Zagadki medyczne

Miejsce godne dr House'a. Zagadki kliniczno-diagnostyczne, niejednoznaczne wyniki badań, łamigłówki interpretacyjne i zaskakujące rozwiązania. Dodaj własny przypadek i sprawdź swoich Kolegów!

Zmarła 14-latka, która Paliła "trawke"

2017-08-31 o godzinie 13:37:42

W czwartek w poznańskim szpitalu Krysiewicza zmarła 14-latka, która osiem dni temu zatruła się narkotykami. Prokurator zarządził sekcję zwłok. Marcin Zieliński, szef wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego, uważa, że dyspozytor zachował się prawidłow...

Zagadki medyczne, Anestezjologia i intensywna terapia, Diagnostyka laboratoryjna, Farmakologia kliniczna, Medycyna ratunkowa, Medycyna sądowa, Medycyna transportu, Psychiatria, Psychiatria dzieci i młodzieży, Toksykologia kliniczna | komentarzy: 74

Pacjent 34 lata, z uciążliwym "ciężarem" w jamie brzusznej (tym razem post do specjalistow)

2016-05-06 o godzinie 14:45:10

Mam pacjenta, młodego człowieka, 34 lata, z przewlekłym dyskomfortem w jamie brzusznej, nie bólem, uczuciem "jakby brzuch był balonem" od kilku miesiecy, nie lat. Opisuje, że, przez to uczucie nie możę cieszyć się życiem, że nie możę jeść. Poza tym twierdzi, iż przez to uczucie, jakby miał bra...

Zagadki medyczne, Gastroenterologia, Psychiatria, Chirurgia ogólna, Urologia, Radiologia i diagnostyka obrazowa, Medycyna rodzinna, Choroby wewnętrzne, R10 ból w okolicy brzucha i miednicy | komentarzy: 39

Pacjent 34 lata, z uciążliwym "ciężarem" w jamie brzusznej,

2016-05-01 o godzinie 16:21:54

Witam, Mam pacjenta, młodego człowieka, 34 lata, z przewlekłym dyskomfortem w jamie brzusznej, nie bólem, uczuciem "jakby brzuch był balonem". Opisuje, że, przez to uczucie nie możę cieszyć się życiem, że nie możę jeść. Poza tym twierdzi, iż przez to uczucie, jakby miał brak energii do życi...

Zagadki medyczne | komentarzy: 25

Proszę o pomoc w identyfikacji zmian skórnych

2015-03-21 o godzinie 15:31:13

Dziewczynka w wieku 4 lat.Pierwsza zmiana pojawiła się na udzie ( około 3,5 cm srednicy),kolejne pokazały się po 3 dniach na podudziach i tłowiu. Z...

Zagadki medyczne, Dermatologia i wenerologia, Medycyna rodzinna | komentarzy: 7

Benzdodiazepiny w moczu

2015-02-16 o godzinie 17:37:14

witam, czy wiecie po jakich innych lekach może byc dodatni wynik moczu na benzodiazepiny? Chciałbym mieć pewność, że nic innego branego pr...

Zagadki medyczne, Choroby wewnętrzne, Diagnostyka laboratoryjna, Farmakologia kliniczna, Psychiatria, Psychiatria dzieci i młodzieży, Toksykologia kliniczna, R82.5 podwyższony poziom w moczu leków, substacji biologicznych | komentarzy: 18

Ból zęba mimo podanego znieczulenia

2015-01-27 o godzinie 20:57:15

Witam, miałam ostatnio na fotelu pacjenta z bardzo głębokim ubytkiem kl. V wargowo. Udało mi się (przynajmniej tak na początku myślałam)doczyścić i założyć wypełnienie. Niestety pacjent wrócił po ok 4 dniach z bardzo dużym bólem samoistnym, nocnym, nasilającym się jeszcze bardziej podczas nagryza...

Zagadki medyczne, Stomatologia ogólna, K02 próchnica zębów | komentarzy: 22

zaggadka Echo 42/4,for my friends eyes,only

2013-10-02 o godzinie 21:32:41

Zawodnik Karate kyokushinkay,podmostkowe projekcje. Cz...

Zagadki medyczne, Kardiologia | komentarzy: 3

zaggadka echo 41/4,for my friends

2013-10-02 o godzinie 21:22:54

stenokardia po wejściu na I piętro. NT-polit...

Zagadki medyczne, Kardiologia | komentarzy: 12

zaggadka Echo 41/4

2013-09-29 o godzinie 22:16:36

Subiektywne uczucie zmęczenia i zmniejszenia wydolnoś...

Zagadki medyczne, Kardiologia | komentarzy: 0

zaggadka general USG 2/1

2013-09-29 o godzinie 14:44:10

Bóle nadbrzusza od 12 g...

Zagadki medyczne, Choroby wewnętrzne, R10 ból w okolicy brzucha i miednicy | komentarzy: 36

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij