Lekarze POZ

Sytuacje, z którymi na co dzień spotyka się lekarz pracujący w przychodni/ gabinecie podstawowej opieki zdrowotnej. Forum obejmuje również zagadnienia dotyczące nocnej i świątecznej opieki lekarskiej.

komu przysługuje dofinansowanie z NFZ na materac p/odleżynowy

2017-07-20 o godzinie 19:34:53

j...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 1

grillowanie lekarza przez dyspozytorkę PR

2017-07-20 o godzinie 11:15:46

Jest leczenie ambulatoryjne i jest leczenie szpitalne.każdy z nas zapewne był sytuacji kiedy przywieżli Wam pacjenta do przychodni-gabinetu i nie jesteśmy w stanie mu pomóc trzeba wezwać PR celem dalszego leczenia w szpitalu-obserwacji na SORze. i tu właśnie zaczyna się moja historia. wnieśli mi ...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 14

Pacjenci bez PESELa

2017-07-19 o godzinie 21:59:21

Jest coraz więcej obcokrajowców (głównie Ukraińców), którzy legalnie pracują w Polsce. Pracodawca płaci za nich ZUS. Mają rodziny i rodzą im się dzieci. Mają prawo do świadczeń i teoretycznie mogą zapisać się do lekarza POZ. Do tej pory nie udało mi się takiego pacjenta skutecznie umieścić na moj...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 4

Zabiegi fizjoterapeutyczne zlecone przez lekarza rodzinnego

2017-07-15 o godzinie 19:53:21

Witam serdecznie. Od kilku dni nachodzi mnie pacjentka z rodzaju tych "bo mi sie", abym ponowił jej zabiegi fizjoterapeutyczne zlecone przez lekarza rehabilitanta, które 2 tygodnie temu zakończyła. Wiem , że można wypisać do 5 zabiegów powtarzanych po 10 razy jeśli nie dotyczą chorób związanych z...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 4

Podręcznik psychiatrii dla POZ

2017-07-03 o godzinie 14:21:51

Dzień dobry! Proszę o polecenie dobrego i przede...

Godziny pracy POZ

2017-06-29 o godzinie 10:50:24

Czy słyszał ktoś może o pomyśle, żeby POZ pracowały od 2018 do 22.00 w związku z li...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 12

POZ PLUS- preselekcja

2017-06-28 o godzinie 06:39:40

Wypełniłem ankietę,zgodnie ...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 60

Zdjęcie rtg płuc

2017-06-25 o godzinie 15:30:09

W zdjęciu rtg płuc opisywana jest wysoko ustawiona kopuła przepony po stronie prawej .W usg j. ...

Uprawnienia do badań profilaktycznych

2017-06-22 o godzinie 11:42:13

W trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej otrzymuje się uprawnienia do badań profilaktycznych pracowników bez czynników szkodliwych. Jak się okazuje nie ma stanowisk pracy bez szkodliwosci. Po co więc wydawać uprawnienia do niczego? Kontrole są szczegółowe i restrykcyjne. Przy czym nie ma wyk...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 5

Złudzenie

2017-06-16 o godzinie 00:19:04

Ostatnio coraz częściej przychodzą do mnie pacjenci z prośbą o wypisanie leku,które "przemiły pan magister"wydał im bez recepty,poprosił tylko by ją donieść od rodzinnego...Ręce mi opadły jak jednego dnia pojawiły się 2 pacjentki,ustawione na ...

Lekarze POZ | komentarzy: 8

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij