Relacje między lekarzami

Sprawy między lekarzami. Przyjemne, jak i te kłopotliwe sytuacje w relacjach lekarz-lekarz. Podziel się wydarzeniami z pracy! Sprawdź co myślą lekarze o kolegach i koleżankach, z którymi współpracują, lub u których się leczą...

lekarski malzonek z taka sama specjalizacja lub pracujacy na tym samych oddziale

2017-06-19 o godzinie 10:03:22

Hej, Czy sa tutaj malzonkowie z taka sama specjalizacja lub pracujacy ...

Relacje między lekarzami | komentarzy: 37

"Reklamacje szpitalne"- kiedy chory powinien wrócić do szpitala, który go niedawno leczył?

2017-06-08 o godzinie 00:20:38

W przypadkach chirurgicznych sprawa dość jasna: powikłania przyjmuje oddział, który rozpoczynał leczenie. A w innych sprawach? Pewien pacjent miesiąc temu opuścił szpital, w którym leżał przez 3 miesiące na 3 czy 4 oddziałach. Z powodu pogorszenia stanu trafił do innego szpitala, o niższej randz...

Relacje między lekarzami, Choroby wewnętrzne, Medycyna ratunkowa | komentarzy: 36

szum kręgosłupa czyli otospychoneurologia stosowana

2017-05-21 o godzinie 22:58:56

Od czasu do czasu trafia mi się pacjent twierdzący, że cierpi na "szumy w uszach" i że wizytę u neurologa miał mu zasugerować laryngolog wskazując że rzekome szumy "mogą być od kręgosłupa szyjnego". No i ja zawsze się zastanawiam w jaki ...

Relacje między lekarzami, Neurologia, Neurochirurgia, Otorynolaryngologia | komentarzy: 32

skierowanie neurologa celem kwalifikacja do wyrwania zęba

2017-02-20 o godzinie 22:55:24

W dniu dzisiejszym jedna z moich pacjentek (~65lat) z leczonym wewnątrznaczyniowo ok ~2 lata temu tętniakiem w obrębie OUN, zgłosiła się do mnie na wizytę w celu "uzyskania zaświadczenia (?) że nie ma przeciwskazań (?)do ektrakcji zęba" Po takie skierowanie miał ją wysłać miejscowy...

Relacje między lekarzami, Neurologia, Neurochirurgia, Stomatologia ogólna | komentarzy: 10

Moja kupa ważniejsza

2017-01-22 o godzinie 12:06:19

Dziś przejrzałem sobie pewną historię choroby. Wewnątrz było skierowanie do O. Chirurgii. Na nim wpisane prze internistę "Krwawienie z przewodu pokarmowego. per rectum stolec smolisty ze skrzepami świeżej krwi". Na drugiej stronie odpowiedź chirurga: brak obecności smolistego stolca. Nie wymaga ...

Relacje między lekarzami, Choroby wewnętrzne, Chirurgia ogólna, Medycyna rodzinna, Neurologia, Medycyna ratunkowa | komentarzy: 41

cieśń nadgartka+łokciowego - pacjentka wróciła z zaleceniem z oddziału aby "dorobić rtg" ....

2016-11-03 o godzinie 22:12:50

dzisiaj wróciła do mnie pacjentka która wysłałem na zabieg ciesni (w EMG opisano uszkodzone 2 nerwy: posrodkowy w nadgarstku + łokciowy w rowku) na rewersie skierowania dwie prośby od lekarza z oddziału podbite pieczątką: 1) abym zmienił na skierowaniu nazwe oddziału na oddział chir-ortoped....

Relacje między lekarzami, Neurologia | komentarzy: 10

obrazowanie OUN a pomiar grubości siatkówki

2016-10-21 o godzinie 18:02:22

Mam pytanie głownie do okulistów. Znowu miałem serię pacjentów, u których wykonano bad. OCT . Z uwagi na obniżoną grubość siatkówki zostali skierowani do neurologa celem wykluczenia "choroby OUN". Oczywiście pacjenci nie mieli ŻADNYCH skarg i objawów deficytu neurologicznego. I co ja "młotkowy" z...

Relacje między lekarzami, Okulistyka, Neurologia | komentarzy: 7

Lekarz POZ "sekretarką"specjalisty??

2016-10-12 o godzinie 09:28:43

Nie bardzo rozumiem -czy lekarze specjaliści naprawdę nie mają chęci czy nie znają przepisów w kwestii odsyłania pacjentów po druki do lekarza POZ.Ostatnio wrócił do mnie pacjent od pani onkolog z poradni,abym mu wystawiła kartę DiLO. Skontaktowałam się z panią doktor i na mój wyrzut ,że powinna ...

Relacje między lekarzami, Choroby wewnętrzne | komentarzy: 25

Współpraca POZ i lekarzy z Klinik

2016-08-24 o godzinie 19:59:05

Współpraca na linii ginekolog z POZ i lekarze z Klinik Już dawno przestałem pracować w szpitalu niemniej wydawało mi się, że jestem douczony bo biorę udział w co najmniej 5 sympozjach rocznie ale coraz bardziej zadziwiają mnie informacje, ktore pacjentki przekazują mi jako ustne zalecenia z \kli...

Relacje między lekarzami, Położnictwo i ginekologia | komentarzy: 2

Dowody na istnienie cukrzycy

2016-07-27 o godzinie 14:49:41

Jakieś 1,5 orku temu rozpoznałem u 68-letniego pacjenta cukrzycę. Początkowo zaleciłem mu (wydrukowałem) stosowną dietę i zaleciłem redukcję masy ciała. Jak to zwykle bywa, pacjentowi ciężko było zrealizować to drugie zalecenie, zaś glikemia na czczo często przekraczała 140 mg%, a poposiłkowa 200...

Relacje między lekarzami, Medycyna rodzinna, Diabetologia | komentarzy: 41

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij