Problemy prawne

Forum poświęcone zagadnieniom prawnym w codziennej praktyce lekarskiej. Wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem z trudnych sytuacji, które mogą spotkać każdego lekarza. Lepiej śledzić to forum, bo warto pamiętać: "Nieznajomość prawa szkodzi".

Czy można zostać swoim własnym pacjentem w poradni specjalistycznej?

2018-01-21 o godzinie 10:57:54

Pytanie jak w tytule. Czy istnieje jakiś przepis,...

Problemy prawne, Neurologia | komentarzy: 10

Praca w gabinecie specjalistycznym nie będąc specjalistą

2018-01-07 o godzinie 20:56:52

Czy mogę pracować w prywatnym gabinecie dermatologicznym nie bedąc dermatologiem? I...

Problemy prawne | komentarzy: 0

program do fakturowania z jpk

2018-01-03 o godzinie 06:24:14

Witam! w związku z tym że od lipca 2018 będziemy musieli mieć możliwość wygenerowania jpk / jednolity plik kontrolny/ trzeba zakupi...

Problemy prawne | komentarzy: 3

Konkurs - wątpliwości

2017-12-30 o godzinie 01:40:24

Taka sytuacja - szpital (powiatowy, woj. łódzkie) ogłasza konkurs na świadczenie pracy w SOR. Lekarze składają oferty, mija termin otwarcia... Na stronac...

Problemy prawne, Medycyna ratunkowa | komentarzy: 32

Środek zabezpieczający w PZP

2017-12-27 o godzinie 10:30:30

Czy w ramach PZP macie pacjentów z orzeczonym środkiem zabezpieczającym w postaci terapii ambulatoryjnej? Sąd raz na pół roku powołuje 2 biegłych psychiatrów z placówki i oczekuje wystawienia opinii, przesyła akta...

Problemy prawne, Psychiatria | komentarzy: 24

Specjalizacje modułowe

2017-12-19 o godzinie 15:47:57

Czy po ukończeniu 3 lat modułu podstawowego z chorób wewnętrz...

Problemy prawne | komentarzy: 2

Przymusowe oddelegowanie do NPL

2017-12-14 o godzinie 13:55:50

Proszę osoby, które spotkały się z takim problemem o opinie. Skończyłem rezydenture z neonatologii. Przechodzę na umowę o pracę, będę dalej zatrudniony w oddziale neonatologii w którym robiłem specjalizację. Już w czasie rezydentury pojawiały się problemy pod postacią najpierw próśb, a potem ...

Problemy prawne | komentarzy: 5

Badania kandydatów na kierowców -koniecznie działalność czy możliwe zlecenie?

2017-12-09 o godzinie 20:23:44

Jakie warunki musi spełnić jednostka zatrudniająca lekarza z uprawnieniami do badań kierowców? W WOMPIE powiedziano mi, że musi mieć wpis do rejestru podmiotów prowadzących działalność lecznicz...

Problemy prawne | komentarzy: 0

Oświadczenia majątkowe lek. - projekt??

2017-12-06 o godzinie 11:31:11

Welcome to the Matrix! "Nowe prawo poszerza m.in. zakres obowiązku składania oświadczeń majątkowych. Po zmianach będą je musieli składać nie tylko parlamentarzyści, kluczowi urzędnicy, sęd...

Problemy prawne | komentarzy: 3

Ciąg dalszy nastąpił...

2017-12-06 o godzinie 11:19:22

Drodzy, 4 miesiące temu pisałam post o przesłuchaniu z powodu skargi pacjentki. Byłam na przesłuchaniu u rzecznika Odp Zawodowej, gdzie uzyskałam informację o niewszczynaniu postępowania.Zapomniałam o sprawie .. A wczoraj z poczty odebrałam wezwanie do stawienia się w charakterze OBWINIONEGO z po...

Problemy prawne | komentarzy: 6

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij