Lekarze POZ

Sytuacje, z którymi na co dzień spotyka się lekarz pracujący w przychodni/ gabinecie podstawowej opieki zdrowotnej. Forum obejmuje również zagadnienia dotyczące nocnej i świątecznej opieki lekarskiej.

ZUS ZLA - wstecz

2017-11-16 o godzinie 22:09:24

Czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem, kiedy pacjent leczony przez Was nie chciał zwolnienia pomimo, że na dzień wizyty nie był zdolny do pracy, a po czasie wrócił z prośbą o wystawienie zwolnienia wstecz? w tym konkretnym przypadku pacjent leczył się po wypadku - upadek z wysokości- złamanie ...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 5

zwolnienie z WF na cały rok szkolny

2017-11-16 o godzinie 16:27:59

Drodzy Koledzy i Koleżanki! Zgłosila się do mnie otyła nastolatka z prośba o wniosku do dyrektora szkoły, ktory zwalniałby ja z obowiązku uczestniczenia w zajęciach z wychowania fizycznego. Z relacji nastolatki wynika, że maja wf ła...

Lekarze POZ, Pediatria | komentarzy: 10

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556/katalog/12466357#12466357

2017-11-15 o godzinie 09:31:36

Co my lekarze na to, żę Xiażę i Inspektor Posobkiewicz urodzili procedowany już w sejmie projekt ustawy o chorobach zakaźnych? Z tytułu zupełnie ok, no bo choroby zakaźne mogą być niebezpieczne, ale jeśli szczepienie stanie się przymusowe dal każdego obywatela pod groźbą grzywny do 50 tyś. lub d...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 2

zaświadczenie od lek med pracy

2017-11-13 o godzinie 13:46:54

jakie badania nalezy wykonać na stanowisko lekarz w przychodni ...

Lekarze POZ, Medycyna pracy | komentarzy: 7

Lekarz POZ

2017-11-12 o godzinie 19:01:26

Witam, chciałem zapytać bardziej doświadczonych w systemie kolegów i koleżanek, jak rozumieć aktualne zmiany w ustawie POZ dotyczących definicji "lekarza POZ": "Zgodnie z ustawą docelowo lekarzem POZ będzie specjalista w dziedzinie medycyny rodzinnej (lub lekarz w trakcie specjalizacji) oraz ...

Lekarze POZ, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 4

Dyslipidemia aterogenna

2017-11-12 o godzinie 14:31:28

Pacjent, lat 42, mężczyzna: Lipidogram ca.: TC 240 TG 450 LDL 150 HDL 42 Zmiana stylu życia nie poprawiła...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna, E78 zaburzenia przemian lipidów i inne lipidemie, E78.4 inne hyperlipidemie | komentarzy: 8

stres migotanie osobiście u mnie

2017-11-11 o godzinie 22:57:05

trzykrotnie musiałem przerwać przyjmowanie pacjentów z powodu napadu migotania przeds. mam 70 lat echo wczoraj bez zarzut...

Lekarze POZ, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 15

Czy może lekarz bez spec. wystawiać recepty na "S"?

2017-11-10 o godzinie 21:14:27

Czy może lekarz po stażu, bez specjal...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 11

WZW typu A w przedszkolu

2017-11-10 o godzinie 13:06:46

[WZW typu A w przedszkolu.] Wczoraj do POZ gdzie pracuję kilka godzin w tygodniu przyszła zaniepokojona mama z 5-letnią córką z kartką, którą otrzymała od pań w przedszkolu: "W przedszkolu zgłoszono przypadek zachorowania dziecka na żółtaczkę WZW typu A. Po konsultacji z Powiatową Stacją Sani...

Lekarze POZ, Medycyna rodzinna | komentarzy: 9

MZ-55 czyli jesienna ofensywa Sanepidu

2017-11-08 o godzinie 07:33:38

Lokalna stacja Sanepid zarzuca nas ostatnio różnymi pismami. Wczoraj - poza nakazem wypełniania autorskiego druku zgłoszenia osób uchylających się od szczepień, zawierającego min. pesele i adresy rodziców - otrzymaliśmy wezwanie do cotygodniowego wysyłania Meldunku M...

Lekarze POZ, Zdrowie publiczne | komentarzy: 5

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij