Problemy etyczne

Lekarz jest odpowiedzialny za życie ludzkie, jednak problem etyczny występuje nawet w tym prostym zdaniu. Dyskusje na tematy kontrowersyjne związane z etyką lekarską i aspektami światopoglądowymi w wykonywania zawodu lekarza.

Krzysiu się zaorał

2017-10-18 o godzinie 19:15:28

Tak jak szanowałam Krzysia Bukiela za jego działalność na rzercz środowiska, ta...

Problemy etyczne | komentarzy: 11

Czy można nie leczyć pijaków...?

2017-10-08 o godzinie 16:14:30

Czy można nie leczyć pijaków zasłaniając się klauzulą sumienia? Jestem ciekaza jak do tego podeszliby prawnicy. Tacy "pacjenci" na własne życzenie przecież działają na niekorzyść swojego zdrowia, więc...

Problemy etyczne, Medycyna ratunkowa | komentarzy: 49

Opinia psychoterapeuty w sprawie rozwodowej.

2017-08-17 o godzinie 22:37:18

Na co dzień cenię współpracę z psychoteraputami (sam jestem synem jednego), jednak dzisiejsza sytuacja wytrąciła mnie z równowagi. Do poradni zgłosił się pacjent skierowany przez swoją doktor rodzinną z powodu zaburzeń adaptacyjnych - po otrzymaniu pozwu rozwodowego z załączoną opinią psychol...

Problemy etyczne, Psychiatria | komentarzy: 20

Przegląd Lekarski - strona na FB "korzysta" z zasłużonej nazwy na całego

2017-08-11 o godzinie 23:42:58

Tadam! Periodyk lekarski wydawany od 1862 roku- nazwą stronki na FB propagującej odrobaczenie 40% populacji ...z kolejną gwiazdą ziębianopodobnych: doktorem Pietruszewskim sprzedającym cudo...

Problemy etyczne | komentarzy: 0

Znieczulica polskich lekarzy, książka

2017-06-13 o godzinie 23:04:25

Wyszła książka. "Mali bogowie o znieczulicy polskich lekarzy" . Jeszcze nie...

Problemy etyczne, Zdrowie publiczne | komentarzy: 5

Etyka na NFZ

2017-06-13 o godzinie 01:38:44

Czemu tak wielu z nas jest w swojej pracy takimi konowałami i kutasami. Kolejny raz musiałem sięgnąć do znajomości aby uratowac kogos z mojej rodziny od zgonu . Olewka , spychologia i totalna niekompetencja, próba wypisu pacjentki z ostry brzuchem , bo przecież zdrowa. Na oddziale gdzie został...

Problemy etyczne, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 43

Koleżeństwo a dobro chorego

2017-05-13 o godzinie 00:24:24

Podpowiedzcie, co zrobić. Poproszony o konsultację kolega lekarz wykonuje procedurę zabiegową bez troski o odpowiednią analgezję. Ja zastaję go przy pacjencie już w trakcie zabiegu. On prosi mnie o pomoc. Współczuje tylko pacjentowi i zapewnia...

Problemy etyczne, Medycyna ratunkowa | komentarzy: 12

"Kroplówki witaminowe"

2017-05-07 o godzinie 18:45:28

Kroplówki witaminowe Zaproponowano mi pracę w nzoz, jednym z obowiązków jest konsult...

Problemy etyczne | komentarzy: 21

Wizyta domowa w godzinach pracy w POZ a ratowanie zycia....

2017-04-12 o godzinie 14:52:57

W dniu dzisiejszym ok godz 11:00 będąc w pracy w POZ dostałam telefon. Jedna z moich pacjentek krzyczała :" Proszę przyjechać! Proszę przyjechać!" I odłożyła telefon. Za chwilę zadzwoniła ponownie do rejestracji z zapytaniem czy ja już pojechałam. Ponieważ byłam jeszcze w przychodni to stwierd...

Problemy etyczne | komentarzy: 29

Pacjentka złożyła na mnie skargę, gdyż nie przyjęłam jej

2017-04-09 o godzinie 10:56:51

Pacjentka złożyła na mnie skargę, gdyż nie przyjęłam jej. Do pora...

Problemy etyczne | komentarzy: 2

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij