Problemy prawne

Forum poświęcone zagadnieniom prawnym w codziennej praktyce lekarskiej. Wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem z trudnych sytuacji, które mogą spotkać każdego lekarza. Lepiej śledzić to forum, bo warto pamiętać: "Nieznajomość prawa szkodzi".

Praca na kontrakcie a RODO ( Oddział, karetka, POZ )

2018-04-19 o godzinie 14:48:51

Krótkie pytanie. Pracując na kontrakcie muszę się przejmować tymi nowymi przepisami RODO? Na szybko pytałem się prawnika i uzyskałem informacje że jeś...

Problemy prawne | komentarzy: 0

W jaki sposób wywoływać pacjentów w tłumie na SOR (w obliczu RODO)? Pomysły?

2018-04-16 o godzinie 14:43:40

Już za chwileczkę, już za momencik...Jakoś ni...

Problemy prawne | komentarzy: 50

Podnajem gabinetu stomatologicznego a sanepid

2018-04-13 o godzinie 20:03:48

Czy w przypadku podnajmowania gabinetu stomatologicznego (umowa współpracy między dwoma IPL +umowa najmu gabinetu), osobę wynajmującą będzie obowiązywać osobna kontrola sanepidu?? Tzn c...

Problemy prawne, Stomatologia ogólna | komentarzy: 2

zgłoszenie zmiany w RPWDL przed podpisaniem umowy

2018-04-11 o godzinie 20:24:10

Jedna z placówek na 3 dni przed planowanym podpisaniem umowy, której mi na oczy nie pokazali zaczęła ode mnie wymagać zgłoszenia w RPWDL zanim w ogóle tę umowę podpiszę. Czy spotkaliście się z podobną sytuacją? Nie znam warunków zatrudnienia widniejących w umowie, a naraża się mnie na koszty zwi...

Problemy prawne | komentarzy: 2

UWAGA dane osobowe RODO GIODO

2018-04-10 o godzinie 14:51:23

http://biznes.interia.pl/firma/news/s...

Zaświadczenia learza POZ po raz kolejny

2018-04-10 o godzinie 12:48:16

https://www.termedia.pl/poz/Joanna-Szelag-Obowi...

Problemy prawne, Medycyna rodzinna, Choroby wewnętrzne, Medycyna pracy, Medycyna sportowa | komentarzy: 0

Wszyscy w Poz panikują .Mało kto ma pojęcie o tym co to jest RODO?

2018-04-09 o godzinie 15:51:59

Wszyscy w Poz panikują .Mało kto ma pojęcie o tym co to jes...

Problemy prawne | komentarzy: 39

Pacjenci atakują lekarzy. Wstrząsające dane z ankiety gdańskiej izby lekarskiej

2018-04-05 o godzinie 15:30:49

Gdańska izba lekarska sprawdziła, jak pacjenci traktują lekarzy. Okazuje się, że dwie trzecie medyków twierdzi, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy doświadczyło nieodpowiednich zachowań ze strony chorych. W październiku ubiegłego roku na gdańskiej Matarni 28-latek zwyzywał lekarza pogotowia ratunko...

e-ZLA jest pisane w ramach rekreacji.

2018-04-02 o godzinie 17:31:22

Witam, Sposób realizacji przez ZUS eZLA budzi moje wątpliwość co do zgodności orzekania z Kodeksem Pracy. Z jakiej przyczyny lekarz musi użyć prywatnego konta e-mail celem rejestracji i otrzymania uprawnienia do wystawiania eZLA. Czy w przypadku wystawiania orzeczeń eZLA na potrzeby realizacj...

Problemy prawne | komentarzy: 84

Błędne skierowanie na leczenie uzdrowiskowe

2018-03-31 o godzinie 12:54:18

Kilka - kilkanaście razy w roku trafia do sanatorium pacjent z przeciwwskazaniami do leczenia uzdrowiskowego, wymienionymi expressis verbis w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 5. stycznia 2012 r. poz 14. Zawsze sytuacja dyskwalifikacji z leczenia uzdrowiskowego jest niekomfortowa dla kuracjus...

Problemy prawne, Balneologia i medycyna fizykalna, Alergologia, Chirurgia ogólna, Choroby płuc, Choroby wewnętrzne, Dermatologia i wenerologia, Diabetologia, Endokrynologia, Medycyna rodzinna, Neurologia, Rehabilitacja medyczna, Reumatologia, Zdrowie publiczne | komentarzy: 94

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij