połowa, bo 49 proc. polskich lekarzy uważa, że nie należy zmieniać obecnej ustawy aborcyjnej, 34 proc. jest za pewnym złagodzeniem przepisów, tylko 12 proc. za ich zaostrzeniem, a 5 proc. nie ma zdania.
Śmierć lekarki-anestezjologa po czwartej dobie nieprzerwanego dyżuru wstrząsnęła środowiskiem lekarskim oraz opinią publiczną w Polsce. Czy polscy lekarze rzeczywiście są aż tak ekstremalnie zapracowani? Konsylium24 przeprowadziło w tej sprawie ankietę.
Lekarze skupieni w portalu Konsylium24.pl mają poważne obawy związane z wchodzącymi do zawodu kolejnymi rocznikami młodych lekarzy. Zdaniem 80 proc. zapytanych poważnym błędem było zlikwidowanie stażu podyplomowego.
Wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal społecznościowy Konsylium24.pl dowodzą, że aż 80% lekarzy obawia się likwidacji stażu i negatywnie ocenia pomysł Ministerstwa Zdrowia. Sondaż został przeprowadzony na losowo dobranej grupie 673 lekarzy z terenu całej Polski, reprezentujących wszystkie specjalizacje, także dentystyczne.
Z sondy, jak lekarze przyjmują wybór Radziwiłła na ministra zdrowia, przeprowadzonej na medycznym portalu konsylium24.pl wśród specjalistów w całym kraju, wcale to bowiem nie wynika. 33 proc. uznaje, że to dobra wiadomość dla lekarzy, a 32 proc., że wręcz odwrotnie. Najwięcej, bo cała reszta, nie ma w tej sprawie zdania i wybiera odpowiedź „trudno powiedzieć”.
33% lekarzy uważa, że wybór Konstantego Radziwiłła na Ministra Zdrowia to dobra wiadomość dla lekarzy, ale tylko 18% myśli, że dr Radziwiłł poprawi sytuację w polskiej ochronie zdrowia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez serwis dla lekarzy www.konsylium24.pl.
Sondaż: Co 3 lekarz uważa, że wybór Konstantego Radziwiłła na ministra zdrowia to dobra wiadomość. Przeczytaj, sondaż przeprowadzony przez największy społecznościowy serwis dla lekarzy www.konsylium24.pl.
Takie zamieszanie nie dziwi Michała Feldmana, założyciela Konsylium24, społecznościowego portalu dla lekarzy. - Wychodzi niedoskonałość systemu rekrutacji. Maturzyści mogą złożyć dokumenty na tyle uczelni, ile chcą. W przypadku medycyny często składają na wszystkie, bo konkurencja jest tu ogromna. Gdy dostaną się na kilka uczelni, nie mogą się zdecydować, gdzie chcą studiować - wyjaśnia
9% lekarzy w Polsce doświadczyło w ciągu ostatniego roku agresji ze strony pacjentów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal internetowy dla lekarzy www.konsylium24.pl.
Z sondażu przeprowadzonego przez portal Konsylium24.pl wynika, że pomimo nasilonej medialnej dyskusji związanej z działaniami ruchów antyszczepionkowych, 82 proc. lekarzy bez wahania zaszczepiłoby swoje dziecko szczepionką MMR (przeciwko odrze, śwince i różyczce).

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij