Porady codzienne

Lekarz musi się codziennie mierzyć z zagadnieniami etycznymi, nieprzewidywalnymi zachowaniami pacjentów i całym morzem skomplikowanych formalności. Dyskusje na różne tematy związane z wykonywaniem zawodu lekarza.

Minister Zdrowia musi być jednak lekarzem

2010-04-12 o godzinie 17:03:50

Wszystkich, którzy krzyczeli, że Ministrem Zdrowia powinien być jakiś menedżer, a nie lekarz, chciałbym zapytać jak teraz taki nielekrski Minister Zdrowia poradziłby sobie wobec takiej tragedii? Minister Zdrowia musi być lekarzem. Powinniśmy tego bronić. Zresztą sami przecyztajcie:===============...

Porady codzienne | komentarzy: 24

wolne dni 3-6.czerwiec

2010-04-10 o godzinie 11:21:21

Po raz pierwszy od kilkunastu lat bede miała wolny  /od dyżurów/ czas 3-6 .VI..Przeważnie dawałam wkręcic sie na dyżur,bo inni mieli juz zaplanowany wyjazd.W tym roku twardo postanowiłam wziąc 1 dzień urlopu,a wypoczywać 4 dni/sprytne!/Szukam niedrogiej 2-3 ...

Porady codzienne | komentarzy: 11

Sklepom zielarskim grozi likwidacja...

2010-04-09 o godzinie 11:44:12

"Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją" - alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej. Resort zapewnia, że chodzi o bezpieczeństwo pacjentów.MZ wydało rozporządzenie, które sprawiło, że w sklepach...

Porady codzienne | komentarzy: 9

Jeśli NFZ chce, żebyśmy leczyli jego pacjentów - niech sam ich zapisuje.

2010-04-07 o godzinie 16:22:22

Wiele razy tutaj na Konsylium padał pomysł, że idealnie by było, gdyby NFZ sam prowadził rejestrację pacjentów do specjalistów w ramach NFZ. Np. NFZ wykupuje u mnie 3 godziny przyjmowania i kieruje do mnie 6 pacjentów - i już NFZ głowa, żeby się zgłosili. Tak robią inni ubezpieczyciele (LuxMed, M...

Porady codzienne | komentarzy: 7

Nasz nowy Prezes przemówił...

2010-04-06 o godzinie 09:07:29

...nawet dość rozsądnie. Tylko czy z tego cokolwiek wyniknie?"W naszym kraju można być nieprzyjemnym człowiekiem z cuchnącym oddechem, mieć psychopatyczną osobowość, a mimo to przejść przez całe studia medyczn...

Porady codzienne | komentarzy: 18

Mamy być z czego dumni :)

2010-04-03 o godzinie 22:28:43

Naprawdę jest się z czego cieszyć:http://wiadomosci.onet.pl/2150603,11,sukces_pol...

Porady codzienne | komentarzy: 3

skonsultuj się z .... farmaceutą???

2010-03-31 o godzinie 19:38:10

Przyjmowałam dziś na oddział 8-letnią dziewczynkę z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Podczas zbierania wywiadu, przy pytaniu o leki, matka dziewczynki powiedziała mi, że w aptece nie mieli wszystkich leków jakie były na recepcie i wydali zamienniki. To że zamienili Pent...

Porady codzienne | komentarzy: 12

poszukuje radcy prawnego

2010-03-22 o godzinie 00:00:18

Poszukuje radcy prawnego w warszawie, ktory moglby doradzic mi w fo...

Porady codzienne | komentarzy: 6

Siła autosugestii czy błąd?

2010-03-14 o godzinie 19:53:36

Bardzo ciekawe. Czy to jednak nie błąd metodologiczny badań? Chyba nie można zasugerować sobie samemu wysypki???===============================Pacjenci, którzy mają wątpliwości dotyczące przepisanych przez lekarza leków, są bardziej podatni na działania niepożądane.Osoby, które są szczególnie prz...

Porady codzienne | komentarzy: 11

DZIEŃ KOBIET - once again!

2010-03-10 o godzinie 16:21:24

Pracuję także w instytucji państwowej, budżetówce. Z okazji Dnia Kobiet u nas wszystkie kobiety od naczelnego wodza dostały wolne, do wykorzystania w ten dzień, bądź do 7 dni po święcie. Super, fajnie, etc! Jednak w sprawie jest drugie dno, i z pozoru wszystko jest OK. Nie to żebym się czepiał. B...

Porady codzienne | komentarzy: 6

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij