Lekarze POZ

Sytuacje, z którymi na co dzień spotyka się lekarz pracujący w przychodni/ gabinecie podstawowej opieki zdrowotnej. Forum obejmuje również zagadnienia dotyczące nocnej i świątecznej opieki lekarskiej.

Zbieranie deklaracji z POZ - Lista aktywna

2018-05-20 o godzinie 22:20:12

Ile godzin codziennie trzeba pracowac w danej przychodni w POZ, aby moc zbierac deklaracje i tworzyc liste aktywna? Oczywiscie o ile inne wymogi sa...

Lekarze POZ, Choroby wewnętrzne, Medycyna rodzinna | komentarzy: 2

Recepty S i lista aktywna w POZ

2018-05-20 o godzinie 01:35:43

Resepty S i lista aktywna. Jestem od niedawna specjalista chorob wewnetrznych. Bede pracowac w POZ na etacie. Moge juz teraz pisac recepty S i zbierac deklaracje na siebie Wg nowych regul do 2024roku? Nie mam ...

Lekarze POZ, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 2

Ustawa o POZ - przepisy przejściowe

2018-05-19 o godzinie 23:21:18

W ustawie o POZ jest art. 33: 1. Do dnia 31 grudnia 2024 r. świadczeniobiorca, dokonując wyboru, może wybrać lekarza POZ, pielęgniarkę POZ...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 0

Nowy wymiar bełkotu - czy nie można po ludzku?

2018-05-18 o godzinie 19:41:54

W załączniku wynik pacjenta. Kilku zapytanych lekarzy po zasłonięciu słów aorta i tętnic szyjnych nie potrafiło wskazać części ciał...

Lekarze POZ | komentarzy: 8

Zbieranie deklaracji w POZ.

2018-05-17 o godzinie 00:57:58

Z tego co przeczytałem na tym forum wynika, że warunkiem zbierania deklaracji jest nie tylko odpowiednia specjalizacja lub bycie w trakcie odpowiedniej specjalizacji ale też dostępność to znaczy praca 5 dni w tygodniu. Pracuję 3 dni w tygodniu w POZ gdzie chcę zacząć specjalizację i gdzie jestem...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 12

Lekarz bez specjalizacji, nie będący w trakcie żadnego kursu specjalizacyjnego - czy może normalnie pracować w POZ?

2018-05-17 o godzinie 00:36:58

Jestem lekarzem po stażu, jeszcze nie zacząłem specjalizacji z medycyny rodzinnej. Nie mam też żadnej innej specjalizacji. W takim razie w świetle ustawy z października 2017 o POZ nie jestem "lekarzem POZ". Jednocześnie w rozporządzeniach prezesa NFZ wszystko...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 15

Z pamiętnika LR

2018-05-16 o godzinie 17:33:08

Pacjentka 35+ -Co sprowadza? -Mam zatoki. Tu mnie boli. Pacjentka wskazuje na okolice lewej zatoki szczekowej. -Od dawna boli? -Od dwóch miesiecy. -?? -Dwa lata temu miałam zabieg na zatoki. Miałam cyste i zwapnienie. -Czy ma Pani karte z leczenia szpitalnego? -Na pewno tu zostawia...

Lekarze POZ | komentarzy: 70

Disulfiram w poz

2018-05-16 o godzinie 00:23:53

Disulfiram - kto ma wypisac pacjentowi? Psychiatra? Lekarz w Poz? Pacjent ma wizyte prywatna ...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 24

Granica wieku dla Encepur K a Encepur Adults

2018-05-15 o godzinie 16:56:33

W CHPL: Encepur K - u dzieci od 1 do 11 roku życia włącznie; u osób w wieku 12 lat i starszych stosu...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna, Pediatria | komentarzy: 2

Jeleniogórskiej pediatrii już nie grozi zamknięcie :-)

2018-05-10 o godzinie 14:43:18

W lokalnych mediach ostatnio ukazała się informacja iż szpital jeleniogórski będzie musiał zamknąć jedyny w okolicy oddział pediatryczny z powodu braku lekarzy. jeszcze do nie dawna było ich 9 a teraz zostało 4 , i nie są w stanie obsadzić grafi...

Lekarze POZ | komentarzy: 1

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij