Problemy prawne

Forum poświęcone zagadnieniom prawnym w codziennej praktyce lekarskiej. Wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem z trudnych sytuacji, które mogą spotkać każdego lekarza. Lepiej śledzić to forum, bo warto pamiętać: "Nieznajomość prawa szkodzi".

Oddział dzienny...

2017-11-18 o godzinie 22:49:09

Oddział dzienny psy...

Problemy prawne | komentarzy: 1

sprawa o wypadek w pracy

2017-11-18 o godzinie 16:31:00

Dzień dobry,dostałam wezwanie do Sądu,jako świadek,chodzi o pacjentkę,która zgłosiła się do mnie podając,że po dżwignięciu w pracy pojawiły się bóle kręgosłupa,była długo na zwolnieniu,potem napisałam zaświadczenie,że na podstawie jej informacji i protokołu...

Problemy prawne | komentarzy: 1

Dostalam wezwanie do prokuratora

2017-11-09 o godzinie 14:50:39

Byłam w prokuraturze.W towarzystwie mecenasa.Mecenasa poleciła Izba Lekarska. Izba płaci jednak tylko za porady telefoniczne,czy coś takiego , usługi pona...

Problemy prawne, Medycyna rodzinna, Medycyna rodzinna | komentarzy: 14

Czy nadmiar obowiązków jest usprawiedliwieniem dla „zaniedbań” lekarza?

2017-11-05 o godzinie 15:07:51

Na wokandę Sądu Najwyższego trafiła sprawa dyscyplinarna prowadzona przeciwko lekarzowi na skutek skargi pacjenta. Chodziło o pacjenta, który zgłosił się do oddziału szpitalnego, na którym dyżur pełnił obwiniony lekarz. Wielość obowiązków oraz zbyt mała liczba personelu podczas dyżuru, spowodo...

Problemy prawne | komentarzy: 32

Podejrzenie choroby psychicznej u strażaka PSP. Gdzie i w jaki sposób zgłosić.

2017-11-02 o godzinie 15:22:55

Witam. Mam podejrzenie choroby psychicznej u strażaka Państwowej Straży Pożarnej. Uważam, że ze względu na stan zdrowia nie powi...

Problemy prawne, Psychiatria, Medycyna sądowa, Zdrowie publiczne, Kardiologia, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 5

Tajemnica lekarska- czy to kończy dyskusję?

2017-10-30 o godzinie 08:28:25

https://www.zdrowie.abc.com.pl/aktualnosci/pk-to-sad-zwalnia-lekarza-...

Problemy prawne | komentarzy: 0

wizyty prywatne bez własnej działalności

2017-10-24 o godzinie 09:43:01

Jak w temacie. Czy istnieje możliwość przyjmowania pacjentów prywatnie bez zakładania własnej działalności gospodarczej? Np. podpisując z pracodawcą umowę zlecenie na wizyty prywatne czy coś w tym stylu? Pracuję w poradni na nfz,na umowę zlecenie i szefostwo zapropono...

Problemy prawne | komentarzy: 9

Prokuratura zabezpiecza dokumentacje medyczna

2017-10-22 o godzinie 13:21:57

Witam , dowiedziałam się że w moim poprzednik miejscu pracy prokuratura zabezpiczyła dokumetacje medyczna pacjenta który zmarł poł roku temu na moim dyżurze ( ponad 90 letni pacjent z NK, zmarł w 3 dobie). Oficjalniejak o niczym je...

Problemy prawne, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 16

Wypowiedzenie umowy rezydentura

2017-10-20 o godzinie 22:23:48

Ktoś będzie mi mógł powiedzieć, czy mogę wypowiedzieć umowę zawartą na odbycie szkolenia specjalnego w ramach rezydentury i z jakim okresem wypowiedzenia( miesiąc?) ?? Umowa na czas określony zawarta styczeń 2014 par. 8 "Strony przewidują ...

Problemy prawne | komentarzy: 3

Udostępnianie dokumentacji medycznej w formie zdjęć

2017-10-20 o godzinie 11:18:20

Czy spotkał się ktoś z prośbą pacjenta o zrobienie zdjęcia dokumentacji medycznej? Pacjent chce zrobić zdjęcie własnym aparatem i potem samodzielnie wydrukować to w domu. Zgodnie z art. 27 Prawa o dokumentacji medycznej: Dokumentacja medyczna jest udostępniana: 1) do wglądu, w tym także d...

Problemy prawne, Medycyna rodzinna | komentarzy: 1

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij