Problemy etyczne

Lekarz jest odpowiedzialny za życie ludzkie, jednak problem etyczny występuje nawet w tym prostym zdaniu. Dyskusje na tematy kontrowersyjne związane z etyką lekarską i aspektami światopoglądowymi w wykonywania zawodu lekarza.

Lekcja anatomii.

2017-02-22 o godzinie 06:55:04

Profesor Eduard Pernkopf pominął deontologię lekarską w pracach nad budową ciał...

Problemy etyczne | komentarzy: 6

Reklamowanie (się)

2017-01-07 o godzinie 20:21:20

Hello - jak zwykle przypominam, ze nie jestem Polakiem wiec prosze wybaczyc moje bledy ortograficzne-gramatyczne. Jeszcze nie mam odpowiedz z NIL na moj list, ktory tutaj publikowalem. Tam m.in. pytalem czy faktycznie lekarze w Polsce moga sie reklamowac lub nie, a czy np. jeden lekarz moz...

Problemy etyczne | komentarzy: 4

Kupie książki

2017-01-02 o godzinie 13:57:30

Poszukuje książek : Kompendium leczenia złamań tom 1 - 2 (komplet) Poleć znajomymPoleć znajomym Autorzy: Kenneth Egol Kenneth ...

Problemy etyczne, Ortopedia i traumatologia narządu ruchu | komentarzy: 2

Leki zagraniczne bec decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego jako remedium na polską nędzę ?

2016-11-21 o godzinie 06:08:09

Czy w waszym szpitalu też dyrektor wprowa...

Problemy etyczne, Medycyna ratunkowa | komentarzy: 2

Szczepienie na Grypę

2016-11-03 o godzinie 15:57:44

Pomimo agresywnej "nagonki" zachęcającej od wielu lat do szczepień p/ko grypie, szczególnie Pani profesor biologii Lidii Brydak, jako lekarz w miarę rozgarnięty, bez widocznych deficytów intelektualnych nie mogę pojąć dlaczego zachęta do tego typu działań, oparta jest na tak olbrzymiej manipulacj...

Problemy etyczne, Zdrowie publiczne | komentarzy: 26

Korupcja w Prokocimiu- nikt o niczym nie wiedział.

2016-10-27 o godzinie 17:01:23

Czy czytaliście już państwo ten bulwersujący artykuł. Czy naprawdę dyrektor szpitala i nikt z kolegów lekarzy i personelu pielęgniarskiego nie wiedział co się?. Oczywiście postawa samego lekarz...

Problemy etyczne | komentarzy: 26

szkalowanie lekarza na forum internetowym - przekazać mu tę informację czy nie?

2016-07-13 o godzinie 20:14:21

Przeglądając fb forum dla matek natknęłam się wczoraj na taki post, jak w załączniku. Co radzicie, skontaktować ...

Problemy etyczne, Medycyna rodzinna | komentarzy: 33

Informacja dla rodziców o zgłoszeniu do Sanepidu

2016-05-31 o godzinie 12:51:40

Witam! Czy istnieje obowiązek informowania rodzica o zgłos...

Problemy etyczne, Choroby zakaźne | komentarzy: 2

proszę o pomoc

2016-04-11 o godzinie 22:41:44

Chciałabym zwrócic się do szerszego grona lekarzy z prośbą o radę. W poprzednim poście adresowanym do urologów opisałam sytuację mojej mamy, która ma zdiagnozowanego raka pęcherza i oczekuje na kolejny zabieg. Guz ok. 2 cm zlokalizowany w pobliżu ujścia moczowodu został usununięty przezcewkowo, w...

Problemy etyczne | komentarzy: 20

Obrzydzenie

2016-03-04 o godzinie 12:06:02

Witajcie, jestem strasznie zbrzydzona zachowaniem naszych kolegów. Dwa dni temu byłam w prywatnym gabinecie urologicznym, a wczoraj u okulisty. Obaj panowie doktorzy wiedzieli , że jestem lekarzem co absolutnie nie miało znaczenia w regulowaniu należności. Ochoczo wykrzyknęli odpowiednie kwot...

Problemy etyczne | komentarzy: 89

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij