Problemy prawne

Forum poświęcone zagadnieniom prawnym w codziennej praktyce lekarskiej. Wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem z trudnych sytuacji, które mogą spotkać każdego lekarza. Lepiej śledzić to forum, bo warto pamiętać: "Nieznajomość prawa szkodzi".

Recepty na stażu

2017-09-19 o godzinie 14:24:26

Dzień dobry! Chciałem zapytać się jak wygląda sprawa pisania recept "pro auctore" i "pro familiae" przez lekarza stażystę, na leki NIErefundowane. Znalazłem dwa lin...

Problemy prawne | komentarzy: 0

Sanepid- kraina radosnej twórczości

2017-09-12 o godzinie 12:26:16

Dostałem od sanepidu taki druczek. Juz chciałem właczyc do procedury postepowania z osobami uchylajacymi sie od...

Problemy prawne, Medycyna rodzinna, Pediatria, Choroby zakaźne | komentarzy: 16

Wypowiedzenie umowy przez rezydenta

2017-09-07 o godzinie 23:16:29

Witam mam pyanie czy ktos się orientuje jaki czas wypowiedzenia jest w przypadku wypowiedzenie umowy zawartej...

Problemy prawne | komentarzy: 2

Łączenie etatu z kontraktem

2017-09-05 o godzinie 11:14:14

Mam takie pytanie: w moim szpitalu część lekarzy pracuje na etacie oraz ma częściowo dyżury etatowe i kontraktowe. Czy jest to legalne w świetle wyroku sądowego w sprawie lekarzy którzy d...

Problemy prawne, Pediatria | komentarzy: 3

Możliwa skarga pacjenta ,jak się bronić ?

2017-08-31 o godzinie 22:22:01

Do gabinetu wchodzi pacjent z bólem w okolicy ledzwiowej, który dopiero co opuscił gabinet zabiegowy,otrzymując ketonal w iniekcji. żąda ode mnie zlecenia na podanie jeszcze Spasmalgonu i.m.,argumentują żądanie tym, że od 20 lat choruje na kręgosłup ,zawsze to dostawał i mu pomagało na rozluznien...

Problemy prawne, Medycyna rodzinna | komentarzy: 64

Szukam prawnika dla siebie

2017-08-29 o godzinie 00:06:57

Szukam prawnika. Pacjent chce mnie skarżyć . Nie czuję się winna w tej konkretnej sprawie ale nie chcę opisywać szczegółów. Pacjent chce zracjonalizować swoj...

Problemy prawne, Medycyna rodzinna | komentarzy: 2

automatycznie przedłużona prenumerata forum pediatrii praktycznej wydawnictwo forum

2017-08-28 o godzinie 16:55:59

Witajcie, w czerwcu 2016r wykupiłam na warunkach promocyjnych ( za okolo 300zl) prenumeratę czasopisma Forum Pediatrii Praktycznej na okres jednego roku. W czerwcu 2017 roku otrzymałam zawiadomienie o przedłużeniu prenumeraty na okres kolejnych 12 miesięcy i wezwanie do zapłaty ( ponad 400zł) T...

Problemy prawne, Pediatria | komentarzy: 50

Porada telefoniczna w NPL/POZ

2017-08-27 o godzinie 19:39:36

Powiedzcie mi proszę: 1. Czy w sytuacji, gdy do npl/POZ dzwoni pacjent i podaje np. ból w klatce promieniujący do lewego barku, czyli gdy uznam, że wymaga przewiezienia do szpitala to wystarczy udzielenie informacji pt. ,,proszę zadzwonić na pogotowie pod nr 999/112 i wezwać karetkę", cz...

Problemy prawne | komentarzy: 0

Zaswiadczenie o zarobkach swiadka z DG dla sadu

2017-08-25 o godzinie 14:15:21

Prowadze dzialalnosc gospodarcza a do sadu gdzie wystapilam jako swiadek mam dostarcz...

Problemy prawne | komentarzy: 4

sąd opiekuńczy żąda ode mnie ujawnienia tajemnicy lekarskiej

2017-08-16 o godzinie 23:18:20

Dziś w poradni zdrowia psychicznego otrzymałam pismo od sędzi datowane na sprzed 2 tygodni, w którym to zobowiązuje się mnie do ujawnienia w terminie 7 dni (sic!) z jakim rozpoznaniem leczy się moja pacjentka oraz czy robi to regularnie. Sprawa sądowa dotyczy rozwodu. Pismo nie jes...

Problemy prawne, Psychiatria | komentarzy: 44

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij