Problemy prawne

Forum poświęcone zagadnieniom prawnym w codziennej praktyce lekarskiej. Wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem z trudnych sytuacji, które mogą spotkać każdego lekarza. Lepiej śledzić to forum, bo warto pamiętać: "Nieznajomość prawa szkodzi".

RODO - Inspektor Danych Osobowych

2018-06-14 o godzinie 10:47:15

Czy ktoś ma interpretację RODO, że przy przetwarzaniu danych wrażliwych przez lekarza prowadzącego działalność gospodarczą nie jest wymagane powołanie Inspektora Danych Osobowych? Na szkoleniu zrobionym przez OIL w Warszawie - mecenas uznał, że muszą wystąpić razem dwie przesłanki do powołania...

Problemy prawne | komentarzy: 3

Czy ktoś się spotkał z...

2018-06-13 o godzinie 16:34:53

Czy ktoś się spotkał z czymś takim, że chorzy pierwszorazowi są rejestrowani do poradni specjalistycznej w dniu przyjścia do ośrodka i muszą by...

Problemy prawne | komentarzy: 17

ZAWIADOMIENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA PO KONTROLI ZUS W SZPITALU

2018-06-08 o godzinie 16:21:13

Witam. Otrzymałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania ZUS w stosunku do mojego pracodawcy (szpitala). Stwierdzono, że w okresie 2013-2015r. Pracodawca nie odprowadzał składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne od przychodu osiągniętego w trakcie kont...

Problemy prawne | komentarzy: 36

Formularze informacji o szczepieniach/odmowy szczepień

2018-06-07 o godzinie 23:05:32

Czy ktoś zna linki do gotowych formularzy z pełną informacją o szczepieniach, NOP, skutkach o...

Problemy prawne, Pediatria, Neonatologia, Choroby zakaźne | komentarzy: 0

podmiot, z którym nie mam umowy zgłosił mnie do NFZ

2018-06-06 o godzinie 20:39:18

Co mam zrobić w sytuacji, w której podmiot, w którym nie pracuję, nigdy nie pracowałam zgłosił moje dane do NFZ że rz...

Problemy prawne | komentarzy: 38

Ustawa na tle seksualnym.

2018-06-06 o godzinie 07:01:35

Rozdział 3 O b o w i ą z e k p r a c o d a w c ó w i innych organizatorów w zakresie działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, l e c z e n i e m małoletnich lub z opieką nad nimi Przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do innej działal...

Problemy prawne | komentarzy: 6

Formularz świadomej zgody na gastrostomię i jejunostomię - poszukiwany do akredytacji

2018-05-31 o godzinie 21:27:20

Cześć, mam wielka prośbę. Czy ktoś posiada formularze zgód na gastrostomię i j...

Problemy prawne, Chirurgia ogólna | komentarzy: 1

Medycyna Pracy badanie Neurologiczne

2018-05-31 o godzinie 14:37:10

hej, mam pytanie do neurologow którzy realizują Medycyne Pracy: 1. Czy pacjent robi wpis ze nie chorował ani nie choruje na padaczkę i omdlenia i podpisuje się pod tym, czy to wystarczy d;la bezpieczeństwa Neurologa czy potrzebne jest zaświadczenie od lekarza rod...

Problemy prawne, Neurologia | komentarzy: 3

Konkurs ofert- "drobnym druczkiem"

2018-05-29 o godzinie 13:10:59

Konkurs ofert w moim byłym miejscu pracy obfituje w ciekawe sformułowania: najciekawsze jest to rozwiązanie umowy w razie spadku ilosci pacjentów bez okresu wypowiedzenia- jednym słowem sankcjonuje się rozwiązywanie kontraktów na pediatrii w okolicach czerwca. Intryg...

Problemy prawne | komentarzy: 14

obserwacje na pobycie dziennym

2018-05-28 o godzinie 10:53:34

Czy na tzw pobycie dziennym rehabil...

Problemy prawne, Rehabilitacja medyczna | komentarzy: 9

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij