Charelto na ryczałt w migotaniu?

Prawda to azaliż? Tak ...

15-03-2024 20:29

Wielka zmiana w receptach. Bezpłatne leki 65+ i do 18 rż. bez kontraktu z NFZ

Według zapowiedzi MZ i nowej Pani Minister, już niedługo bezpłatne leki dla <18 i >65 rż. będą mogli wypisać wszyscy lekarze. Nie tylko w POZ i AOS jak dotychczas. https://www.rynekzdrowia.pl/Farmac...

14-03-2024 21:02

DYSPOZYTOR RATOWNICTWA WYSYŁA LEKARZA NPL NA WIZYTE

Sytuacja z dyżuru w nocnej pomocy lekarskiej. Godzina 23 dzwoni z domowego jakiś Pan twierdzi że jest dyspozytorem medycznym nie chce się przedstawić twierdzi że nie musi podaje tylko jakiś 3 cyfrowy nr identyfikacyjny ...

28-02-2024 08:29

Szykują rewolucję w receptach.( 31.01.2024 r.)

"Ministerstwo Zdrowia szykuje zmiany w receptach, w tym zobowiązanie lekarzy do używania nazw substancji zamiast nazw konkretnych leków.(....) Otóż zespół „zainspirowany" przez przedstawicieli MZ miał się zgodzić na to, by lekarze nie wypisywali już na receptach nazw konkretnych leków produkowan...

31-01-2024 11:22

liściki w poradni

Czy Wam tez się zdarzyło, że w AOS pacjenci zostawią liściki z prośbą o wypisanie leków? Pracuje w 3 Poradniach i tylko w jednej jest taki zwyczaj. Zawsze po wizy...

08-03-2024 17:32

Konrakt a odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Witam, w najbliższym czasie będę przedłużać kontrakt w szpitalu (specjalizacja zabiegowa), czy ktoś z Państwa ma ...

28-02-2024 14:03

Zgłoszenie choroby zakaźnej do PSSE

Kto ma obowiązek zgłosić chorobę zakaźną rozpoznaną w SOR? Wydawało mi się, że ten obowiązek spoczywa na lekarzu, który jako pierwszy rozpoznał chorobę? Jeżeli rozpoznanie nastąpiło w SOR to zgłoszenie rob...

23-02-2024 21:42

Wyrabianie etatu

Jak spędzacie okres kiedy wszystko już zrobione, a nie da się wyjść, tzw. dupogodziny? Samorozwój jest najbardziej jest ambitnym rozwiązaniem, poczytać książkę, ale co dla odmóżdżenia? Nie mogę codziennie kupować...

20-02-2024 14:57

Zaświadczenie, że nie jesteś pedofilem - umknęło mi?

Było na K24? czy mi jakoś umknęło? Nowe przepisy dotyczą też weryfikacji w Rejestrze Sprawców Przestępstw na tle Seksualnym Na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, przed nawiązaniem stosunku...

13-02-2024 16:02

recepta na leki narkotyczne z gabinet.gov.pl

Czy wiecie jak wypisać receptę pro familia na leki narkotyczne z gabinet gov? Piszę od jakie...

19-02-2024 21:27

Ambulatoryjne leczenie sanatoryjne po nowemu, pomocy :)))))))))))

Pracuję w Somedzie. Po tych zmianach z piekła rodem jak ...

20-02-2024 09:16

jakość jak kość niezgody

przetłumaczcie z polskiego na nasze, co tam znowu chcą nam wcisnąc tylnymi drzwiami, czyli od tyłu strony ? https://www.ry...

05-06-2023 16:23

Refundacja w sieciówkach

Drodzy koledzy i koleżanki, proszę oświećcie mnie w kwestii refundacji w prywatnej opiece. Czy aktualnie trzeba podpisy...

27-01-2024 16:23

Zwolnienie lekarskie i problem z ubezpieczycielem zagranicznym

Ciekawi mnie, czy ktokolwiek z Kolegów zetknął się z podobną sprawą. Pracuję w sieciówce medycznej i otrzymałam pismo ze Szwedzkiej Kasy Ubezpieczeń odnośnie pacjentki, która była u mnie na wizycie w listopazie i otrzymała zwolnienie lekarskie na miesiąc. Szwedzka Kasa Ubezpieczeń wymaga odpowie...

29-01-2024 12:12

E-recepta pro auctore a prowadzenie wykazu leków

Czy wystawiając e-receptę dla siebie lub dla rodziny muszę nadal prowadzić ...

22-01-2024 14:24

E-recepta medyczna marihuana

Chce wystawić znajomemu receptę na medyczną marihuanę, czy mam do tego uprawnienia jako lekarz dentysta? W ...

19-01-2024 17:24

Kontraktowanie NFZ

Witam! Mam taki dylemat: zostałam zgłoszona do konkursu, który został ogłoszony na początku października 2023 z rozstrzygnięciem w listopadzie 2023 za moją zgodą i z perspektywą rozpoczęcia współpracy od stycznia 2024 roku. Okazało się, że zgłaszający mnie świadczeniodawca nie otrzymał kontrak...

20-01-2024 18:33

Skierowanie na uzdrowiskowe leczenie ambulatoryjne

Jak wystawić elektroniczne skierowanie na uzdrowiskowe leczenie ambulatoryjne, gdzie pacjent wybiera miejscowość, termin i płaci za pobyt, ref...

09-01-2024 23:50

Godziny w NFZ

Witam, mam pytanie, czy NFZ 'widzi' wykazane godziny niezależnie od województwa? Inaczej...

18-01-2024 13:25

Kontrola z NFZ obniżenie wyceny świadczenia i zwrot różnicy pytanie do laryngologów

Przeszedłem kontrolę z NFZ Nfz zakwestionował wycenę za poradę chodzi o usunięcie korka/czopu woskowinowego wg literatury medycznej jest to ciało obce endogenne wg kilku...

28-11-2023 12:18

Recepty pro familia

Dzień dobry, Jestem młoda lekarką i zastanawiam się czy są jakieś limity ilości wystawianych recept pro familia. Nie chodzi mi tutaj o handel benzodiazepinami ;). Raczej o sytuacje, gdy teściowa/ teść proszą mnie o wysta...

13-12-2023 14:40

Organizacja oddziału chirurgii jednego dnia

Witam. Czy ktoś się orientuje czy w oddziale chirurgii jednego dnia konieczne jest stanowisko kierownika? Tzn. czy jest wymóg formalno-prawny, żeby ta...

06-01-2024 02:51

recepty 65 +

Czy lekarz PZP może je wypisywać, czy musi kierować do POZ? Ja, chcąc samodzielnie zabezpieczyć pacjentów w leki i nie odsyłać od miesiąca piszę na "S" Dziś dowiedziałam się, że jestem w tym odosobniona i lekarze PZP n...

09-10-2023 15:02

zwolnienie wsteczne

Czy coś się zmieniło w zakresie wystawiania ZUS ZLA wstecznie ponad 3 dni przez psychiatrów. Obecnie pojawia mi się w systemie ZUS informacja gdy zaznaczam datę...

05-01-2024 11:20

Błędy w raporcie szczepień Covid 4dawka przypominająca

Dzień dobry. Proszę o pomoc .Czy ktoś ma podobnie? Mam w raporcie szczepień wygenerowanym z gabinet.gov błędy -wszystkie dotyczą :Regulamin 4 dawka przypominająca .Pochodzą z różnych dni . Przejrzałem każdy przypadek ,h...

25-12-2023 11:48

Leasing auta w przypadku zamknięcia działalności.

Taka oto sytuacja Co dzieje się z leasingeim auta w sytuacji kiedy fi...

19-12-2023 09:53

"Od grudnia 2018 r. do dziś w wyniku interwencji policji zmarło przynajmniej 111 osób."

"Ludzie giną na komisariatach policji. Od postrzałów, ataków paralizatorem, chwytów za szyję. A śledztwa przeciwko policjantom są umarzane jedno po drugim.Od momentu gdy Marcin Wiącek rozpoczął kadencję jako RPO, a więc od...

15-12-2023 07:07

Recepta recepturowa w gabinet.gov.pl

Hej, wiadomo, że radiolog to nie lekarz, więc nie wstydzę się zapytać o bardzo podstawową sprawę. Mianowicie nigdy nie wystawiałem recept recepturowych, jestem na urlopie i muszę przedłużyć proszki robione mojemu syno...

25-08-2023 10:47

Wypisywanie recept pro auctore na 65+

Jestem emerytowanym stomatologiem i do tej pory wypisywałem sobie recepty pro auctore.. na 100...

07-12-2023 23:15

Czy okulista w AOS pozaszpitalnym może zlecić USG Doppler tętnic szyjnych i MR głowy lub AngioTK głowy

Czy okulista w AOS pozaszpitalnym może zlecić USG Doppler tętnic szyjnych i MR głowy lub AngioTK głowy i rozliczać te badania na NF...

07-12-2023 21:55

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej