Pies ze schroniska czy z hodowli?

Hej, macie jakieś doświadczenia z adopcją zwierzaka? Myślę nad rozszerzeniem mojej dwuosobowej rodzinki o pieska. Trochę źle mi z myślą, że mam płacić za psa z hodowli kilk...

13-02-2024 19:39

Wojna o fajerwerki.

Jak co roku, w mediach społecznościowych jest mnóstwo apeli opiekunów zwierząt o niestrzelanie w Sylwestra. Tymczasem na mojej dzielnicowej grupie na fb prawdziwa jatka. Mieszkamy blisko terenów zielonych, bardzo nadający...

31-12-2023 09:17

Co to za rasa?

Szykowałam się właśnie, żeby wyjść z psami. Przy okazji odstresować się, zapomnieć o pacjentach, którzy mnie wkurzyli. A tu taki niedźwiedź na ulicy, samopas. Nie mam chyba dość pewności siebie, żeby wyjść. Mojego ukoch...

12-01-2024 12:06

Rehabilitacja u zwierząt

Moje dwa najstarsze kociaki zaczęły w tamtym roku rehabilitację na stawy - masaże powięziowe, laser, pole magnetyczne oraz akupunkturę. Oprócz tego zastrzyki z kolagenem, gabapentyna i kropelki CBD. Józek od pewnego czas...

16-01-2024 11:51

Nadczynność tarczycy u kota

U Kota mojego dziewięcioletniego rozpoznano kilka dni temu nadczynność tarczycy. Ścieżka leczenia przez veta obrana - zaczynamy od specjalistycznej karmy, ja obczytana już w mnóstwie weterynaryjnych artykułów, ale może ktoś z Was ma jakieś osobiste doświadczenia w tej materii z własnym zwierzakie...

06-08-2021 14:26

Osy i szerszenie w natarciu.

Faktycznie osy są wszedzie. Czyli próba zjedzenia czegokolwiek kończy sie machaniem łapami. Mam sporo pożadlonych, takze w ...

16-08-2023 17:40

Pieski lekarskie

Hej, piszę tutaj, żeby wyżalić się, że tryb pracy lekarz...

01-07-2023 19:00

O co chodzi psu?

Właścicieli czworonogów głównie pytam, ale może wszyscy pomożecie w interpretacji zachowania jednego z moich pupili. Tytułem wprowadzenia: owszem, pudle są inteligentne. Zanim jednak zacznę je pod tym kątem wychwalać- żeby nie było tak różowo- najmądrzejszy pies, który był moim towarzyszem trudny...

16-11-2022 23:17

O psie, który mieszkał w szpitalu.

Pamiętacie lekture z czasów podstawówki " O psie, który jeździł koleją"? Otóż Szpital Uniwersytecki im. Bizela w Bydgoszczy, a konkretniej SOR szpitala od jakiegoś czasu posiada niezwykłego pracownika. Luna to piesek, kt...

30-05-2023 14:22

Koty i ich drogie potrzeby

Taka o to automatyczna kuwe...

25-05-2023 09:59

stare solarium pilnie potrzebne!!!!!!

Może ma ktoś z was stare solarium które mógłby podarować c...

15-04-2015 20:06

Zwolnienie na opiekę na ... zwierzę

https://bit.ly/3V2P8kv Nie linkuję tego po to, aby kogoś zachęcić do podpisania, chociaż zabronić nie mogę. Owszem, zwierzęciem, za które się wzięło odpowiedzialność należy się odpowiednio zająć ...

16-12-2022 17:12

Szpic miniatrura -pomeranian jak karmić?

Jeśli ktoś ma takiego psa- pytanie o karmę. Szukam najlepsze...

01-10-2022 13:54

Co to za zwierzę leniwe przemknęło mi przez ekspresową obwodnicę metropolii o wschodzie słońca

Pierwsza osoba jakiej pokazałem filmik strzeliła na szybko, że borsuk :))) ale na moje oko to co innego. Miałem ochotę wyjść z auta i podziwiać przyrodę, ale na drod...

06-06-2022 05:38

Co to za zwierzę?

Dzisiaj o 6 rano mojej zonie udało sie zrobic fotkę takiemu miłemu zwierzakowi. Fotka nienajlepsza bo fotograf zaspany ...

03-06-2022 01:13

Psie rasy i kocie

Macie jakieś ulubione rasy zwierząt , kota, psa , a może królika? Wrzućcie fotkę, napiszcie jaka rasa, i dlaczego chcieliby...

04-05-2022 14:11

Co podać temu hipciu?

Hipcio ma olbrzymie wzdęcia i chyba biegunkę. Co mu podać? A tak serio, pękam...

15-02-2022 23:53

Ko(t)c elektryczny dla zwierzątka

Moja kotka jest już seniorką. I, jak wiele starszych osób, źle znosi zimno. W rezultacie wybiera do spania najcieplejszy obiekt w pokoju (mój laptop). Skutkuje to: włączaniem gier (ostatnio grała w Starcraft), pisaniem w notatniku, zmienianiem ustawień ekranu (obrót o 90* lub 180*), tworzeniem...

21-12-2021 14:37

Szukam domu dla tego psa

Witam szukam domu dla około rocznego psa. Wazy ok 12 kg, niestety nie radzi sobie w schronisku. Jest b...

05-12-2021 20:44

"Z kamerą wśród zwierząt"

Pamiętacie ten program? I późniejsze losy Państwa Gucwińskich? ...

22-07-2021 14:27

PIES i hydroxyzyna

Post do psiarzy: czy hydrozyzyna może być zastosowana do uspokojenia psa w czasie podróży samochodem ( bez objawów choroby lokomocyjnej, tylko stres). Jaka dawka, czy ktoś stosował i ...

30-07-2021 22:42

Co on(i) chciał(li) przez to powiedzieć?

Od kiedy mój kotek, zwany na cześć neurologii, mojej żywicielki-Młotkiem, poszedł za jakąś szarą ... narzeczoną na zawsze, mam w ogrodzie koty-rezydentów, czasem jednego, czasem dwa. Teraz są dwa, czarny i rudy, chyba młodziutkie, bo skaczą , jak te na kreskówkach, starsze chodzą i biegają bardzi...

15-07-2021 12:56

Konsyliowe Rysie - Misie :) alias Lynx lynx

[wątek zdecydowanie rozrywkowy ; w kategorii "piątek - piątunio - piąteczek"] dziś przypada Międzynarodowy Dzień Rysia czy komukolwiek z Was było dane kiedykolwiek stanąć oko w oko z dzikim rysiem ? (moje odwieczne ma...

11-06-2021 12:30

Wakacje z psem ;)

Witam, w tym roku w naszej rodzinie pojawił się pies . Jest to labrador - aktualnie 4 miesięczny. Sunia jest bardzo grzeczna, ale to szczeniak i cały czas wymaga uwagi . Bardzo chcielibyśmy z n...

12-06-2021 20:06

Zwierzęta w czasie pandemii

W Waszym otoczeniu też wystąpiło to zjawisko, że ludzie pokupowali/adoptowali nowe zwierzęta w tym czasie? W domach koleżanek i kolegów z klasy syna pojawiły się aż 4 nowe psy: 2 z hodowli, 2 ze schroniska. Moja własna siostra też uszczęśliwiła siostrzenicę i siostrzeńca nowym psiakiem. U nas nie...

14-11-2020 11:48

jamnik miniaturka gładkowłosy

Czy ktoś z koleżeństwa posiada hodowlę takowych? Dom bez psa, pomimo trzech absorbujących kotów jest bardzo pusty. Jamnik bo jamnik, suczka bo ponoć ma mieć lepszy charakter a miniaturka bo mieszkamy na 3 piętrze w kamien...

30-10-2015 20:22

niedoczynność tarczycy u psów

Uwaga posiadacze wielkich psów.Lubią one mieć niedoczynno...

15-07-2020 09:07

Szmata

Nie, nie chodzi o czyjąś postawę etyczną :) nurtuje mnie mój kociak, który nocami notorycznie wyciąga ze zlewu szmatę (czy ścierkę, kobiety to ponoć odróżniają). Biega później z tym, mokrym, lekko omszałym elementem po mi...

21-10-2013 22:11

HYPOPET (HYPOCAT ™ / VC001)

Witam wszystkich! Potrzebuje pilnie szczepionkę HYPOPET (HYPOCAT ™ / VC001). Aktualnie szczepionka jeszcz...

30-01-2020 19:40

karma dla yorka

Przygarnełam 15 miesięcznego yorka .Poprzednia właścicielka karmiła pieska Royal mini starter , poradziła mi kupić Royal junior i mieszać ze starterem . Według moich obliczeń pies jest dorosły, to ...

04-09-2019 22:26

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej