Prawa pracownicze

Lekarz to również pracownik i przysługują mu takie same prawa jak każdemu pracującemu. Nowe pomysły dyrekcji? Problem ze świadczeniami socjalnymi? Forum dla osób zatrudnionych w formie umowy o pracę.

radiologia - dyżury towarzyszące

2018-01-17 o godzinie 18:16:38

Cześć, zacząłem specjalizację z radiologii i powiedziano mi, że dyżurować zac...

Prawa pracownicze, Radiologia i diagnostyka obrazowa | komentarzy: 3

Prawa pracownika opiekującego się dzieckiem do lat 4

2017-12-16 o godzinie 21:52:11

W związku z fatalną sytuacją kadrową oraz ogólnym zmęczeniem walką o poprawę warunków pracy zamierzam w poniedziałek złożyć oświadczenie do dyrekcji, zgodnie z art 178 § 2. "Pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia nie wolno bez jego zgody zatrudniać w godzinach...

Prawa pracownicze, Pediatria | komentarzy: 2

Czas trwania wizyty specjalistycznej w AOS

2017-11-26 o godzinie 12:51:41

Witam, Przepraszam ponieważ wiem że ten temat już był poruszany gdzie indziej. W żadnym poście nie ma natomiast informacji na temat konkretnych przepisów które regulują minimalny czas trwania wizyty specjalistycznej. W najbliższym czasie będę rozmawiał z administracją na temat poradni AOS w któr...

Prawa pracownicze, Urologia | komentarzy: 35

Rezydentura i NPL

2017-11-21 o godzinie 14:56:14

Cześć. Mam problem, otóż rozpoczynam specjalizację z pediatrii w powiatowym szpitalu. Póki co nie czuje się na siłach na pełnienie samodzielnych dyżurów o towarzyszące dyzury batalia się dopiero rozpocznie...

Prawa pracownicze, Pediatria | komentarzy: 3

Rezydentura a praca na rzecz innego pracodawcy

2017-11-16 o godzinie 14:33:05

Rezydentura z dziedzin stomatologicznych: Czy ktokolwiek orientuje się jak wygląda sprawa pracy (działalność gospodarcza) poza godzinami rezydentury?...

Prawa pracownicze | komentarzy: 6

Opt-aut a nowa umowa o pracę w tym samym miejscu

2017-11-09 o godzinie 06:51:49

Witajcie, Z końcem listopada kończy mi się umowa o pracę w ramach rezydentury, która zostanie przedłużona o 6 tygodni z uwagi na zwolnienia lekarskie w okresie bieżącej umowy. Do tej pory miałam podpisaną klauzulę opt-a...

Prawa pracownicze | komentarzy: 2

Nie tak łatwo zwolnić rezydenta wyrok SN

2017-11-05 o godzinie 21:40:59

Witam, temat rezydentów ostatnio gorący. Wklejam wyrok Sądu Najwyższego, może się komuś przyda. Sprawa w skrócie - rezydentka, którą postanowił zwolnić szef . Przy braku pomysłu jak, szpitalny prawnik postanowił stworzyć formalną przeszkodę - brak możliwości kontynuowania specjalizacji, gdyż ...

Prawa pracownicze | komentarzy: 3

Aneks do umowy rezydenckiej o zakazie konkurencji.

2017-11-04 o godzinie 21:32:58

Czy ktoś z rezydentów spotkał się z sytuacją, żechciano z nim podiać umowę ( aneks) o zakaze konkurencji. Czytając informacje na ten temat stwierdza,że...

Prawa pracownicze | komentarzy: 13

zwolnienie lekarskie a staż

2017-10-23 o godzinie 18:32:37

Musze polozyc sie na oddzial na tydzien, a jestem w trakcie stazu podyplomowego. ...

Prawa pracownicze | komentarzy: 0

Praca na etacie + kontrakt w tym samym szpitalu

2017-10-19 o godzinie 10:08:01

Pracuje na oddziale w ramach umowy o pracę, dodatkowo w poradni przyszpitalnej na kontrakt. Ze względu na ewidentne problemy z tego typu podwójnych zatrudnieniem szpital prawdopodobnie będzie się wycofywał z kontraktów. Obawiam się, że zostanę zobowiązany do pracy w poradni ale w ramach etatu, ...

Prawa pracownicze, Psychiatria | komentarzy: 3

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij