Prawa pracownicze

Lekarz to również pracownik i przysługują mu takie same prawa jak każdemu pracującemu. Nowe pomysły dyrekcji? Problem ze świadczeniami socjalnymi? Forum dla osób zatrudnionych w formie umowy o pracę.

Transporty medyczne z lekarzem - brak regulacji wewnętrznych szpitala

2018-05-21 o godzinie 22:46:41

Witam. Z pewnością podobne sprawy już miały miejsce,ale zapytam: Pełniąc dyżur w Oddziale Kardiologicznym z OIOK (jako jedyny lekarz) w jednym z powiatowych szpitali na umowie cywilno-prawnej miałem konieczność przesłania pacjenta do ośrodka o wyższej referencyjności w celu podjęcia pilnego lecz...

Prawa pracownicze | komentarzy: 4

Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska - cwaniactwo dyrekcji

2018-05-03 o godzinie 14:12:22

Witam, jestem lekarzem rezydentem z pediatrii, dyżuruję na Oddziale Dziecięcym w jednym ze szpitali powiatowych. Szpital ma problem z obsadzeniem dyżurów w NPL (który znajduje się właśnie w szpitalu podobnie jak oddziały), zwłaszcza przez lekarzy badających dzieci (od 01.10.17 nie musi już być ta...

Prawa pracownicze, Pediatria | komentarzy: 19

Umowa o pracę a ipl?

2018-04-12 o godzinie 10:17:44

Witam. Chciałabym poprosić o poradę w kwestii zatrudnienia. Od dwóch lat pracuje w NZOZ w ramach umowy o pracę i w chwili obecnej chciałabym dodatkowo podjąć ...

Prawa pracownicze | komentarzy: 1

zejście po dyżurze a ZUS-ZLA dnia następnego

2018-03-28 o godzinie 22:53:31

Proszę o radę. Jestem na dyżurze od 15:35 do 08:00. Coś mnie rozkłada od kilku godzin, chrypa straszna, kaszel. Nie wiem, jak będzie jutro. Jutro po zejściu z dyżu...

Prawa pracownicze | komentarzy: 0

Część lekarzy NIE będzie mogła dorabiać

2018-03-11 o godzinie 09:43:58

Część lekarzy N...

Prawa pracownicze | komentarzy: 13

2 lata niedyżurowania. kiedy i jak odrobic??

2018-03-06 o godzinie 18:54:15

zgodnie z programem specjalizacji musimy pełnic dyżury 10 godz. tygodniowo. wg kodeksu pracy możemy nie dyzurówać wcale do 4 roku żcyia dziecka. jeżeli już ktoś sie decyduje na brak dyżurów i chce odrobić ich później, to w jaki sposób to się odbywa? spotkał się ktoś z taką sytuacją? mój macierzys...

Prawa pracownicze, Anestezjologia i intensywna terapia, Chirurgia ogólna, Choroby wewnętrzne, Pediatria | komentarzy: 11

czas przyjęc w NZOZ a pacjenci prywatni a.d.2018

2018-02-26 o godzinie 23:59:33

Czy nadal w czasie na NFZ nie mozna przyjmować prywatnych? Wróciłam niedawno do pracy w ramach NFZ, pracuję na tzw kontrakt. Nie wiem czy zaszły zmiany. Tytułem wstępu: W pracy szef poinformował, że zgłasza moje godziny np od 13-17, w tym czasie mają być pacjenci państwowi, a 17-18 prywatni. ...

Prawa pracownicze, Medycyna rodzinna, Pediatria | komentarzy: 1

kontrakt umowa praca

2018-02-17 o godzinie 20:48:49

kontr...

Prawa pracownicze | komentarzy: 1

zasiłek chorobowy a jednoosobowa działalność gospodarcza

2018-02-17 o godzinie 13:37:50

Po latach od wypchnięcia mnie na jednoosobową działalność gospodarczą przez zdradzieckie państwo, zdarzyło mi się pójść na zwolnienie lekarskie. Z powodu zwolnienia straciłam pieniądze zainwestowane w bilet za przejazd, nocleg (pracuję w innym mieście niż mieszkam), oczywiście utraciłam zarobek o...

Prawa pracownicze | komentarzy: 43

Umowa o pracę a dyżury tzw. pod telefonem

2018-02-06 o godzinie 11:55:58

Pracuję w sanatorium - umowa o pracę. Czy pracodawca może w szczegółowym zakresie czynności zamieścić punkt: " do obowiązków lekarza należy pozostawanie w gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych w przypadku nagłego zachorowania pacjenta w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych or...

Prawa pracownicze | komentarzy: 49

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij