Znakomity wywiad Kilka uwag. Dr Emil Jędrzejewski NIE jest sygnalistą. Mamy tu do czynienia z konfliktem personalnym tj. konflikt przerośniętych ego - z jednej strony Dawidek z wsparciem struktur partyjnych - przyszły anestezjolog a z drugiej Emilek - chirurg pułkownik Historyczna analogia - najpierw pyrrusowe zwycięstwo Dawidka (wywalili z roboty dr. Emila) po niesamowity comeback w którym oficer niczym biblijny Samson rozwala...
