Van Gogh

Aktualnie w Krakowie https://wystawavangogh.pl/ Natomiast wiem, że jakiś czas temu podobny typ wystawy ( czy też może ten sam) był w War...

13-03-2024 12:44

Ziemia jest kulą

Do. Wszystkich niedowiarkow plaskoziemcow popatrzcie Ziemia jest jednak o...

04-03-2024 20:13

Egipt- przewóz sziszy na prezent

Czy ktoś z Was przewoził z Egiptu szisze z tytoniem i węgielkami ? Po zakupie słyszymy różne zdania na ten temat Mam pytanie do Was co możemy przewieźć do polski w bagażu podręcznym a co w rejestrowanym Już słysz...

12-02-2024 19:43

Polskie reportaże

Co sądzicie o Kapuścińskim , czy Łysiaku, i innych polskich pisarzach wędrujących przez świat, kultury i życie . Nie pytam oczywiście o politykę, SB ,czy partyjność, bo przecież te kilka milionów funkcjonariuszy i kilka m...

01-02-2024 08:32

Islandia w marcu

Planuje w marcu wybrać się ze znajomymi, żeby spełnić mój zamysł i zobaczyć zorzę polarną będąc w Islandii. W związku z tym, że pozostało jeszcze trochę czasu do wyjazdu, a...

01-02-2024 23:21

Wigry- wieś nocleg

Czy ktoś mógłby polecić miejscówę na dwa-trzy noclegi w czerwcu, i żeby nie było za daleko od Kamedulskiego klasztoru. Mile widziane zejście nad jezioro ( jakieś) na miejscu. ...

28-01-2024 19:31

Rzym w 3 dni - co warto a nie warto ?

Wybieram się do Rzymu Mam pytanie co warto a co nie warto tam zobaczyć Może macie konkretne knajpy czy miejsca które dobrze wspominacie ...

14-01-2024 21:18

Iran podróż

Cześć, Szukam chętnych do podróży do Iranu w terminie od 09.06.2020 na 2-3 tygodnie. Moja partnerka niestety ma głowę nabitą propagandą że tam jest niebezpiecznie, a to jest jeden z przyjaźniejszych krajów. Plan: 09.0...

14-02-2020 14:53

mon rêve

ARGENTYNA I BRAZYLIA:...

12-11-2023 22:28

Co zrobić, gdy woda zalewa

Wichury i Morze Północne. Siła wiatru potrafi być tak duża, że wpycha wodę wgłąb lądu. Jeśli jest ujście rzeki do M. Północnego to wiatr potrafi wepchnąć rzeką wodę wstecznie do koryta rzeki. W Holandii jest sprawa dla wody ułatwiona - kraj ten ma znaczny obszar położony poniżej poziomu morza. Ho...

24-12-2023 20:40

Z jakiego kraju ta laleczka i co symbolizuje?

Mały konkurs. Z jakiego kraju pochodzi ta laleczka, po co jest wytwarzana,...

07-12-2023 07:46

Biegówki- wyjazdy zorganizowane, Polska/ Europa

W następnym tygodniu finalizuję zakup własnego sprzętu- nartki, buty i kijki wybrane. Jeszcze tylko ubranko, bo mam takie bardziej do zjazdowych. Ale jest tego trochę na necie, to najmniejszy problem. Do Jakuszyc ...

09-12-2023 15:55

Projekt: JET

RegioJET. ( fotoreportaż przestrzenny) Wyjazd jednodniowy....

19-07-2021 13:33

galicja-hiszpania jakiej nie znacie

zakladam ten watek aby przyblizyc kolezankom i kolegom miejsce gdzie mieszkam-galicje zawsze mnie smieszy gdy rozmowca mowi ze zna hiszpanie-pytam jaka-i okazuje sie ze opinie o hiszpanii wyrobil sobie po wycieczce na wyspy kanaryjskie,baleary lub wybrzeze morza srodziemnego.hiszpania to 1 kraj,...

27-02-2011 13:34

Klaskanie w samolocie

Podróżując wczoraj zwróciłam uwagę, że chyba typowy dla Polaków trend klaskania w samolocie przy lądowaniu odchodzi w niepamięć. O ile pamietam moje pierwsze loty jakieś 5-6 lat temu, na zakończenie cała kabina biła brawo...

15-11-2023 19:38

Polska

Jakie jest Wasze ulubione miejsce w Polsce do którego wracacie? Jesteście te...

11-11-2023 20:39

Kto lubi Jazz, Tatry i ...polskie chamstwo ;-)

Taka powoli aura za oknem...raz piękne słońce, jeszcze złote i czerwone liście na tle zieleni drzew iglastych...a raz ponuro, szaro, wieje i niebo roni łzy. Kto ma kominek to patrzy na ogień i rozgrzewa swe wnętrze psychic...

05-11-2023 12:13

Hiszpania, listopad (Kastylia-LaMancha, Andaluzja, Murcja)

Hej, może ktoś byłby chętny na taką eskapadę :) Planuję objazd Hiszpanii wynajętym samochodem w pierwszych trzech tygodniach listopada. Na razie jest nas dwie. Wyprawę rozpoczynamy 29.10 w Madrycie. Można się również dołączyć w Sewilli lub Maladze. Preferowane raczej Skowronki niż Sowy:) P...

20-09-2023 23:45

Maroko

Hej kto z Was był? Co myślicie o wyjeździe do te...

02-10-2023 23:53

Turcja/ Grecja/Albania/ Chorwacja- objazdówka

Czy ktoś z tutaj obecnych mógłby mi polecić rzetelne biuro organizujące wycieczki do Turcji/Grecji/Albanii/Chorwacji, gdyż dotychczas nie byłam( !!!) w tych krajach, a chcę? Planuję w listopadzie/ grudniu, bo temperatura w granicach 10-15 stopni do dla mnie świat i ludzie. Chciałabym tym r...

22-10-2023 10:32

Już za rok

Bardzo ładne wydarzenie. Jest originalnie pomysłem francuskim i ziarenko zasiano kilka lat temu w Warszawie i wzeszło i przyjęło się. Trwa 3 ...

25-09-2023 17:33

Urlop w listopadzie

Z przyczyn ode mnie niezależnych, mogę sobie pozwolić na urlop w tym roku dopiero w listopadzie. Czy macie może godne polecenia destynacje w tym okresi...

04-10-2023 22:36

Czy ktoś sie wybiera?

Czy ktoś ma w planach: https://wawel....

30-06-2023 20:15

Afera wizowa, Komu Polska pozwoliła wjechać do Europy

"Sprawdziliśmy statystyki dotyczące przyznawania wiz na zasadzie pierwszego pobytu dla obywateli krajów spoza Unii. Polska ma najszerzej otwarte drzwi. W latach 2016-22 Polska wydała wizy (w ramach pierwszego pobytu...

17-09-2023 16:01

Zanzibar

Hej, czy był ktoś z Was na Zazibarze i może polecić jak akt...

23-09-2023 20:37

Syndrom Stendhala + zagadka

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, więc na podsumowanie zadam Wam pytanie, a w zasadzie dwa: 1) czy ktoś z Was doświadczył tytułowego syndromu, jeśli tak to jakie miasto/region było "przyczyną"? https...

16-09-2023 19:29

PiS odbiera wyborcom opozycji siłę głosu. Jak się nie dać. Turystyka wyborcza w pigułce

"Te wybory nie będą też proporcjonalne. Od jesieni ubiegłego roku w szufladzie marszałek Witek leży wniosek PKW do Sejmu o przesunięcie aż 11 mandatów pomiędzy okręgami. Konieczność ta wynika z demografii i migracji ludności z mniejszych do większych ośrodków. Z powodzeniem można przyjąć, że gdyb...

20-09-2023 17:14

Czy ktoś z Was był w Uzbekistanie / Taszkient w październiku?

Pytanie jak w tytule. Jeśli tak, to jak było? Jakie odczucie temperatur? Czy były jeszcze świeże , lokalne owoce na targach? a or...

16-09-2023 14:42

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

A może swoje znacie. Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego ( Bochnia ). Nowy Wiśnicz - m.in. Zamek Lubomirskich, Klasztor Karmelitów zamieniony na więzi...

09-09-2023 21:41

Góry Izerskie- najłatwiejszy początek

Wracam tu, kiedy tylko mogę. Górki niewymagajace, chodzi się po dobrze przygotowanych trasach, z niestety , z roku na rok, gorszym oznakowaniem, czego efektem bywa pomylenie/ nadlozenie drogi. Z racji niepewnej pogody, wczoraj wybrałyśmy wjazd gondolą na Stog Izerski i stamtąd traskę do legend...

29-08-2023 09:05

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej