Problemy etyczne

Lekarz jest odpowiedzialny za życie ludzkie, jednak problem etyczny występuje nawet w tym prostym zdaniu. Dyskusje na tematy kontrowersyjne związane z etyką lekarską i aspektami światopoglądowymi w wykonywania zawodu lekarza.

Opinia psychoterapeuty w sprawie rozwodowej.

2017-08-17 o godzinie 22:37:18

Na co dzień cenię współpracę z psychoteraputami (sam jestem synem jednego), jednak dzisiejsza sytuacja wytrąciła mnie z równowagi. Do poradni zgłosił się pacjent skierowany przez swoją doktor rodzinną z powodu zaburzeń adaptacyjnych - po otrzymaniu pozwu rozwodowego z załączoną opinią psychol...

Problemy etyczne, Psychiatria | komentarzy: 4

Przegląd Lekarski - strona na FB "korzysta" z zasłużonej nazwy na całego

2017-08-11 o godzinie 23:42:58

Tadam! Periodyk lekarski wydawany od 1862 roku- nazwą stronki na FB propagującej odrobaczenie 40% populacji ...z kolejną gwiazdą ziębianopodobnych: doktorem Pietruszewskim sprzedającym cudo...

Problemy etyczne | komentarzy: 0

na rubieży

2017-07-05 o godzinie 19:18:24

Od kilku lat prowadzę w poradni w mieście powiatowym kobietę z, nazwijmy to, Dziwną Bolącą Chorobą. Objawy nie wpisują się w żaden konkretny zespół neurologiczny, trochę z tego, trochę z tamtego. W badaniach też jej wychodzą Dziwne Wyniki, ni przypiął, ni wypiął. Obejrzałam ją już milion razy...

Problemy etyczne | komentarzy: 107

Znieczulica polskich lekarzy, książka

2017-06-13 o godzinie 23:04:25

Wyszła książka. "Mali bogowie o znieczulicy polskich lekarzy" . Jeszcze nie...

Problemy etyczne, Zdrowie publiczne | komentarzy: 5

Etyka na NFZ

2017-06-13 o godzinie 01:38:44

Czemu tak wielu z nas jest w swojej pracy takimi konowałami i kutasami. Kolejny raz musiałem sięgnąć do znajomości aby uratowac kogos z mojej rodziny od zgonu . Olewka , spychologia i totalna niekompetencja, próba wypisu pacjentki z ostry brzuchem , bo przecież zdrowa. Na oddziale gdzie został...

Problemy etyczne, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 43

Koleżeństwo a dobro chorego

2017-05-13 o godzinie 00:24:24

Podpowiedzcie, co zrobić. Poproszony o konsultację kolega lekarz wykonuje procedurę zabiegową bez troski o odpowiednią analgezję. Ja zastaję go przy pacjencie już w trakcie zabiegu. On prosi mnie o pomoc. Współczuje tylko pacjentowi i zapewnia...

Problemy etyczne, Medycyna ratunkowa | komentarzy: 12

"Kroplówki witaminowe"

2017-05-07 o godzinie 18:45:28

Kroplówki witaminowe Zaproponowano mi pracę w nzoz, jednym z obowiązków jest konsult...

Problemy etyczne | komentarzy: 21

Wizyta domowa w godzinach pracy w POZ a ratowanie zycia....

2017-04-12 o godzinie 14:52:57

W dniu dzisiejszym ok godz 11:00 będąc w pracy w POZ dostałam telefon. Jedna z moich pacjentek krzyczała :" Proszę przyjechać! Proszę przyjechać!" I odłożyła telefon. Za chwilę zadzwoniła ponownie do rejestracji z zapytaniem czy ja już pojechałam. Ponieważ byłam jeszcze w przychodni to stwierd...

Problemy etyczne | komentarzy: 29

Pacjentka złożyła na mnie skargę, gdyż nie przyjęłam jej

2017-04-09 o godzinie 10:56:51

Pacjentka złożyła na mnie skargę, gdyż nie przyjęłam jej. Do pora...

Problemy etyczne | komentarzy: 2

Lekcja anatomii.

2017-02-22 o godzinie 06:55:04

Profesor Eduard Pernkopf pominął deontologię lekarską w pracach nad budową ciał...

Problemy etyczne | komentarzy: 6

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij