Grypa

Jedna z najpowszechniejszych infekcji, która nieleczona może skończyć się tragicznie. Jak rozpoznawać, z czym różnicować, jakie są aktualne wytyczne postępowania i dostępne leki? Jakie zalecenia należy przekazać pacjentowi?

Czym różni się grypa powodowana wirusem pandemicznym AH1N1/2009 od wcześniejszych sezonowych zachorowań?

2013-02-26 o godzinie 23:08:39

po długich konsultacjach z prawnikami postanowiłem opowiedzieć więcej http://wi...

Grypa, Anestezjologia i intensywna terapia, Epidemiologia, Choroby wewnętrzne, Choroby zakaźne | komentarzy: 16

ECMO pomogło wygrać z wirusem grypy

2013-02-23 o godzinie 21:59:00

- Poszłam z synkiem na szczepienie, pokazałam lekarzowi krostki na ciele dziecka, wyglądały one na ospę - wspomina Adela Ptak. - Lekarz mnie uspokoił, że trzymiesięczne dziecko nie może mieć ospy. ...

Grypa, Anestezjologia i intensywna terapia, Pediatria | komentarzy: 0

Hamankiewicz: Szczepionki powinien kupić minister

2013-02-17 o godzinie 21:57:00

Eksperci zauważają, że w tym roku mamy tak dużo przypadków zachorowań na grypę, że możemy mówić o epidemii....

Grypa | komentarzy: 3

Wirusolog: Grypa może być bardzo niebezpieczna

2013-02-11 o godzinie 07:55:00

W kwestii wiedzy o szczepionce przeciw grypie nie mam sobie równego w tym kraju. Wie pani, dlaczego tak namawiam Polaków, by się szczepili? Wystarczy najmniejsza zmian...

Grypa, Choroby zakaźne | komentarzy: 1

Sanepid: czekamy na próbki. Lekarze: sami dowozić nie będziemy

2013-01-31 o godzinie 18:43:00

- Jeżeli nadzór nad grypą ma zależeć od dobrej czy złej woli lekarzy rodzinnych, to ja gratuluję - oburza się Joanna Zabielska-Cieciuch. Jest lekarzem rodzinnym i nie jest w stanie zrozum...

Grypa, Choroby zakaźne, Epidemiologia | komentarzy: 3

Grypa - jak ważne jest wczesne leczenie w grupach ryzyka

2013-01-19 o godzinie 09:49:01

W poście http://konsylium24.pl/problemy-kliniczne/post/54595 przedstawiłem problemy z wczesnym leczeniem p /wirusowym grypy. Wielu kolegów miało wątpliwości co do takiego postępowania. W dniu wczorajszym serwis MEDSCAPE opublikował alert dotyczący tego problemu Zachęcam do zapo...

Grypa | komentarzy: 5

Grypa

2013-01-16 o godzinie 20:15:19

Jak sytuacja w POZ? Obserwujecie więcej grypy cz infekc...

Grypa, Choroby wewnętrzne, Choroby zakaźne, Medycyna rodzinna, Pediatria | komentarzy: 43

Wielkopolskie: Testy się skończyły. Badań nie będzie

2013-01-11 o godzinie 19:51:00

- Wysłaliśmy próbki do badania, zadzwoniliśmy nazajutrz i usłyszeliśmy: "Testy się skończyły. Badań nie będzie" - opowiadają lekarze z szpitala w Gnieźnie, którzy chcieli potwie...

Grypa | komentarzy: 2

Grypa: Czy szczepienie jeszcze ma sens?

2013-01-11 o godzinie 19:50:00

"Glos Koszaliński": Chorych na grypę i infekcje grypopodobne przybywa. Ci, których grypa do tej pory omijała, zaczynają zastanawiać się...

Grypa | komentarzy: 2

Grypa: Lekarze mają obowiązek raportować co 7 dni

2013-01-10 o godzinie 23:20:00

Lekarze mają ustawowy obowiązek co tydzień raportować przypadki rozpoznania grypy i zakażeń grypopodobnych. Ponadto funkcjonuje system weryfikacji, aby s...

Grypa | komentarzy: 7

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij