Problemy prawne

Forum poświęcone zagadnieniom prawnym w codziennej praktyce lekarskiej. Wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem z trudnych sytuacji, które mogą spotkać każdego lekarza. Lepiej śledzić to forum, bo warto pamiętać: "Nieznajomość prawa szkodzi".

Czy Policja może prosić o informację o pobycie pacjenta w szpitalu?

2017-07-18 o godzinie 12:31:29

Policja przysyła do szpitala pismo w który prosi o następujące informacje: 1. czy pacjent przebywa w szpitalu? 2. jak długo potrwa pobyt? 3. o każdym ewentualnym przenoszeniu pacjenta do innej placówki. Abstrahując od tego, że na pytanie #2 zwyczajnie nie znam jeszcze odpowiedzi - rozumiem,...

Problemy prawne | komentarzy: 2

Pijani najpierw na SOR?

2017-07-13 o godzinie 10:23:55

Hej, piszę z zapytaniem, ponieważ doszły mnie słuchy, że od 01.07.2017 wesz...

Problemy prawne, Medycyna ratunkowa | komentarzy: 2

Wezwanie na świadka - sprawa o zmianę kontaktów z dzieckiem a tajemnica lekarska

2017-07-11 o godzinie 10:40:02

Zostałam wezwana na świadka do Sądu (Wydział Rodzinny i Nieletnich) w sprawie o ustalenie kontaktów z dzieckiem, które dwukrotnie przeze mnie było konsultowane (ZA) i które nadal będzie pewnie do mnie uczęszczać. Nie chcę zeznawać, bo nie uważam, żeby dobrze robiło pacjentom gdy lekarz psychiatra...

Problemy prawne, Psychiatria, Psychiatria dzieci i młodzieży | komentarzy: 57

czy mam sìę wypowiadać co do świadomości czynności prawnych?

2017-07-07 o godzinie 11:45:38

Byłem na wizycie psychiatrycznej w domu u Pani X.Na prośbę Córki wystawiłem zaświadczenie zdrowia: "Sensorium jasne, zorientowana co do imienia, nazwiska, kraju, województwa, miejsca, rozpoznaje córkę, wie że ma 2dzieci; nie zorientowana co do roku, pory roku, miesiąca, dnia tygodnia, daty, okol...

Problemy prawne, Psychiatria | komentarzy: 14

badanie na zlecenie sądu w ramach PZP?

2017-06-29 o godzinie 23:28:19

Witam, W dn. dzisiejszym szefowa wysłała do mnie psychologa z poradni w sprawie odniesienia się do jakiegoś pisma z prokuratury. Pani psycholog chce kogoś ze mną zbadać i usiłowała na mnie wymusić dorejestrowanie delikwenta w jakimś szybkim terminie. Odmówiłam. Zastanawiam się jednak jaka je...

Problemy prawne, Psychiatria | komentarzy: 4

Po ekspozycji

2017-06-29 o godzinie 20:10:16

Witam,może ktoś mi to wytłumaczy: jestem na kontrakcie i podczas ekstrakcji u pacjenta WZW-B doszło do ekspozycji,dźwignią przebiłem 2 pary rękawiczek i skaleczyłam się. Zgłosiłam się na izbę przyjęć oddz.zakaźnego,zrobiono mi tam badania anty-Hbs,anty-HCV oraz HIV i włącznie z konsultacją kazano...

Problemy prawne | komentarzy: 51

Wezwanie do realizacji przedmiotu umowy - prosze o pomoc

2017-06-26 o godzinie 19:01:55

Witam, potrzebuję pomocy starszych kolegów. Otrzymałem dzisiaj poniższe pismo od dyrekcji jednego ze szpitali, w którym pełniłem dyżury w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej ...

Problemy prawne | komentarzy: 83

Uprawnienia do zabiegów przerywających ciągłość tkanek

2017-06-12 o godzinie 14:11:28

Uprawnienia do zabieg...

Problemy prawne | komentarzy: 1

Praktyka lekarska po raz wtóry..

2017-06-11 o godzinie 01:10:13

Witam! Zgaduję, że podobne pytanie zapewne już padło, jednak nie jestem w stanie znaleźć takiego, które pasuje do moich wątpliwości.. A więc: chcę do POZ założyć działalność gospodarczą, jednak z uwagi na to, iż czasami wykonuję wizyty domowe w ramc...

Problemy prawne | komentarzy: 3

Proszę poradźcie mi

2017-06-09 o godzinie 18:06:52

Proszę pomóżcie, poradźcie mi. Mój problem jeszcze właściwie nie istnieje ale kroi się. Kilka dni temu jakaś pani odwiedzająca pacjenta w oddziale zaczepiła mnie na korytarzu prosząc o informację o stanie zdrowia mojego pacjenta. Przedstawiła się, że jest żoną pacjenta. Ponieważ miałam "maraton" ...

Problemy prawne, Psychiatria | komentarzy: 63

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij