Bezpłatny webinar

Tachykardia zatokowa u chorego po COVID-19 – czy i jak możemy zapobiegać LONG COVID?

06/09/2021 poniedziałek18:3060 minut
Zobacz webinar

lekarz, kardiolog. Adiunkt w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od wielu lat wykładowca w Asocjacji Zaburzeń Rytmu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EHRA ESC). Pomysłodawca i koordynator pierwszego w Polsce rejestru STOP-COVID – kompleksowej oceny dolegliwości i powikłań po COVID-19. 

Tachykardia zatokowa u chorego po COVID-19 – czy i jak możemy zapobiegać LONG COVID?

 

Większość (ponad 90%) chorych z COVID-19 nie wymaga hospitalizacji. To bardzo różnorodna grupa kliniczna ze zróżnicowanym przebiegiem infekcji wywołanej SARS-CoV-2 – od bezobjawowych chorych do ciężkiego przebiegu z niewydolnością oddechową. Niewiele wiadomo o konsekwencjach przechorowania COVID-19 w tej grupie chorych. Prowadzony od ponad roku Rejestr STOP-COVID wykazał, że nawet "domowy" przebieg może prowadzić do istotnych powikłań, a bardzo wielu chorych – pomimo lekkiego przebiegu – odczuwa dolegliwości tzw. LONG COVID. Dominującymi objawami są zespół przewlekłego zmęczenia oraz "mgła mózgowa". Czy i jak można im zapobiegać? Jak diagnozować? Jak leczyć?

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnego zapisu webinaru dr. n. med. Michała Chudzika! Zapis spotkania zawiera również odpowiedzi Prelegenta na pytania lekarzy Konsylium24.pl. 

Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych aktywnościach Kompendium24!