Leczenie przeciwzakrzepowe

Konsylium24.pl to największy w Polsce lekarski serwis społecznościowy. Każdego dnia ponad 64000 zarejestrowanych lekarzy pomaga sobie nawzajem rozwiązywać trudne problemy kliniczne. W serwisie toczą się również żywe dyskusje etyczne i światopoglądowe związane z wykonywaniem zawodu lekarza.

krwiomocz po areplex i polopirynie

2014-01-24 o godzinie 14:59:41

prosze o rade,zazywam areplex i polopiryne pojawil sie krwio...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Kardiologia, R31 krwiomocz, nie określony, Z92.1 w wywiadzie długotrwałe (obecne) stosowanie antykoagulantów | komentarzy: 7

podwójna terapia przeciwpłytkowa

2013-09-25 o godzinie 20:01:39

40-letnia kobieta. W 28 rż udar niedokrwienny z niedowładem połowiczym. Wszystkie badania i konsultacje zrobine- reumatolog, hematolog, kardiolog. Jedyne co znaleziono to PFO- załatano Amplatzem w 2008r. Pacjentka bez innych chorób przewlekłych. W ba...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Kardiologia, Z86.6 w wywiadzie choroby układu nerwowego i narządów zmysłów, Z92.1 w wywiadzie długotrwałe (obecne) stosowanie antykoagulantów | komentarzy: 5

Leczenie ŻChZZ

2013-09-22 o godzinie 18:47:32

Mam pytanie, banalne chyba, ale już sama nie wiem, czy dobrze myślę. Dzwoniła do mnie córka pacjenta, który przez miesiąc "dostawał zastrzyki w brzuch z powodu obrzęku nogi". Lekarz kazał mu na ten czas odstawić Warfin, który przyjmuje właśnie chyba jako ...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Choroby wewnętrzne, Medycyna rodzinna, I80 zapalenie żył i zakrzepowe zapalenie żył | komentarzy: 2

profilaktyka zakrzepicy żylnej

2013-09-20 o godzinie 09:46:02

Czy stosowanie Vessel Duo F jest skuteczne w profilaktyce zakrzepicy żylnej,jak długo lek stosować ,czy kontrolować układ krzepnięcia.A może zastąpić go np.Xarelto lub Pradaxą-czy nie występuje...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Chirurgia naczyniowa, Choroby wewnętrzne, I80 zapalenie żył i zakrzepowe zapalenie żył | komentarzy: 3

kontrola lezcenia przeciwzakrzepowego

2013-09-17 o godzinie 11:15:56

czy należy kontrolować INR i ja...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Medycyna rodzinna, Z92.1 w wywiadzie długotrwałe (obecne) stosowanie antykoagulantów | komentarzy: 5

opatrunek gipsowy - jak stosowac clexane i acenokumarol

2013-09-16 o godzinie 20:39:43

Witam Mam pytanie odnośnie nastepujacej sytuacji klinicznej: do gabinetu ortopedycznej izby przyjec przychodzi kobieta , 60 lat. Boli ja noga, w RTG złamanie III i IV kosci sródstopia bez porzemiszczenia. Zakladma Pacjentce opatrunke gipsowy, chce przepisac clexane , a ona mowi iz ma kario...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Ortopedia i traumatologia narządu ruchu, Kardiologia, Z92.1 w wywiadzie długotrwałe (obecne) stosowanie antykoagulantów | komentarzy: 7

Przewlekłe zmiany zakrzepowe w żyle odpiszczelowej na podudziu.

2013-09-16 o godzinie 17:13:50

Pacjent lat 82 w wywiadzie choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, łagodny przerost gruczołu krokowego. Od około 3 tyg leczony z powodu zapalenia żył powierzchownych kończyny dolnej lewej. W leczeniu zastosowano 10 amp. fraxiparyny s.c w dawce 0,6 , lioton 1000, DIH. W dniu dzisiejszy...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Chirurgia naczyniowa, I Choroby układu krążenia, I80 zapalenie żył i zakrzepowe zapalenie żył | komentarzy: 1

Profilaktyka p/zakrzepowa u pacjentów hemodializowanych.

2013-08-29 o godzinie 10:21:28

Dzień dobry. Prosłbym o wyrażenie opini na nastepujący temat : czy wszyscy pacjenci hemodializowani...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Nefrologia, N18 przewlekła niewydolność nerek, Z49 opieka obejmująca dializy | komentarzy: 4

xarelto/zatorowość płucna/nowotwór

2013-08-28 o godzinie 15:22:33

Witam:) Mam ważną dla mnie osobiście znajomą 53 lata,rok temu wykryty rak sutka,leczony częściową kwadrantektomią,przyjmującą tamoxifen,dotychczas w dobrym stanie klinicznym. Przed kilkoma dniami ból nogi,nienasilona duszność,utrata przytomności. W angioTK zator typu jeź...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Choroby wewnętrzne, Onkologia kliniczna, Kardiologia, C50 nowotwór złośliwy sutka, I26 zator płucny | komentarzy: 11

VKA? NOA? a może bez leczenia ? Co zastosować w przypadku AF napadowego gdy w historii 3x TIA i przedawkowanie acenokumarolu..

2013-08-26 o godzinie 21:02:10

Witajcie ! zwracam sie do Was z następującym problemem: pacjentka 74 letnia, od wielu lat napadowe AF, w wywiadzie 3 epizody TIA - w tym ostatni miesiąc temu. W TK (2008) symetryczne ubytki korowe, zmiana hipodensyjna. W 2011 hospitalizacja z powodu masywnego krwiaka gardla i krtani (INR 17,1) ...

Leczenie przeciwzakrzepowe, Neurologia, Kardiologia, I48 migotanie i trzepotanie przedsionków, Z92.1 w wywiadzie długotrwałe (obecne) stosowanie antykoagulantów | komentarzy: 13

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij