Konsylium24 tworzymy my – środowisko polskich lekarzy. Nikt inny nie ma tutaj wstępu. Dbajmy razem o to, aby Serwis był miejscem przyjaznym dla wszystkich medyków, niezależnie od ich wieku, doświadczenia i pozycji zawodowej. Żeby wszyscy z przyjemnością śledzili toczące się w Serwisie dyskusje i chętnie się w nie włączali. Aby nikt z nas nie bał się czegoś napisać w obawie przed złośliwymi komentarzami na granicy hejtu i trollingu. Poniżej zebraliśmy kilka zasad regulujących funkcjonowanie naszego serwisu, których przestrzeganie, mamy nadzieję, pomoże tworzyć właśnie takie miejsce.

1. PRZYPISYWANIE POSTÓW DO DZIAŁÓW / FORÓW

Przypisywanie postów do Działów / Forów ma za zadanie stworzenie przejrzystego i czytelnego katalogu dyskusji w Konsylium24. Administrator ma prawo przenieść post do Działu / Forum zgodnego z treścią postu. Nie wpływa to w żaden sposób na prezentację postu ani na jego zawartość.

2. WYSZARZENIE WYPOWIEDZI

Komentarz, który innym użytkownikom wydaje się, że łamie regulamin lub zasady działania Konsylium24 po kliknięciu przez 3 różnych użytkowników lub administratora Konsylium24 może zostać "wyszarzony". Oznacza to, że będzie widoczny tylko po wybraniu przez użytkownika specjalnej funkcji (każdy użytkownik może sobie w Mój Profil ustawić stałe wyświetlanie "ukrytych" komentarzy).

3. USUWANIE WYPOWIEDZI

W Konsylium24 usunięte mogą być tylko wypowiedzi łamiące Regulamin, w szczególności zawierające sformułowanie wyjątkowo wulgarne, treści obrazujące lub propagujące przemoc, nienawiść, dyskryminację (rasową, kulturową, etniczną, religijną), treści naruszające ustawę o ochronie danych osobowych, treści naruszające dobra osobiste lub obrażające godność innych osób, treści naruszające prawa autorskie osób trzecich. W miejscu usuniętego komentarza pojawia się informacja "komentarz usunięty za złamanie Regulaminu". W miejscu usuniętego wraz z komentarzami postu pojawia się informacja "post usunięty za złamanie Regulaminu". W innym wypadkach ani komentarze ani posty nie są usuwane.

4. KARY

Administrator może nałożyć na użytkownika Konsylium24 następujące kary:

Po nałożeniu blokady użytkownik jest informowany drogą mailową za co i na jaki okres otrzymał blokadę. Po okresie obowiązywania kary blokada jest zdejmowana automatycznie.

5. TROLLING

Konsylium24 jest miejscem, gdzie wszyscy lekarze powinni czuć się dobrze i komfortowo. Osoby trollujące mogą mieć zablokowany dostęp do serwisu czasowo lub bezterminowo. Wg Wikipedii: "Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie."

6. WERYFIKACJA

Jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że dany użytkownik nie jest lekarzem, administrator Konsylium24 może zablokować to konto i zażądać skanu dokumentów potwierdzających, że dana osoba jest lekarzem, za którego się podaje. Po nadesłaniu odpowiednich skanów, w ciągu 24 godzin roboczych dane konto zostanie odblokowane. Do tego czasu dla danego konta nie istnieje możliwość logowania się do Konsylium24.

7. DOBRE RADY ZNALEZIONE W SIECI

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej